ВИПЛАТА НАРАХОВАНОЇ, АЛЕ НЕВИПЛАЧЕНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРАЦІВНИКУ: ЮРИДИЧНИЙ АСПЕКТ. ✅ 10887 - СТАТТІ - CONSULTANT.NET.UA
image

Виплата нарахованої, але невиплаченої заробітної плати працівнику: Юридичний аспект.

image
image
BASE (Базова) 10.15
Реклама
image
Консультант №1058 Юрист Україна / Київ
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 21

Адвокат

Виплата нарахованої, але невиплаченої заробітної плати працівнику: Юридичний аспект.

 

Виплата нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є актуальною проблемою для багатьох працівників в Україні. Незважаючи на законодавчі гарантії, деякі роботодавці з різних причин затримують або не виплачують заробітну плату своїм працівникам. У таких випадках працівники мають право на стягнення невиплаченої заробітної плати через суд. Ця стаття розгляне юридичні аспекти стягнення заборгованості із заробітної плати, порядок подачі позовів та необхідні кроки для захисту прав працівників.

 

Порядок стягнення невиплаченої заробітної плати

Стягнення боргу із зарплати

Стягнення заборгованості із зарплати може бути здійснене шляхом переговорів з роботодавцем або через суд. На початковому етапі працівник може звернутися до роботодавця з письмовою вимогою про виплату заробітної плати. Якщо роботодавець відмовляється або не реагує на звернення, працівник має право звернутися до суду.

Стягнення зарплати через суд

Підготовка документів: Працівнику необхідно зібрати всі документи, що підтверджують нарахування, але невиплату заробітної плати. Це можуть бути розрахункові листи, виписки з банку, трудовий договір, накази про прийняття на роботу тощо.

Позовна заява: Позовна заява про стягнення заробітної плати повинна містити інформацію про сторони, обставини справи, суму заборгованості та вимоги до відповідача. До заяви додаються всі необхідні документи.

Подача позову до суду: Позовна заява подається до суду за місцем знаходження відповідача або за місцем виконання роботи. Працівник звільняється від сплати судового збору у справах про стягнення заробітної плати.

Судовий розгляд: Суд розглядає справу, оцінює надані докази та заслуховує сторони. Найчастіше такі справи вирішуються на користь працівника, якщо є достатні докази невиплати заробітної плати.

Рішення суду: Після винесення рішення суду про стягнення заборгованості із заробітної плати, роботодавець зобов'язаний виконати це рішення. У разі невиконання добровільно, рішення може бути виконане примусово через виконавчу службу.

 

Юридичні аспекти стягнення заробітної плати

Стягнення заробітної плати у судовому порядку

Стягнення заробітної плати у судовому порядку має певні переваги для працівника. Судовий розгляд дозволяє офіційно підтвердити заборгованість та забезпечити примусове виконання рішення. Важливо зазначити, що роботодавець несе відповідальність за своєчасну виплату заробітної плати, і затримка може призвести до додаткових фінансових санкцій.

Відповідальність роботодавця

Згідно з чинним законодавством, роботодавець зобов'язаний виплачувати заробітну плату у строки, встановлені трудовим договором та законодавством. У разі затримки виплати заробітної плати, роботодавець може бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності, а також зобов'язаний сплатити компенсацію працівнику за кожен день затримки.

 

Висновок

Стягнення невиплаченої заробітної плати через суд є ефективним способом захисту прав працівників. Порядок стягнення заборгованості із заробітної плати включає підготовку документів, подачу позовної заяви та участь у судовому процесі. Працівники мають право вимагати виплату заробітної плати та компенсацію за затримку. Важливо знати свої права та вчасно звертатися за юридичною допомогою для захисту своїх інтересів

image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.36 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.98 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.55 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.52 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу