Закінчую перший курс Державного університету економіки і технологій, на юридичному факультеті. Вже рік консультую клієнтів юридичної клініки, що створена на базі університету. Беру активну участь у проходженні курсів з саморозвитку та підвищення професійного рівня юристів. Прагну постійно опановувати нові знання та закріпляти їх на практиці.
Бувають випадки, коли працівники поліції або ж інспектори з паркування, порушують законодавчо-встановлені вимоги та порядок притягнення до адміністративної відповідальності, що призводить до винесення незаконної постанови про порушення правил зупинки, стоянки, або ж паркування.
- Відповідно до ст. 288 КУПАП дана постанова підлягає оскарженню та передбачається декілька способів для його здійснення.
- Варто зазначити, що не дивлячись на простоту даного процесу, він все ж таки має певні особливості, пов’язані з визначенням факту вчинення правопорушення, оформленням процесуальних документів та визначенням способу оскарження.
Як сплатити штраф за паркування?:
- Сплата штрафу за паркування може здійснюватися за місцем реєстрації власника авто.
- Також перевірити штраф за паркування та оплатити його можна за допомогою спеціальних електронних сервісів для водіїв чи на онлайн-платформі «Дія».
- Згідно з ст. 300-1 КУПАП якщо особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності не сплачуватиме штраф протягом тридцяти днів з дня набрання чинності постанови про притягнення до відповідальності дана постанова підлягатиме примусовому виконанню, тобто передаватиметься до Державної виконавчої служби, яка за допомогою накладення арешту на майно та банківські рахунки здійснюватиме примусову сплату отриманого штрафу.
- Варто зазначити, що у випадку оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності вищеописані строки зупиняються до розгляду скарги.
Підстави для оскарження штрафу за неправильне паркування:
- Досить вагомим є аналіз процедури притягнення до адміністративної відповідальності, адже якщо вона була здійснена з порушенням законних вимог (недопущення адвоката, порушення прав та інтересів власника авто) - це є підставою для оскарження неправомірних дій.
- Також варто звернути увагу на зміст самої копії постанови, адже якщо опис обставин справи не відповідатиме дійсності та не підкріплюватиметься доказами, або ж не будуть зазначені технічні засоби, на основі яких встановлено факт правопорушення за допомогою фото або відео-фіксації, то дана постанова може підлягати оскарженню.
- Бувають випадки, коли у особи, яку притягнули до адміністративної відповідальності, є всі необхідні докази, що встановлюють відсутність її вини, а отже підтверджують неправомірність винесення постанови - в такому разі не варто зволікати, а реалізовувати всі наявні способи оскарження.
Порядок оскарження штрафу за паркування:
Першим способом, що реалізовуватиметься за принципом підвідомчості - є звернення зі скаргою до керівництва Національної поліції.
- Дане звернення може направлятися особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, або ж її захисником поштою, в електронному вигляді або ж безпосередньо направлено до установи.
- У скарзі обов’язково варто описати обставини справи, обґрунтувати предмет оскарження та прикріпити наявні докази відсутності вини скаржника.
- Варто зазначити, що підвідомчий спосіб не є ефективним, через можливе ігнорування даних скарг, але являє собою інструмент досудового вирішення спору.
Наступним способом, який є більш доцільним є звернення до суду з позовною заявою в рамках адміністративного судочинства.
- Важливою деталлю є те, що на оскарження дається десятиденний строк, який починається з дня отримання копії постанови.
- Відповідно до ст. 25 КАСУ адміністративні справи з приводу оскарження розглядатимуться за правилом альтернативної підсудності, тобто позивач може обирати суд до якого подаватиме позов (за своїм офіційним місцем проживання, або за місцем реєстрації відповідача).
- Основним процесуальним документом, яким порушуватиметься справа у суді - є позовна заява, що повинна відповідати всім встановленим вимогам.
- Згідно зі ст. 160 КАСУ у позовній заяві окрім найменування суду та особистих даних сторін обов’язково повинні зазначатися: опис обставин справи, обґрунтування позовних вимог, зазначення використаних засобів досудового врегулювання спору, а також перелік документів, в тому числі і доказів, які підтверджують викладене та дотаються до позову.
- Позовна заява може подаватися безпосередньо позивачем або ж його адвокатом до канцелярії суду, поштою або ж за допомогою електронного суду.
- Результатом розгляду справи є судове рішення, яке є підставою для скасування оскаржуваної постанови.
Допомога адвоката при оскаржуванні штрафу:
Вкрай важливим для процесу оскарження є правовий наліз всіх обставин справи та формування обґрунтованої позиції щодо неправомірності винесеної уповноваженими особами постанови, тому рекомендовано звертатись до професійних адвокатів. Правова допомога полягатиме у використанні всіх наявних способів оскарження, складення позовної заяви та зібранні необхідних доказів - саме це зможе відновити порушені права особи та унеможливити сплату штрафів за правопорушення, які вона не вчиняла.