юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Європейський суд з прав людини не розгляддає заяви що оформлені не за формою наданою Секретаріато, та поданою не за правилами встановленим статтею 34 Конвеції про захист прав людини та основних свобод.
Отже, заява повинна містити всю необхідну інформацію у відповідних частинах форми.
В заяві має бути зазначено:
- ім'я, дата народження, етнічна приналежність та місце народження, а також, якщо заявник є юридичною особою, дата створення або реєстрації, номер офіційного документа та місце проживання;
- Якщо заявник має представника, вказується ця інформація: ім’я, адреса, телефон і факс останнього, а також адреса електронної пошти.
- якщо заявник має представника, обов'язкові дата та оригінальний підпис заявника в розділі бланка довіреності; крім того, підпис представника повинен бути включений у цей розділ форми, щоб підтвердити свою згоду обслуговувати заявника.
- найменування сторони або сторін, які беруть участь у договорі; заява подається їм.
- стислий і зрозумілий опис події;
- стислий і зрозумілий опис стверджуваного порушення(-й) Конвенції та відповідні аргументи.
Короткий виклад інформації щодо дотримання заявником умов вступу, перелічених у статті 35, пункт 1 Конвенції.
Короткого опису, який обмежується необхідними деталями, буде достатньо для того, щоб Суд міг визначити основні аспекти та обсяг заяви без необхідності посилатися на інші документи. Однак заявник може додати додаткову інформацію у формі додатків до форми, яка описує особливості фактів, стверджуване порушення Конвенції та відповідні аргументи. Ці дані мають бути задокументовані не більше ніж на 20 сторінках.
Бланк повинен супроводжуватися підписом заявника або представника.
До заяви слід додати:
- документи, що повторюють рішення або дії суду, які критикує заявник;
- документи та рішення, які повторюють використання заявником усіх національних правових ресурсів, а також дотримання терміну, зазначеного в статті 35 § 1 Конвенції;
- якщо є, копії документів, що стосуються будь-якого іншого міжнародного розслідування або процедури врегулювання, яка має відношення до справи;
- Якщо заявником є юридична організація, для представництва інтересів заявника необхідні або достатні документи, що засвідчують особу, яка подала заявку.
Супровідні документи повинні бути подані в тому порядку, в якому вони були написані, з номером і чітким розмежуванням.
Ті, хто хочуть зберегти конфіденційність своєї особистої інформації, повинні пояснити це громадськості, а також пояснити, чому їм не можна надавати публічний доступ до інформації про судові процеси.
Визнається, що Суд може дозволити задовольнити прохання про анонімність на індивідуальній основі.
«Визнаними мовами Європейського суду з прав людини є англійська та французька, однак окремі справи мають бути написані письмово мовою однієї з держав, що підписали Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод», повідомили в Мін'юсті.
Документи, пов’язані із заявкою, мають бути подані в тому порядку, у якому вони перераховані, з чіткою позначкою на кожному документі.
Юридичний сервіс «Консультант» надає всі види юридичних послуг у тому числі і юридичні послуги онлайн. Спеціалісти нашого сервісу складуть правовий аналіз ситуації для визначення дія у відповідні ситуації та допоможуть зібрати необхідні документи та при необхідності супроводять судовий процес.