Детальніше
юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Нарахування та сплата транспортного податку фізичною особою є важливим аспектом, який слід враховувати.
Транспортний податок – це форма податку на майно, яка стягується місцевою владою. Це обов’язковий платіж, який фізичні особи мають внести до відповідного бюджету. Ставки цього податку визначаються Податковим кодексом України та рішеннями сільських, селищних, міських рад. Відповідальність за адміністрування та сплату цього податку несуть платники податку відповідно до Податкового кодексу України.
Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, виготовлені протягом останніх п’яти років, середньоринкова вартість яких перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року. З 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата встановлюється на рівні 7100 гривень, а оподатковуваний поріг становить 2662,5 тис. гривень. Розрахунок транспортного податку, як і інших податків на майно, здійснюють самі фіскальні органи. Вони спираються на інформацію Мінекономіки. До 1 липня поточного року податківці надсилають фізичним особам податкове повідомлення-рішення за адресою реєстрації із зазначенням суми платежу та платіжних реквізитів. Методика розрахунку встановлюється Кабінетом Міністрів України за умовами на 1 січня податкового року.
Відповідно до п. 267.6 ст. 267 розд. XII Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме п.п. 267.6.1 визначення розміру транспортного податку для фізичних осіб покладається на контролюючий орган. Розрахунок проводиться за податковою адресою, яка є місцезнаходженням платника податку, зазначеним у реєстраційних документах об’єкта оподаткування.
До 1 липня податкового періоду, визначеного п. 267.6 ПКУ, контролюючий орган зобов’язаний надіслати платнику податків податкове повідомлення-рішення із зазначенням суми сплати, уточнюючого податкового розрахунку та платіжних відомостей. Цей процес відповідає вказівкам, викладеним у статті 42 Цивільного кодексу.
У податкових повідомленнях, які містять рішення щодо сплати сум податку, повинні бути вказані конкретні дані щодо кожного об’єкта, такі як марка транспортного засобу, модель, об’єм циліндра двигуна (в куб. см), рік випуску та застосовна ставка податку. Ця інформація викладена в абзаці першому пп. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ та надсилається платнику податків.
Після того, як фізична особа стає власником об’єкта оподаткування, вона несе відповідальність за сплату відповідного податку починаючи з місяця придбання. Отримавши повідомлення про перехід права власності, орган влади видає новому власнику податкове повідомлення-рішення.
В сьогоднішній реаліях, консультація податкового юриста буде доцільна у питаннях з оподаткування бізнесу, у зв’язку з чим Юридичний сервіс «Консультант» підбере спеціаліста для надання фахової консультація юриста з податкових питань також на сервісі можливо отримати консультація податкового юриста онлайн, що заощадить час. Юрист у податкових справах надасть консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи з питань оподаткування.