Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Особливості припинення юридичної особи шляхом приєднання

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.78
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 6 хвилин Кількість переглядів: 517
Рейтинг:
0
Дата публікації: 04.08.2023

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

Приєднання - як один із різновидів реорганізації:

  • В процесі здійснення підприємницької діяльності між окремими юридичними особами може виникнути потреба у приєднанні, тобто передачі прав, майна, активів одного суб’єкта господарювання іншому.
  • Особливістю приєднання є внесення певних змін до установчих документів юридичної особи, яка є правонаступником, а саме: збільшення статутного капіталу, зміна складу засновників підприємства, або зміна організаційно-правової форми.
  • Правовою підставою для проведення приєднання є укладення відповідного договору, який регулюватиме процес здійснення, умови, пропорційність обміну акцій (у випадку приєднання акціонерного товариства), відношення часток у статутному капіталі.
  • Загалом, виходячи з практики, можна сказати, що реорганізація шляхом приєднання буде актуальною у випадку необхідності збереження ресурсів одного з суб’єктів господарювання (ліцензії, патенти, сертифікати або ж торгова марка), а також якщо є необхідність в оптимізації процесу оподаткування.
  • Отже, відповідно до ст. 50 ЗУ "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" юридична особа, що приймає рішення про приєднання припиняє свою діяльність та передає права та обов’язки іншій юридичній особі, що виступає в якості правонаступника. 

Процедура здійснення приєднання:

  1. Першим кроком, що має важливе значення є безпосереднє прийняття рішення про проведення реорганізації засновниками суб’єкта господарювання. Рішення має бути прийнятим на загальних зборах та  документально підтвердженим, а також мати в собі порядок створення спеціальної комісії з припинення та повний її склад. Згідно із ст. 23 ЗУ "Про захист економічної конкуренції" в деяких випадках приєднання буде мати ознаки концентрації, що потребує отримання спеціального дозволу від Антимонопольного комітету України. 
  2. Повідомлення про здійснення приєднання контрагентів, клієнтів, партнерів. Інформування може здійснюватися з використанням засобів масової інформації.
  3. Державна реєстрації рішення про проведення припинення, яка проводиться шляхом подачі відповідного рішення, яке підписується учасниками приєднання та всіх інших необхідних документів до державного реєстратора. Результатом є внесення відповідного запису до ЕДР.
  4. Наступним кроком є укладення договору про приєднання між спеціальною комісією юридичної особи. що припиняється шляхом приєднання, та уповноваженим органом юридичної особи до якої приєднуються, також можливим є складення плану, що передбачав би порядок проведення реорганізації. Такий договір забезпечить захист бізнесу від неправомірних дій при проведенні реорганізації, чітко встановлючи осбяг майна, прав та обов'язків, що є предметом передачі при приєднанні, порядок участі в управлінні діяльністю юридичної особи, розподілу прибутків. 
  5. Необхідним є проведення інвентаризації майна суб’єкта господарювання, що приєднується з метою визначення його вартості. За результатами проведення інвентаризації можна складати передавальний баланс, тобто акт сукупної кількості майна, що залишилось після задоволення вимог кредиторів. Такий баланс підлягає затвердженню уповноваженим органом юридичної особи, що прийняла рішення про приєднання. 
  6. Потребується укладення договорів, з метою регулювання передачі комплексу прав та обов’язків майна, що відображене у передавальному балансі. Безпосередня передача до приймаючого підприємства здійснюватиметься на підставі актів передачі-приймання. Варто зазначити, що в деяких випадках необхідним є реєстрація переходу прав на майно. 
  7. Оскільки реорганізація стосується не тільки юридичної сторони бізнесу, а й фінансової, то обов’язковим є складання бухгалтерського балансу.
  8. Для завершення процедури приєднання необхідною є державна реєстрація припинення юридичної особи. Цей етап потребує збору необхідних документів (відповідна заява, примірник передавального балансу, установчий документ з внесеними змінами в деяких випадках потребується звіт про оцінку майна та про результати емісії акцій).

Послуги юриста для бізнесу в процесі приєднання:

Оскільки реструктуризація являє собою досить багатоскладову процедуру необхідним є юридичний супровід бізнесу при здійснення приєднання. Загалом основними завданнями, що виконує бізнес-юрист є: підготовка та подання документів для державної реєстрації, укладення договору приєднання, належне повідомлення кредиторів про проведення реорганізації та вирішення питань про задоволення ї[ вимог? а також реєстрація припинення юридичної особи. 

 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 59.89 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.82 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 51.28 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.2 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 39.11 Топ 9
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 37.69 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.