Постійно прагну розвиватися і набувати нові знання, мій досвід та додаткова освіта це підтверджують.
Реєстрація Фізичної-особи підприємця
Українське законодавство передбачає можливість реєстрації фізичних осіб як підприємців для здійснення підприємницької діяльності на власний ризик. ФОП може здійснювати будь-яку законну діяльність, в межах встановлених законодавством, відповідає за своїми фінансовими зобов'язаннями особистим майном та має право на самостійне прийняття рішень стосовно своєї діяльності.
Українські фізичні особи, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю, можуть зареєструвати себе як ФОП. Після реєстрації ФОП отримує відповідний статус та права, а також зобов'язується дотримуватися податкового та іншого законодавства, що регулює підприємницьку діяльність.
ФОП може бути самостійним підприємцем без створення юридичної особи або може бути організований як підприємець-фізична особа, яка має право на встановлення обмеження за розміром відповідальності.
Звичайно, власники ФОП сплачують податки, які залежать від різних факторів, таких як обсяги прибутку та види діяльності.
В Україні існують дві основні системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців (ФОП) - загальна та спрощена.
Загальна система оподаткування (основна):
- 1. Підприємці, які обирають загальну систему оподаткування, оподатковують свій прибуток згідно з податковим кодексом України за ставками податку на прибуток підприємств.
- 2. Зобов'язані вести облік доходів та витрат, включаючи складання фінансової звітності та податкову звітність.
Спрощена система оподаткування:
- 1. В цій системі ФОП можуть обирати спрощену систему оподаткування, яка передбачає спрощений порядок обчислення податків.
- 2. Підприємці сплачують Єдиний податок у розмірі 5% або 3% (платники ПДВ) та Єдиний соціальний внесок.
- 3. Один з основних переваг цієї системи полягає в спрощенні обліку та сплати податків.
Обрана система оподаткування залежить від різних факторів, таких як розмір доходу, характер діяльності та інші обставини. Кожна з цих систем має свої переваги та обмеження, і підприємець повинен вибрати ту, яка найкраще відповідає його потребам та ситуації.
Процес реєстрації ФОП
Реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП) в Україні є досить простим процесом. Ось покрокова інструкція, як це зробити:
1. Перш ніж почати процедуру реєстрації, потрібно визначити, якою діяльністю ви будете займатися, і обрати відповідні коди КВЕД (Класифікація видів економічної діяльності).
2. Для реєстрації вам знадобляться: паспорт (або ID-карта) та ідентифікаційний код (ІПН). Заповнена заява про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за формою 1 (можна знайти на сайті Міністерства юстиції України).
3. Документи можна подати кількома способами:
- - особисто у Центрі надання адміністративних послуг, через державного реєстратора;
- - онлайн через портал “Дія”.
4. Після реєстрації ви повинні обрати систему оподаткування.
5. Відкриття рахунку у банку.
6. Відкрийте рахунок для підприємницької діяльності у будь-якому банку.
7. Якщо ви обрали спрощену систему оподаткування, потрібно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування у податкову інспекцію.
8. Здійснюється автоматично при подачі документів на реєстрацію.
9. Після успішної реєстрації ви отримаєте виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Виписка містить ваш реєстраційний номер та інформацію про реєстрацію.
Реєстрація ФОП є першим кроком до вашої підприємницької діяльності, тому варто підійти до цього процесу відповідально.