юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.
Послуги, що надаються неюридичним особам, які є резидентами України, і податки, пов’язані з отриманим від них доходом, залежать від формальної організації українського бізнесу та системи оподаткування, до якої він залучений.
І. Фізичним особам-підприємцям на другій групі єдиного податку не рекомендується обслуговувати юридичних осіб-нерезидентів, тому що дохід від цієї послуги оподатковуватиметься єдиним податком у розмірі 15% плюс дохід наступного кварталу, який повинен бути передані третій групі.
ФОПи віднесені до другої групи відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо вони провадять господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/ або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства та фермерського господарства, які мають оподатковуваний дохід 834 долари мінімальної заробітної плати (пп. 2 п. 291.4 ПКУ).
Юридична особа-нерезидент, яка не є платником єдиного податку, виключається із складу населення, а тому не може отримувати послуги через ФОП другої групи, що суперечить нормам п. 291.4 ПКУ.
У такому разі дохід, отриманий ФОПом, оподатковуватиметься за ставкою 15% (як визначено п. 293.4 ПКУ), і підприємець має подавати заяву про переведення на 3 групу з наступного кварталу після квартал, в якому надавав послуги юридичній особі-нерезиденту ( пп. 9 пп. 298.2.3 ПКУ).
II. Частіше фізичні особи отримують дохід за 3 групою стажу, а не за 1 чи 2 групою.
У цьому випадку іноземний платіж оподатковуватиметься за ставкою 5% від його загальної вартості. На цей момент у ФОП не буде податкового боргу (пп. 2 п. 293.3 ПКУ). ФОПи третьої групи мають право займатися будь-якою діяльністю, крім зазначеної у п.п. 291.5.1 ПКУ, з будь-якими іншими учасниками, які мають річний дохід у розмірі 1167 розмірів мінімальної заробітної плати ( абз. 3 п. 291.4 ПКУ кримінального процесу).
Юридична особа, яка не є резидентом, може замовити та отримати послуги ФОП 3 групи.
У підсумку будь-який дохід з 3 групи в 8 285 700 грн. у 2024 році буде обкладатися остаточною ставкою податку 5%.
Негативною стороною переходу з другої на третю групу є підвищення ставки єдиного податку на регулярні доходи від продажу товарів в Україні.
Якщо у вас є близько 4 мільйонів гривень. Щороку сума грошей, яку ви отримуєте від продажу товарів у межах звичайної діяльності, ділиться на кількість років у другій групі, якщо ви перебуваєте в другій групі, ви сплачуєте єдиний податок на цей дохід у розмірі питома ставка, це 16 080 у 2023 році та 17 040 у 2024 році.
При переході на 3 групу єдиний податок на той самий дохід становитиме 200 тис. грн на рік, тому що всі види доходів обкладатимуться ставкою 5%.
Пільгова сторона проживання ФОП у 3-му розряді – це ставка 5%, яка остаточно застосовується до всіх джерел доходу протягом 1167 хвилин. по-перше, Податковий кодекс не передбачає більш сприятливих умов оподаткування доходів, отриманих від надання послуг юридичним особам; по-друге, такого пільгового курсу в Європі немає.
III. В якості доповнення до оптимізації оподаткування можливе створення окремої юридичної особи, яка стане єдиним платником податку 3-го рівня зі збором 5%.
Для надання послуг та отримання валютної виручки від іноземних юридичних осіб в Україні створюється нова компанія, яка обирає спрощену систему оподаткування 3 групи зі ставкою ЄП 5%. Дохід від послуг, наданих ним іноземним замовникам, оподатковуватиметься за ставкою 5% у межах 8 285 700 грн. впродовж року. Єдиний податок сплачуватиметься у гривнях з доходів, перерахованих у долари за курсом НБУ на день виплати.
Такий вид підприємства не матиме реєстрації платником ПДВ (пп. 2 п. 293.3 ПКУ).
Після сплати єдиного податку корпорація залишиться за своїм доходом і буде ним володіти. Корпорація може використовувати їх у власних цілях.
Щоб отримати ці джерела доходу на своє ім’я, ви повинні сплатити 9% податок на дохід і 1,5% податок на військові витрати.
Сплата податку на дивіденди та обов’язок зі сплати військовослужбовців є остаточним податком на доходи отримувача дивідендів ( пп. 170.5.4 ПКУ ).
Коли компанія отримує дохід від послуг від іноземних клієнтів, кінцеві податкові витрати згідно з цим важливим правилом складатимуть 5% податку, 9% податку на дивіденди та 1,5% військових витрат. Тобто фактична загальна ставка податку становитиме 14,975%.
У цьому варіанті податок становить 9 % (половина ставки, встановленої п. 167.1 ПКУ) — для доходів, отриманих від дивідендів за активами юридичної особи, яка не є платником податку (п.п. 167.5.4 ПКУ). Цивільний кодекс); сума дивідендів оподатковується військовим збором у розмірі 1,5 % (п.п. 1.4 п. 161 підп. 10 розд. ХХ ПКУ).
IV. Як реальну альтернативу сплаті податків з високим ступенем деталізації можна розглянути напрямок іноземних доходів від іноземних клієнтів до юридичної особи, яка зареєстрована як платник ПДВ в Україні.
При цьому варіанті дохід від послуг іноземним клієнтам не оподатковуватиметься ПДВ. Так, продаж послуг оподатковується лише за умови, що місце їх постачання знаходиться в Україні.У підпункті 186.3 ПКУ перераховано перелічені нижче послуги, місцем їх надання вважається місце проживання або підприємства одержувача.
Таким чином, якщо послуги з перерахованих послуг надаються іноземному замовнику, то ПДВ до доходу від них не буде нараховуватися, оскільки місцем їх надання буде місце реєстрації отримувача послуг (за кордоном).
У рожевому 186.3 ПКУ передбачено лише один вид послуг, який доцільно використовувати при наданні послуг, це консультація. Відповідно, договір та інші документи повинні бути написані спеціально для цього.
Валютні доходи, отримані від консультаційних послуг, будуть додані до загального доходу юридичної організації.
Загальний податок на прибуток, який буде сплачувати компанія, базуватиметься на загальних витратах, пов’язаних з господарською діяльністю. Якщо отриманий дохід дорівнює понесеним витратам (наприклад, придбання товарів, накопичення, орендна плата, заробітна плата тощо), то ставка податку на прибуток може бути низькою.
Щоб прийняти остаточне рішення щодо доцільності даного варіанту, важливо оцінити майновий стан, зміст і масштаби господарської діяльності конкретного підприємства. Після сплати податку на прибуток іноземні гроші, отримані корпорацією, залишаться в її власності та на її рахунку.
Щоб стимулювати їх до володіння власним майном, необхідно нарахувати податок на дивіденди (5%), а також військовий збір (1,5%) із загальної суми виплати (пп. 167.5.2 п. 1.4 ст. 161 п. 10 розділу ХХ ПКУ).
Сплата цього податку та збору (6,5% від сукупного доходу отримувача) є остаточним податком на доходи отримувача дивідендів ( пп. 170.5.4 ПКУ ).
В сьогоднішній реаліях, консультація податкового юриста буде доцільна у питаннях з оподаткування бізнесу, у зв’язку з чим Юридичний сервіс «Консультант» підбере спеціаліста для надання фахової консультація юриста з податкових питань також на сервісі можливо отримати консультація податкового юриста онлайн, що заощадить час. Юрист у податкових справах надасть консультація податкового юриста, а також сформує дієву правову позицію та підготовить відповідні документи з питань оподаткування