Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
ФОП, які працюють на загальній системі оподаткування, можуть бути притягнуті до відповідальності за несвоєчасну сплату авансових внесків з ПДФО.
Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці зобов’язані подавати податкову декларацію про свій майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) до контролюючого органу за місцем реєстрації податкова адреса. Це має відбуватися щорічно за підсумками календарного року у строки, визначені Податковим кодексом для звітного податкового періоду. У податковій декларації також має бути зазначена інформація про сплачені авансові внески до податку на доходи фізичних осіб (іменований ПДФО).
Згідно з положеннями пункту 177.5 статті 175 ПК фізичні особи самостійно обчислюють авансовий внесок з податку на доходи фізичних осіб виходячи з фактичних доходів і витрат, облікованих відповідно до пункту 10 статті 177. Зазначені платежі вносяться до бюджету до 20 числа місяця, що настає за кожним календарним кварталом (зокрема, до 20 квітня, 20 липня та 20 жовтня). Важливо зазначити, що за четвертий календарний квартал передоплата не потрібна.
Якщо при розрахунку авансового внеску за конкретний квартал виходить від’ємне значення, аванс за цей період не сплачується. Крім того, згідно з пунктом 177.5 статті 177 ПКУ остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за відповідний податковий рік є обов’язком платника. Такий розрахунок здійснюється платником самостійно з використанням відомостей, наведених у річній податковій декларації, з урахуванням сплачених протягом року ПДФО, які мають бути підтверджені документально підтвердженими фактами сплати.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані самостійно погасити зазначену в податковій декларації суму податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації, якщо інше не встановлено ПКУ.
У разі коли строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати вважається наступний робочий день. Проте, якщо фізична особа-підприємець не вчасно сплачує самостійно нарахований податок на доходи фізичних осіб, до неї застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 124 Податкового кодексу.
Крім того, після того, як платник податків або податковий агент визначив грошове зобов’язання, чи то через зміни в податковій звітності, чи через власне виявлення помилок платником податків, як зазначено у статті 50 Цивільно-процесуального кодексу, відсотки будуть нараховані через 90 календарних днів. з останнього дня граничного строку сплати грошового зобов'язання. Це відповідно до пп.129.1.3 п.129.1 ст.129 КУпАП.
На будь-яке грошове зобов’язання, зазначене у пункті 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 ПКУ, у тому числі штрафні санкції за їх наявності, нараховується пеня згідно з пунктом 129.4 статті 129 ПКУ. Така пеня нараховується за кожний день прострочення сплати, починаючи з 91-го календарного дня після закінчення граничного строку сплати податкового зобов’язання, включаючи день погашення. Пеня нараховується у розмірі 100 відсотків річної облікової ставки Національного банку України, що діє на кожен такий день.
Враховуючи наведену інформацію, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування притягується до відповідальності у вигляді пені та штрафів у разі несплати або несвоєчасної сплати зазначеного грошового зобов’язання, зазначеного в річній податковій декларації. Проте слід зазначити, що остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за відповідний податковий рік є обов’язком платника податку, який повинен використати інформацію, надану у своїй річній податковій декларації, та надати документальне підтвердження будь-яких платежів податку на доходи фізичних осіб, здійснених протягом року. рік. При цьому штрафні санкції за несвоєчасну сплату авансових платежів не застосовуються.
В сьогоднішній реаліях, консультація податкового юриста буде доцільна у питаннях з оподаткування бізнесу, у зв’язку з чим Юридичний сервіс «Консультант» підбере спеціаліста для надання фахової консультація юриста з податкових питань також на сервісі можливо отримати консультація податкового юриста онлайн, що заощадить час. Юрист у податкових справах надасть консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи з питань оподаткування.