Детальніше
Перевірка документів
Варто розмежовувати перевірку документів та вручення повістки. Перевірка документів можлива без вручення повістки.
Суб’єкти перевірки документів
Перевіряти військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу (далі документи), уповноважені: представники ТЦК, поліцейські, представники Держприкордонслужби.
Однак, не кожен представник ТЦК уповноважений перевіряти документи, а лише той – який уповноважений вручати повістки. А право вручати повістки представник ТЦК має підтвердити, пред’явивши посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.
Постановою Кабміну № 560 визначено, що перевіряти документи уповноважені особи можуть за місцем проживання, місцем роботи чи навчання, у громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах).
Перед перевіркою документів представник ТЦК повинен представитись назвавши своє прізвище, ім’я, по батькові, займану посаду та пред’явити посвідчення, яке підтверджує повноваження вручати повістки. Окрім такого посвідчення також пред’являється документ, що посвідчує особу (паспорт, військовий квиток, посвідчення офіцера).
Представник Держприкордонслужби або ж поліцейський також мають представитись згідно порядків Нацполіції та Держприкордонслужби.
Межі перевірки
Під час перевірки документів встановлюється статус громадян щодо військового обов’язку, перевіряються їх особисті дані та дані військового облікового документа, порівнюючи їх з даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних “Оберіг” та резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
У яких випадках пропонуватимуть прослідувати до ТЦК?
У випадку порушення громадянином правил військового обліку або наявності розбіжності даних фактичних документів з обліковими даними державного реєстру, та військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру, старший групи оповіщення запропонує прослідувати до ТЦК для виконання необхідних дій: взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, внесення змін до персональних даних наявних у реєстрі.
Пропозиція прослідувати до ТЦК оформляється врученням повістки
Якщо резервіст або військовозобов’язаний відмовляється прийняти повістку від уповноваженого представника, то складається акт про відмову від прийняття повістки. Цей акт підписують не менше ніж два члени групи оповіщення.
Громадянину оголошується акт про відмову від прийняття повістки. Цей акт подається керівнику районного (міського) ТЦК з метою вжиття заходів щодо притягнення порушника до адміністративної відповідальності. Акт про відмову від прийняття повістки реєструється в районному (міському) ТЦК.
У разі відмови прослідувати до ТЦК, поліцейський здійснює адміністративне затримання
Якщо громадянин відмовляється йти до районного (міського) ТЦК, поліцейський, який є членом групи оповіщення, здійснює адміністративне затримання та доставляє громадянина до цього центру відповідно до статей 261 і 262 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, має право здійснити адміністративне затримання і у випадку відмови від отримання повістки.
Крім можливості затримання особи у разі відмови від прослідування до ТЦК (що, згідно з порядком, не є вимогою, а “пропозицією”), Порядок також встановлює наслідки від відмови від отримання повістки.
Юридичний сервіс «Консультант» надає широкий спектр професійної правової допомоги під час виконання правил військового обліку та мобілізації.
Юридичний сервіс "Консультант" надає правову допомогу у будь-якій ситуації. Наші юристи, здійснять правовий аналіз ситуації, зроблять всебічний аналіз документів, підготують юридичний висновок та забезпечать представлення інтересів клієнта в органах державної влади або суді, візьмуть участь у судовому засіданні у будь-якому місті України. Консультація адвоката та правовий захист адвокатом є гарантією якісного захисту ваших прав та інтересів.
Юридичний сервіс «Консультант» надає послугу « допомога адвоката онлайн ».