Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про громадянство України» іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України.
Для набуття громадянства особа подає заяву за формою відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ № 715, разом з документами, встановленими п.45 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень.
Відповідно до п.п. 98, 106 Порядку заява, у визначених випадках, також подається до дипломатичних або консульських установ України.
Відповідно до ст. 24 Закону Державна міграційна служба здійснює повноваження щодо прийняття рішень про оформлення набуття громадянства України особам за всіма підставами, окрім встановленої п. 3 ст. 6 Закону.
В цьому випадку повноваження з оформлення набуття особою громадянства виконує Комісія при Президентові України з питань громадянства, а саме рішення приймає Президент України.
Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого подано документи щодо прийняття особи до громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України.
Відповідно до п. 101 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства України, територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніше ніж через 2 тижні з дня надходження документів повертає їх заявникові для усунення недоліків. Строк усунення недоліків – 2 місяці з дня повернення заявникові документів. Після закінчення цього строку, якщо недоліки не були усунені, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби приймає рішення про припинення провадження за цією справою.
Подані заявником належно оформлені документи не пізніш як за 2 тижні з дня їх надходження надсилаються до територіального органу Державної міграційної служби України (п. 101 Порядку).
Згідно із п. 102 Порядку територіальний орган Державної міграційної служби України перевіряє відповідність оформлення документів вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими закон пов'язує можливість прийняття особи до громадянства України.
Відповідно до п. 102 Порядку, якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства, зазначені документи повертаються до територіального підрозділу Державної міграційної служби, який у строк до 1 тижня повертає їх заявнику для усунення недоліків. Якщо впродовж 2 місяців з дня отримання заявником документів недоліки не були усунені, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби приймає рішення про припинення провадження за цією заявою.
Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не підтверджують виконання умов прийняття до громадянства України, а також будуть виявлені підстави, за наявності яких прийняття до громадянства України не допускається, готується висновок про відсутність підстав для задоволення клопотання заявника і не пізніш як за 3 місяці надсилається до Державної міграційної служби ( п. 102 Порядку).
Відповідно до п. 102 Порядку територіальний орган Державної міграційної служби надсилає подані документи до органів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, які в межах компетенції здійснюються подальшу перевірку. Про результати перевірки відповідні органи повідомляють територіальний орган Державної міграційної служби у строк не більше 2 місяців.
Згідно із п. 102 Порядку якщо документи оформлені належним чином і підтверджують виконання умов прийняття до громадянства України, а також відсутні підстави, за яких прийняття до громадянства України не допускається, територіальний орган Державної міграційної служби готує висновок про можливість задоволення клопотання заявника і у строк не більше 3 місяців з дня надходження документів надсилає цей висновок, разом з іншими документами до Державної міграційної служби.
Відповідно до п. 103 Порядку Державна міграційна служба перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України, підтвердження документами виконання умов прийняття до громадянства України, відсутність підстав, за наявності яких прийняття до громадянства України не допускається.
Згідно із п. 105 Порядку, загальний строк розгляду Державної міграційної служби, її територіальними органами та підрозділами заяв і подань з питань громадянства, рішення за якими приймає Президент України, не повинен перевищувати 8 місяців. (6 місяців для дітей, біженців та осіб без громадянства).
На вимогу п. 103 Порядку, якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи оформлені не належним чином, вони, не пізніше як у строк до 1 місяця, повертаються через територіальний орган Державної міграційної служби до територіального підрозділу Державної міграційної служби, а потім надсилаються заявникові. Строк для усунення недоліків – 2 місяці. Якщо у встановлений строк заявником не будуть усунені відповідні недоліки, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби приймає рішення про припинення провадження за справою.
Пунктом 103 Порядку вказано, що якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не підтверджують виконання умов прийняття до громадянства України, а також будуть виявлені підстави, за наявності яких прийняття до громадянства України не допускається, Державна міграційна служба припиняє провадження за цією справою, про що, через територіальний підрозділ Державної міграційної служби, не пізніш як у строк до 1 тижня, повідомляється заявник.
Якщо документи оформлені належним чином і підтверджують виконання умов прийняття до громадянства України, а також відсутні підстави, за наявності яких прийняття до громадянства України не допускається, Державна міграційна служба затверджує висновок територіального органу Державної міграційної служби та надсилає його разом із поданими документами до Комісії при Президентові України з питань громадянства (п. 103 Порядку).
Відповідно до п. 110 Порядку попереднє опрацювання та підготовку матеріалів з питань громадянства України на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства здійснює відповідний структурний підрозділ Офісу Президента України.
Пунктом 111 Порядку встановлено, що Комісія при Президентові України перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України, підтвердження документами виконання умов прийняття особи до громадянства України, відсутність підстав, за наявності яких прийняття особи до громадянства України не допускається.
Якщо під час попереднього опрацювання та розгляду матеріалів буде встановлено, що подані заявником документи про прийняття до громадянства України затверджені Державною міграційною службою чи Міністерством закордонних справ України не оформлені відповідно до вимог законодавства та міжнародних договорів України з питань громадянства, такі заяви, подання та документи повертаються відповідним структурним підрозділом Офісу Президента України відповідно до Державної міграційної служби чи Міністерства закордонних справ України для доопрацювання та усунення недоліків (п. 110 Порядку).
Пунктом 111 Порядку встановлено, що у разі прийняття Комісією рішення про відсутність підстав для задоволення Президентом заяв про прийняття до громадянства України, Комісія повертає зазначені матеріали відповідно до Державної міграційної служби чи Міністерства закордонних справ України разом з копією такого рішення.
Згідно із п. 111 Порядку за результатами розгляду Комісія приймає рішення про внесення пропозицій Президентові щодо задоволення заяв про прийняття до громадянства України.
Відповідно до п. 113 Порядку рішення про прийняття особи до громадянства України приймає Президент України.
Пунктом 114 Порядку встановлено, що указ Президента про прийняття особи до громадянства України надсилається Державній міграційній службі та Міністерству закордонних справ України, а також Центральній виборчій комісії.
Державна міграційна служба надсилає повідомлення про прийняті Президентом рішення через територіальний орган Державної міграційної служби до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем проживання осіб, щодо яких прийнято рішення (п. 115 Порядку).
Юридичний сервіс «Консультант» підбере відповідних фахівців, що сформують правовий аналіз ситуації та допоможуть швидко та ефективно приватизувати земельну ділянку. Юрист чи адвокат швидко та якісно надасть юридичні послуги, а при відсутності можливості особисто зустрітись з відповідним фахівцем, нададуть юридичні послуги онлайн.