Банкрутство фізичних осіб в Україні
Банкрутством називають визнання особи неплатоспроможним, що тягне у себе списання боргів, що він немає можливості оплачувати. Процедурі банкрутства передує процес опису та реалізації наявного майна.
Коли потрібна юридична допомога під час банкрутства, особливості
Юристи, які займаються банкрутством, ще на першій консультації з клієнтом відразу роз'яснюють ситуації, в яких дана процедура буде вигідною. Крім того, акцентується увага на процесах реструктуризації боргів. У результаті боржник визнається банкрутом судом та проводиться процедура погашення боргів. Закон про банкрутство фізосіб застосовний до людей, які:
● Потрапили у скрутне становище та не мають фінансової можливості на оплату боргів.
● Позбавилися заробітку для погашення боргів та утримання сім'ї.
● Мають заборгованість із іпотечного кредиту в іноземній валюті, при цьому кредит взятий під заставу єдиного житла.
● Мають прострочену заборгованість перед юридичними чи фізичними особами. Сюди також можна віднести кредити, взяті у фінансових установ, у своїй заборгованість має становити певну суму.
Послуги з банкрутства фізичної особи можуть бути цікавими для громадян, які не можуть сплачувати кредити та інші планові платежі у розмірі понад 50% протягом 2 місяців.
Важливо звернути увагу на ті борги, які списати не вийде, до них належать:
● Борги за єдиним соціальним внеском, тобто платежі, що нараховуються до Фонду соціального страхування. Зазвичай, такий борг виникає у фізичних осіб підприємців.
● Борги, нараховані на користь відшкодування, наприклад, людині, якій боржник завдав шкоди.
● Аліменти.
Банкрутство фізичних осіб в Україні: переваги
Банкрутство фізичних осіб в Україні — процедура, якою користуються багато громадян. Це можливість відновити фінансове становище та позбутися боргів. Основними перевагами процедури банкрутства є такі:
● Якщо є іпотечний кредит в іноземній валюті, він конвертується в гривню за курсом Національного банку України. При цьому враховується курс, який діяв на момент подання заяви до суду.
● Ціна кредитів у фінансових установах змінюється, особливо це стосується іпотеки. Її вартість перераховується відповідно до ринкової ціни нерухомості, яка зазвичай значно нижча.
● Процедура банкрутства передбачає, що борги, які не були погашені через недостатність майна, вважаються погашеними, як тільки відкривається судова справа щодо банкрутства.
● Через неплатоспроможність боржника штрафні санкції, відсотки за фінансовими зобов'язаннями, пені та інше припиняють нараховувати.
● Коли суд приймає рішення про те, що заявник банкрут, фіз особа повинна знати, що весь час прострочення не використовується індекс інфляції. Арешт майна та інші обмеження щодо боржника накладаються лише судом. Процедура реструктуризації боргів передбачає списання частини заборгованості та відстрочення виконання зобов'язань на ті строки, протягом яких фізична особа може їх погасити.
У будь-якому разі, якщо людині вже не потрібна допомога при банкрутстві через те, що її не влаштовує план реструктуризації, запропонований кредиторами та арбітражним керуючим, від нього завжди можна відмовитись. Тоді справа закривається і розпочинається стадія банкрутства. Що стосується податкових платежів та зборів, то при визнанні фізичної особи банкрутом, борги вважаються безнадійними та списуються.
Як працюють адвокати з банкрутства фізичних осіб
Насамперед юристи з банкрутства аналізують ситуацію, що склалася. Якщо робота з клієнтом на позитивний результат можлива, укладається договір про правові послуги. Таким чином адвокат отримує право далі розбиратися з документами та представляти інтереси клієнта у суді. Щоб адвокат із банкрутства міг фактично взятися за роботу, йому знадобляться деякі документи:
● Паспорт.
● ІПН.
● Документи, що підтверджують відсутність чи наявність статусу фізичної особи-підприємця.
● Список кредиторів при цьому важливо вказати загальну суму грошових вимог.
● Документи, що підтверджують право на власність, що є у клієнта майна, а також їх копії.
● Документи, які підтверджують, що клієнт за останній рік робив операції з майном. Це може бути виписки з банку, де позначається рух коштів.
● Якщо банкрут має трудову книжку, то її копія.
● Документи, що підтверджують відсутність чи наявність непогашеної судимості за економічні злочини.
Далі допомогу у процедурі банкрутства перетворюється на стадію підготовки документів, які засвідчують неплатоспроможність. Юрист допомагає клієнту заповнити декларацію відповідно до чинних вимог — затверджену держорганом з питань банкрутства. Після цього юрист становитиме позовну заяву, описуючи обставини справи. Документ готується на підставі чинного законодавства та судової практики. Якщо потрібно, адвокат відправляє додаткові запити.
Якщо спеціалізація, з якою працює юрист, — банкрутство, перед тим, як подавати позовну заяву, клієнту буде роз'яснено, що йому потрібно внести винагороду керуючому реструктуризацією на депозитний рахунок суду. Сума вноситься приблизно за 3 місяці, зазвичай становить близько 35 000 грн. Тільки після цього можна надсилати позов до суду. Адвокат перебирає право контролювати судовий процес до того часу, поки призначено арбітражний управляючий. Кількість подань у суді стандартна - 5 разів, наступні відвідування оплачуються додатково.
Банкрутство фізичних осіб: юридичні послуги в Україні
Якщо вас цікавить банкрутство фізичних осіб, замовити послугу досвідченого юриста ви можете через наш онлайн-сервіс. Пропонуємо вам скачати програму, яка відкриє доступ до бази досвідчених фахівців та можливість швидко зв'язатися з ними. Для фізичних осіб на банкрутство ціна вказується на сторінці нашого сайту, всі подробиці консультації та співробітництва ви можете дізнатися додатково безпосередньо від адвокатів.