Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.
Деривативи - це фінансові інструменти, вартість яких визначається на основі вартості іншого активу, який називається базовим активом або базою. Основна ідея деривативів полягає в тому, що їхня ціна виникає від показників базового активу, таких як ціна акції, процентна ставка, валютний курс, товарна ціна тощо. Деривативні цінні папери посвідчують право ї власника вимагати від емітента придбати або ж продати базові активи або ж реалізувати їх певним чином, або ж здійснити платіж залежно від значення базового показника.
Опціоннні сертифікати:
Опціонні сертифікати - це один з видів деривативів, які надають їх власникам право, але не зобов'язання, купувати або продавати певний актив за фіксованою ціною (ціною виконання) на певну дату в майбутньому. Опціонні сертифікати можуть бути випущені банками, інвестиційними компаніями або іншими фінансовими установами. Опціонні сертифікати можуть бути корисними для інвесторів як для хеджування ризиків, так і для спекуляцій на ринку. Однак перед інвестуванням в опціонні сертифікати важливо ретельно оцінити ризики та розуміти умови контракту. Опціонні сертифікати можуть бути випущені тільки в електронній формі. Обіг сертифікатів здійснюється тільки після реєстрації звіту про емісію в НКЦПФР а видачі відповідно свідоцтва.
Фондові варанти:
Фондові варанти - це фінансовий інструмент, який надає власнику право, але не зобов'язання, купувати акції, облігації, фондові варанти за фіксованою ціною (ціною виконання) на певну дату в майбутньому. Фондові варанти торгуються на біржі та можуть бути корисними інструментами для інвесторів, які бажають захистити свої позиції на ринку акцій або отримати прибуток від коливань цін. Однак важливо ретельно розуміти ризики та потенційний дохід, пов'язаний з використанням опціонів. В свою чергу погашення фондових варантів може бути здійснене шляхом передачі права власності на цінні папери ( акції, облігації) емітента, або шляхом сплати їх вартості. Фондові варанти можуть існувати виключно в електронній формі. Обіг фондових варантів як і у випадку з опціонними сертифікатами здійснюється тільки після реєстрації звіту про емісію в НКЦПФР та видачі відповідно свідоцтва.
Кредитні ноти:
Крадитна нота - це емісійний деривативний цінний папір. Вона представляє собою фінансовий інструмент, який посвідчує обов’язок емітента здійснювати виплати відсоткових доходів власнику кредитної ноти у визначеному розмірі та у встановлений строк. Кредитні ноти можуть бути видані фінансовими установами, такими як банки чи фінансові компанії. Кредитна нота може передбачати різні умови щодо виплат. Наприклад, вона може гарантувати виплату фіксованого відсоткового доходу впродовж певного періоду або виплату певної суми у випадку дефолту емітента (наприклад, компанії або країни). В тому разі, коли відбувається певна подія яка пов’язані із платоспроможністю третьої особи, про яку йдеться в проспекті, то власник втрачатиме право на отримання виплат, а емітент в свою чергу забов’язаний викупити кредитну ноту за тією ціно. яка визначена проспектом. До таких подій можна віднести: банкрутство третьої особи, процедура фінансової реструктуризації, невиплата чи несвоєчасна виплати третьою особою обов’язкових платежів за договірним забов’язанням (позики, кредиту та ін.). Кредитні ноти створюються тільки в електронній формі.
Депозитарні розписки:
Депозитарна розписка є іменним деривативним цінним папером. Це означає, що вона видається на конкретного власника, який має право володіти чи торгувати нею. Даний цінний папір посвідчує право власника на отримання депозитарної розписки доходів, які емітент отримає за певну кількість цінних паперів іноземного емітента. Власник депозитарної розписки не має безпосередньої власності на ці акції, але має право на їхню вартість та інші вигоди, пов'язані з ними. В такому разі в якості базового акту виступатиме цінний папір іноземного емітента, які забезпечують однакові права їх власнику за таким цінним паперами. сам емітент обмежується у праві на розпорядження базовим активом протягом строку обігу депозитарної розписки.
Державний дериватив:
Державним деривативом є фінансовий інструмент, що видається державою (в даному випадку, Україною) на міжнародних ринках капіталу. Цей деривативний цінний папір підтверджує зобов'язання України відповідно до умов його розміщення здійснити виплати власнику цього папера у разі досягнення певних показників валового внутрішнього продукту (ВВП) України, а також інших виплат. Цей вид фінансового інструменту може мати різні цілі, включаючи залучення фінансових ресурсів для фінансування розвитку або інфраструктурних проектів, а також зменшення ризику для інвесторів шляхом зв'язку виплат з економічними показниками.
Допомога юриста при емісії цінних паперів:
Оскільки процедура емісії включає в себе досить велику кількість юридичних тонкощів, то виняткове значення в цьому процесі набувають послуги юриста. Юрист визначить необхідний цінний папір, проведе правовий аналіз ситуації та вимог законодавства, допоможе у зверененні до НКЦПФР для емісії. Консультація юриста забезпечить відповідність кожного кроку в процесі емісії цінних паперів вимогам чинного законодавства.