Ліцензуванню підлягають такі види освітньої діяльності:
1. Вища освіта:
- За певним рівнем вищої освіти: початковий (короткий цикл), перший (бакалаврський), другий (магістерський), третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий).
- За освітніми програмами, що передбачають присвоєння професійної кваліфікації з професій, для яких запроваджено додаткове регулювання на певному рівні вищої освіти.
- Заклади вищої освіти, за винятком наукових установ, можуть отримати ліцензію на здобуття вищої освіти за третім рівнем (освітньо-науковий/освітньо-творчий) за умови наявності ліцензії на другий рівень (магістерський).
2. Післядипломна освіта:
- Підвищення кваліфікації або підготовка в інтернатурі за відповідною спеціальністю.
- Підвищення кваліфікації працівників, обов’язковість якої передбачена законом.
- Підготовка в інтернатурі.
3. Фахова передвища освіта:
- За відповідною спеціальністю.
- Підготовка іноземців та осіб без громадянства за акредитованими спеціальностями.
4. Професійна (професійно-технічна) освіта:
- За професіями або класом класифікаційного угруповання Національного класифікатора професій ДК 003:2010.
- Первинна професійна підготовка, професійно-технічне навчання, перепідготовка, підвищення кваліфікації на першому (початковому), другому (базовому), третьому (вищому) рівні професійної (професійно-технічної) освіти.
5. Повна загальна середня освіта:
- За певним рівнем повної загальної середньої освіти: початкова освіта, базова середня освіта, профільна середня освіта.
6. Дошкільна освіта:
- За рівнем дошкільної освіти.
7. Позашкільна освіта:
- Ліцензування провадження освітньої діяльності у сфері позашкільної освіти може здійснюватися за рішенням засновника (засновників) закладу позашкільної освіти, засновника (засновників) іншої юридичної особи, що забезпечує (забезпечуватиме) здобуття позашкільної освіти, або фізичної особи-підприємця, яка забезпечує (забезпечуватиме) здобуття позашкільної освіти.
Під час ліцензування встановлюється спроможність здобувача ліцензії (ліцензіата) провадити освітню діяльність відповідно до встановлених Ліцензійними умовами вимог.
Спеціальні вимоги щодо започаткування та провадження освітньої діяльності
Ліцензіатам заборонено займатися діяльністю релігійних організацій або політичних партій чи брати участь у ній, за винятком освітніх закладів, які підпадають під дію частини другої статті 31 Закону України "Про освіту".
Здобувач ліцензії (ліцензіат) не може бути під прямим або опосередкованим контролем резидентів країн, які здійснюють збройну агресію проти України або чиї дії створюють умови для воєнного конфлікту та застосування військової сили проти України, і не може діяти в інтересах таких осіб.
Шановні клієнти!
Юридичний сервіс "Консультант" запрошує вас скористатися нашими професійними послугами з юридичного супроводу отримання ліцензії на здійснення освітньої діяльності.
Наші фахівці нададуть вам комплексний супровід, який включає:
- - Консультацію юриста з усіх питань, що стосуються ліцензування освітньої діяльності.
- - Аналіз документів та їх відповідності вимогам законодавства.
- - Правовий аналіз ситуації для визначення найкращої стратегії отримання ліцензії.
- - Перевірка документів юристом - забезпечення повної відповідності пакету документів нормативним вимогам.
- - Письмова консультація - детальний опис процесу ліцензування.
Ми також пропонуємо допомогу адвокат онлайн та юрист онлайн підтримку для вашої зручності.
Не втрачайте час на складні процедури самостійно. Довіртеся професіоналам, і ми допоможемо вам отримати ліцензію швидко та без зайвих турбот.
Для отримання додаткової інформації або замовлення послуги звертайтеся до нас за телефоном або електронною поштою.