Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Процедура банкрутства: переваги, недоліки, наслідки

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.81
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 1251
Рейтинг:
0
Дата публікації: 14.07.2023

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Визначення терміну «банкрутство» та його особливості:

Банкрутство - це неспроможність боржника виконувати свої договірні забов’язання, через недостатню платоспроможність та безвихідним положенням у процесі повернення боргу кредитору.

  • Досить часто фізичні особи потрапляють у життєві ситуації, що унеможливлюють подальше виконання своїх забов’язань у встановлені строки.
  • Кредитори, разом з колекторськими компаніями починають всіляко тиснути на боржника і не завжди ці методи впливу є правомірними.
  • Банкрутство фізосіб регулюється Кодексом України з процедур банкрутства де передбачається можливість боржника розпочати процедуру банкрутства та дещо поліпшити своє становище у зв’язку із списанням боргів.
  • Загалом банкрутство фізичних осіб - це непростий процес, адже передбачається досить велика кількість правових наслідків  та особливостей пов’язаних із цією процедурою.
  • Тому досить часто потребується юридична допомога з питань банкрутства. Юристи допоможуть на кожнівй із стадій цієї процедури, що унеможливить порушення виших прав та інтересів.

Переваги процедури банкрутства:

  • Відповідно ст. 133 КУзПБ вимоги, які боржник не може задовольнити у зв’язку із недостатньою кількістю майна, вважаються погашеними. Отже, намагання витребування виконання забов’язання кредитором від боржника, у якого немає належної кількості майна для його задоволення буде вважатися протиправним. Варто зазначити, що законодавством передбачаються борги, які не підлягають погашенню: борги за аліменти, щодо відшкодування шкоди завданої каліцтвом, борги за сплату ЕСВ та будь-які інші вимоги, що мають особистий характер. Отже, якщо на борги особи накладений судом мораторій, то дії кредиторів, колекторів щодо витребування боргу, будуть вважатися незаконними. 
  • Якщо ж ініційовано процедуру банкрутства, то всі майнові питання та заборгованості, консолідуються в одну справу про банкрутство. Обмеження боржника щодо користування своїм майном є можливим виключно на підставі судового рішення (ст. 120 КУзПБ).
  • Після відкриття справи про банкрутство, накладання штрафів, санкцій або ж пені за інші забов’язання стає неможливим.
  • Відбувається списання податкового боргу, який накопичувався протягом 3 років.
  • Реструктуризація боргів, а також реалізація майна боржника під контролем суду, що дозволить забезпечити гідні умови життя боржнику.

Недоліки банкрутства:

  • Якщо фізичну особу визнано банкрутом, то протягом 5 років така особа не може відкривати за заявою справи щодо неплатоспроможності.
  • Особа, яку визнано банкрутом, протягом 5 років забов’язана при укладанні правочинів поруки, позики, кредитів повідомляти контрагента про свою неплатоспроможність.
  • Банкрутство фізосіб негативно впливає на їх репутацію.

Покрокова процедура банкрутства: підстави та основні стадії

Варто зазначити, що відповідно до ст. 115 КУзПБ ініціювати процедуру банкрутства може виключно боржник, звернувшись до господарського суду з відповідною заявою. Для ініціювання такої процедури повинні бути підстави, а саме: загальний розмір прострочених забов’язань повинен бути не менше тридцяти 30 мінімальних заробітніх плат громадян; якщо боржник протягом 2 місяців не намагався погасити свої забов’язання, що становлять більше 50% місячних платежів; якщо в рамках виконавчого провадження була винесена постанова судом, про відсутність майна, на яке може накладатися стягнення, або ж якщо існує реальна загроза неплатоспроможності, через життєві обставини боржника.

Основні стадії процедури банкрутства:

  1. Ініціювання процедури здійснюється шляхом подання заяви до суду. В такій заяві обов’язковим є виклад обставин справи, та перелік документів, які додаються. Загалом до заяви слід додати: план реструктуризації боргів, список кредиторів та загальну суму їх грошових вимог, декларацію про майновий стан.
  2. Прийнявши заяву, суд призначає особі арбітражного керуючого, що буде займатися процесом санації, реструктуризації та ліквідації.
  3. Наступним кроком є призначення підготовчого засідання та за його наслідками відкриття провадження. 
  4. Введення мораторію на виконання вимог кредиторів. Варто зазначити, що ухвала суду про відкриття провадження є підставою для зупинення виконавчих дій щодо боржника.
  5. Проведення зборів кредиторів. Протягом 3 дів з днів після проголошення ухвали за результатами попереднього засідання, арбітражний керуючий повідомляє всіх кредиторів боржника про проведення зборів. Метою таких зборів  погодження між кредиторами плану реструктуризації, який боржник додавав до своєї заяви, перегляд звіту керуючого про перевірку декларації. Результатом зборів може бути схвалення плану, або ж у разі незгоди направлення клопотання про погашення боргів або закриття справи. 
  6. Згідно зі ст. 130 КУзПБ якщо протягом 120 днів з дня відкриття провадження збори боржників не буде прийнято рішення то, господарський суд видає постанову про визнання фізичної особи банкрутом.

Відновити платоспроможність боржника можна декількома способами: реструктуризація боргів, закриття справи про банкрутство.

У першому випадку мова іде про домовленість з кредитором про можливе відстрочення оплати забов’язання, списання частини боргу.

Звісно, що кредитори не бажають банкрутства фізичної особи та повне прощення боргів, кращим способом є їх реструктуризація.

Другий спосіб пов’язаний із накладанням стягнення на майно боржника за рахунок якого відбуватиметься погашення боргу особи.

 

image
Може бути цікаво

Схожі послуги та статті

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.