Юрист, закінчила Національний університет «Одеська юридична академія» з відзнакою. З 2017 року спеціалізуюсь на юридично-освітніх та загальноправових питаннях. Є досвід в нормотворчості локальних актів місцевої влади. Є автором юридичних статей, наукових публікацій та статей в освітньому середовищі. Ментор юридичної клініки «Veritas”. Власник юридичного блогу «Educational_law_ua» в інстаграм
Останнім часом мета українського сучасного законодавства полягає в тому, аби інтегрувати основні європейські норми юридичного характеру в вітчизняну нормативну базу.
- Цей процес є невід’ємною частиною вступу України до Європейського Союзу.
- Разом із тим, українське законодавство також має на меті гарантувати, щоб вміст українських норм правового характеру були визначені на гарантування прав та свобод людини і громадянина.
- На перший погляд звичайна норма цивільного законодавства, яка визначає основні аспекти представництва інтересів не дуже може здивувати своєю метою.
- Однак такий юридичний інструмент направлений на гарантування прав людини та виражається в захисті її інтересів.
- А у разі, якщо Вам необхідна юридична допомога, звертайтеся на юридичний маркетплейс «Консультант», саме тут консультація юриста чи консультація адвоката Вам допоможе.
- Отже, аналіз документів свідчить, що вітчизняне законодавство чітко визначає особливості роботи з юридичним інструментом під назвою «довіреність».
- Ним також можна назвати документ, який має на меті допоміжну функцію для людини в сфері юридичних відносин.
- Суть документа довіреності полягає в тому, що завдяки йому певна людина може вчиняти дії юридичного характеру в інтересах іншої людини (замість неї).
До основних та більш розповсюджених видів дій юридичного характеру через довіреність можуть бути, зокрема:
- дії, відносно можливості укладати правочини щодо нерухомого майна, правочини щодо транспортного засобу тощо;
- можливість представляти інтереси особи в певних установах, таких як банк, установи фінансового характеру, органи влади, страхові фірми, суди тощо;
- мати участь в різних голосуваннях під час вирішення питань під час роботи юридичної особи (в якості учасника тощо).
Особа, яка відповідно до довіреності може вчиняти дії в інтересах іншої особи називається довіритель. Далі поговоримо про це більш детальніше.
- Правовий аналіз ситуації показує, що згідно з українським законодавством, довірителем може бути особа, яка має українське громадянство чи громадянство іншої держави чи особа без громадянства та повинна мати відповідну реєстрацію на українській території.
- Крім того, довірителем також має право бути і фізична особа-підприємець.
- Варто зазначити і про те, що вчиняти певні дії від імені довірителя може лише особа яка набула повноліття та є повністю дієздатною – представник.
- Законодавство України дозволяє за довіреністю визначати декілька представників.
- Варто сказати і декілька слів відносно строків чинності довіреності. Так, згідно чинного законодавства не може бути визначено граничного терміну такого документа, а отже така довіреність за бажанням довірителя може як мати чіткі строки її дії, або бути безстроковою.
- Також слід відзначити, що такий документ укладається в письмовій формі, та згідно законодавства повинна бути нотаріально завіреною.
Також текст такого документа повинен мати обов’язкові елементи, такі як: дата та місце її підписання, ініціали обох сторін – довірителя та представника, місце їх реєстрації чи проживання та перелік дій, які мають вчинятися. Також слід зазначати строк дії довіреності, якщо вона не безстрокова.