Детальніше
Старший викладач кафедри кримінального та адміністративного права Одеського національного морського університету
Інколи люди потрапляють в дуже небезпечну обстановку, а інші, які поряд знаходяться чи проходять повз, здавалося б повинні були протягнути руку помочі тим, хто потрапив до біди, але далеко не завжди так трапляється. І інколи, навіть, одні люди вчиняють дії, якими спричиняють небезпеку іншим, а потім перші залишають інших в тій небезпеці , ще й втікають від з швидкістю вітру від того, кому потрібна допомога. Ця допомога буває конче необхідна, як ковток життєвої сили, вижити…
- А поки Україна буде залишатися демократичною державою, то найвищою соціальною цінністю буде визнаватися життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека людини, що вказано у в ст. 3 Конституції України.
- Тому законодавець в КК України передбачив можливість застосування кримінальної відповідальності до тих людей, хто може залишати інших в небезпеці, не надаючи їм допомоги, при тому, для цього є всі умови.
- Якщо Ви стали жертвою таких обставин, де опинилися в небезпеці, а Вам ніхто не надав ніякої допомоги, а могли би, то звертайтеся до адвоката за допомогою,Вам допоможуть захистити свої права та інтереси.
- Консультація юриста чи консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як вам зручно.
Випадків, коли людина може опинитися в небезпеці, просто неймовірна кількість. Наприклад, це залишення людини, яка постраждала від ДТП на місці ДТП без надання належної допомоги, залишення дитини, хоч новонародженої чи більш дорослої, без нагляду та необхідної допомоги в складних умовах, людини, яка отримала фізичні пошкодження травми без виклику швидкої допомоги чи надання першої домедичної допомоги самостійно, службова недбалість, в результаті якої відповідний спеціаліст залишив людину в небезпеці тощо.
- Суть усіх дій таких осіб, які не надають допомоги, залишають інших в небезпеці, виражається у небажанні перших надати допомогу безпорадній особі, яка перебуває в небезпечному стані, який інколи призводить до втрати життя.
- Але ж за фактом це є злочином, передбаченим у ст. 135 КК України.
- Тобто за його вчинення, очевидно, настає сама справжня кримінальна відповідальність.
- Тому, якщо Вас хочуть притягнути до кримінальної відповідальності за такі Ваші можливі вчинки, звертайтеся відразу за допомогою до адвоката.
- Консультація юриста чи консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як вам зручно.
Мотиви вчинення такого злочину можуть бути різними: бажання не підпадати під притягнення кримінальної відповідальності, небажання обтяжувати себе, ускладнювати собі життя, недбале та байдуже відношення до проблем інших осіб, відсутність бажання надати допомогу через нестачу вільного часу, неприязнь до потерпілого, слабкість, ревнощі, помста тощо.
- Важливо, що для кваліфікації злочину не має значення, чи змогла би винна особа своєю наданою допомогою винною особою завданну шкоду життю або здоров’ю особи чи ні.
- Навіть у випадках, коли через несумісну з життям травму будь-яка допомога не була здатна відвернути смерть людини, особа, яка залишила постраждалу особу в небезпеці, несе відповідальність за ст.135 КК.
- Вам слід розуміти, щоб уникнути кримінальної відповідальності за те, що можете залишити іншу людину в небезпеці, закон покладає на Вас, якщо Ви рядом опинилися із людиною, яка потребує Вашої допомоги, обов’язок вчинити активні дії, якими було б відвернене настання небезпечного наслідку для здоров’я та життя такої людини.
- Законодавець передбачив, що у такій ситуації потрібно вчинити активні дії і запобігти настанню небезпечного наслідку для здоров’я та життя людини, яка знаходиться у небезпеці.
- За не вчинення дій, якими Ви можете допомогти людині, яка знаходиться у небезпеці, вважається бездіяльністю. А за бездіяльність, пасивність дій у такій ситуації, як раз і передбачається кримінальна відповідальність.
Більш того, ненадання належної допомоги і залишення людини в небезпеці може мати місце не тільки у випадку з перехожими громадянами, які випадково натрапили на постраждалого, а може мати й місце у професійній сфері.
Наприклад, коли медичний працівник повинен був надати професійну допомогу своєму пацієнтові, але через свою безлаборність, недбалість, лінь тощо уник активних дій і чим спричинив значну шкоду здоров’ю чи життю людини. Хоч Ви просто пересічний громадян чи професійний працівник, але, якщо опинилися такій ситуації, то звертайтеся за допомогою адвоката, щоб відстояти свої інтересі та потенційно уникнути покарання. А поміч Вам прийде консультація юриста чи консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як вам зручно.
Ст 135 КК Ураїни передбачає, що завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов'язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк.
Щоб Вас могли притягнути до відповідальності за вчинення злочину за ст.. 135 КК України, то щоб був наявним повний склад злочину.
Склад злочину за ст. 135 КК України
Об’єкт злочину – здоров’я та життя людини;
Суб’єкт злочину – винна особа, яка не надала допомоги людині, яка перебувала у небезпечному для свого здоров’я та життя;
Обєктивна сторона – пасивність, не вчинення дій, необхідних для надання допомоги людині, яка перебувала у небезпечному для свого здоров’я та життя;
Суб’єктивна сторона – наявність чіткої вини у пасивних діях особа, яка не надала допомоги людині, яка перебувала у небезпечному для свого здоров’я та життя.
Для того, щоб встановити чи присутні у Ваших діях зверніться за допомогою до адвокта. Консультація юриста чи консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як вам зручно.
Якщо Ви опинися у такій розглядуваній ситуації і про це стало відомо правоохоронним органам, то за фактом вчинених дій поліція відкриє кримінальне провадження на Вас. Саме тому відразу звертайтеся за допомогою до адвоката, не зволікайте, не затягуйте, адже потім, як поліція напрацює свою версію, повернути хід слідства буде достатньо складно. Своєчасне звернення за допомогою адвоката надасть Вам допомогу відстояти свої інтереси та можливості бути звільненим від кримінальної відповідальності і уникнути потенційного покарання.