Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Передача банку фізичною особою права власності на заставлене нерухоме чи рухоме майно

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
PRO 71.56
Реклама
Собяніна Олена Вадимівна
Собяніна Олена Вадимівна
Юрист
Україна / Одеська область
Собяніна Олена Вадимівна

i

Час прочитання: 10 хвилин Кількість переглядів: 199
Рейтинг:
0
Дата публікації: 07.06.2024

юрист, 23-річний досвід роботи у сфері примусового виконання.

Відповідно до пункту 1 ст. 572 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) через заставу кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) своєї частини договору одержати відшкодування з майна, яке він мають право за договором переважно перед іншими кредиторами боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави).
 

Застава виникає на підставі договору, закону або рішення суду (ч. 1 ст. 574 ЦК).

ст. 20 Закону України від 02 жовтня 1992 року № 2654-XII "Про заставу" в редакції заставодержатель має право звернутися з вимогою про встановлення іпотеки на предмет застави, якщо протягом настання строку зобов'язання не виконано. пов'язане із заставою не досягнуто, якщо інше не передбачено законом або договором.

Справа про звернення стягнення на предмет застави порушується за рішенням суду, якщо інше не встановлено договором або законом (п.1 ст.590 ЦКУ).

Єдиним законодавчим актом, який регулює відносини у сфері нерухомості (іпотеки), є Закон України від 5 червня 2003 року «Про іпотеку» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 898).

ст. Відповідно до Закону № 898 звернення стягнення на предмет іпотеки відкривається за рішенням суду, підписом нотаріуса на іпотечному документі або взаємною згодою щодо виконання вимог іпотекодержателя.

Одночасно ст. Статтею 36 Закону № 898 визнається, що застереження про задоволення вимог кредитора або відповідне застереження до кредиторського договору, аналогічного за своїми правовими наслідками цьому договору, може бути, зокрема, перехід права власності на об'єкт кредитора до кредитора в порядку виконання основного зобов'язання в порядку, встановленому ст. 37 Закону №898.

Правова база регулювання обтяжень рухомого майна визначена Законом України від 18 листопада 2003 року (№ 1255-IV "Про забезпечення вимог кредиторів та врахування обтяжень" у редакції (далі - Закон № 1255).

ст. Закон № 1255 звернення заставного обтяження здійснюється на підставі судового наказу, письмового нотаріального перинтах для виконання в порядку, визначеному законом, або без судового наказу відповідно до Закону № 1255.

Крім того, позасудовим способом стягнення плати з предмета застави є, зокрема:

- передача рухомого майна, яке є предметом заставного обтяження, після чого майно обтяжувача переходить до предмета обтяження для виконання зобов’язання, пов’язаного з обтяженням, у порядку, визначеному Законом № 1255 ( ст.26 Закону №1255).

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється главою «IV» Податкового кодексу України, яка набрала чинності 02.12.2010 р., № 2755-VI із змінами (далі – Кодекс) згідно з п. 164.2. .4 п. 164.2 ст. 164 Кодексу несе відповідальність частина доходу від операцій з майном, що включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб, сукупний дохід визначається за правилами ст. 172-173 Кодексу.

Таким чином, порядок оподаткування операцій з обміну нерухомого майна регулюється ст. 172 Кодексу згідно з п. 172.1, якою визначено дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (у тому числі незавершеного будівництва такого виду). До складу майна також входить земельна ділянка, на якій розташований даний вид об'єкта, а також господарсько-побутові споруди і будівлі, які розташовані на цій земельній ділянці. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III у редакції може мати різні правила залежно від його цільового призначення, а також у разі дійсності певного перебування майна у власності платника податку. більше трьох років, не оподатковується.

 

Пунктом 172.2 ст. 172 Кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більше одного об’єкта нерухомого майна (крім операцій з відчуження об’єктів житлової нерухомості банків у порядку звернення стягнення за договорами іпотеки). які надають кредит в іноземній валюті), зазначено в п.п. 172.1 ст. 172 Кодексу або звільнення майна, не зазначеного у п. 172.1 ст. 172 Кодексу оподатковується ставкою 5 відсотків, це визначено п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

Оподаткування операцій з продажу або обміну рухомого майна регулюється ст. Розділ 173 Кодексу, наведений у п. 173.1 ст. 173 Кодексу доходи платника податку від продажу (обміну) рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковуються за ставками, визначеними п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

Крім того, пункт 173.2 статті 173 Кодексу визначено як виняток із правил частини першої статті 173. 173 Кодексу не оподатковуються доходи, отримані платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів майна, що є рухомим, наприклад автомобіля або мотоцикла.

Дохід платника податку за податковий рік від продажу (обміну) другого об’єкта рухомого майна підлягає оподаткуванню згідно з п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

Дохід податкового року платника податку (виплачений протягом звітного періоду) щодо третього та наступних об’єктів майна, що є рухомим, оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Кодексу.

Відповідно до пункту 172.8 ст. 172 та п. 173.8 ст. 173 ЦК України під купівлею-продажем розуміється перехід права власності як на нерухоме, так і на рухоме майно, крім випадків спадкування та дарування.

Крім того, частина друга абз. Пунктом 165.1 статті 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу заставного майна, майна платника податку у разі звернення фінансовою установою стягнення на таке майно в у зв’язку з невиконанням платником податків своїх зобов’язань за договором, майно придбане за рахунок кредиту (позики).

Враховуючи викладене, продажем майна, що є предметом застави, вважається передача банку однією фізичною особою права власності на заставне майно на виконання основного зобов’язання за договором.

Крім того, якщо майно, що передається в заставу, було придбано за кошти, пов’язані з неповерненням платником податку кредиту (позики), то дохід, отриманий у результаті такого придбання, не входить до складу загального місячного (річного) доходу платника податку. . не обкладаються податком на доходи фізичних осіб. Якщо під час володіння заставленим майном не дотримуються умови абзацу другого пункту 2. Пунктом 165.1 ст. Якщо доходи іноземця оподатковуються за правилами ст. 172 та 173 Кодексу (крім дій банків щодо відчуження житлового майна шляхом звернення стягнення на іпотечні договори, забезпечені кредитом в іноземній валюті).

 

Юридичний сервіс «Консультант» підбере юриста чи адвоката, що проведе правовий аналіз ситуації, сформує відповідний процессуальний документ (заяву, позовну заяву, клопотання, тощо), а також допоможе у зборі доказової бази для найефективнішого вирішення питання. Спеціалісти сервісу супроводять процес від початку до виконання судового рішення. Також нададуть консультацію та допоможуть у вирішення таких питань як: підготовка мирової угоди з кредитором, зняття арешту з нерухомості,  банкрутство фізичної особи, зменшення боргу, та інше.

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.