Детальніше
Працюю юристом з 2015 року.
В чинному законодавстві існує поняття соціальних послуг, метою яких є профілактика важких обставин. Людині або родині є можливим надання більше однієї соціальної послуги.
Надати соціальну послугу може як юридична, так і фізична особа або ж підприємець.
Фізична особа може надати послуги по догляду члену своєї родини без того, щоб зареєструватись фізичною особою-підприємцем.
Оформлення догляду є можливим для:
- Осіб, яким встановлена перша група інвалідності. Це не стосується тих осіб, які мають потребу отримати допомогу через психічний розлад.
- Дітей, яким встановлена інвалідність.
- Стареньких людей, які маю занижену пам'ять, розумові здібності та в яких порушена мова.
- Осіб, хвороба яких є невиліковною та через що вони не можуть ходити, а також себе обслуговувати.
- Дітей, які не є інвалідами, але мають важкі хвороби, наприклад нервової системи, онкологія, цукровий діабет першого типу, хворобу нирок та інші.
Право на оформлення догляду мають члени родини, які живуть з такою людиною, мають спільний побут, а також права та обов’язки.
Виникає запитання, які документи потрібні для того, щоб оформити догляд:
Оформлення догляду за людиною похилого віку внаслідок порушення роботи головного мозку здійснюється на підставі отриманого висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності в догляді таких громадян. Особам, які є інвалідами надають довідку до акта МСЕК.
Для осіб, які є невиліковно хворими та не можуть ходити, а також самообслуговуватись догляд оформлюється на підставі висновку комісії медичного закладу.
Якщо дитина має тяжкі пренатальні ураження центральної нервової системи, вади розвитку, рідкісні орфанні хвороби, онкологію, дитячий церебральний параліч, психічний розлад, цукровий діабет, гострі хронічні хвороби нирок, то догляд оформлюється на підставі довідки про таку хворобу, яка видається комісією медичного закладу.
До вказаних документів подають також:
- Документ, який посвідчує особу.
- Заява, яка підтверджує добровільну згоду надати соціальну послугу по догляду.
- Заява отримувача соціальної послуги про згоду на її утримання.
- Декларація про дохід та майнове становище.
В декларації слід зазначити інформацію про склад родини особи, яка надаватиме соціальну послугу. Якщо якогось документа не вистачає, то відповідний орган надає відмову заявнику.
Може виникнути запитання чи має вплив дохід людини, яка бажає здійснювати догляд на компенсацію?
Відповідаємо, так. До прикладу, якщо особа вже здійснює догляд за людиною, яка має когнітивні порушення, а також її дохід складає понад дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні в місяць, то вона не зможе отримати компенсацію за догляд.
Для того, щоб оформити документи по призначенню компенсації з догляду треба звернутись в ЦНАП. Також, можливим є звернення в управління соціального захисту населення.
Відповідний орган протягом 2 днів після отримання заяви з всіма документами визначає ступінь потреби особи в соціальній послузі. Надалі видається висновок.
Для того, щоб перевірити справжність поданих даних, уповноважений орган може звернутись в Державну податкову службу , інші органи з запитом на отримання необхідної інформації.