Детальніше
Старший викладач кафедри кримінального та адміністративного права Одеського національного морського університету
Будь-які питання, які пов’язані із вчиненням різного роду дій сексуального характеру із неповнолітніми є вкрай небезпечними для них самих та усього суспільства, адже неповнолітні є наступними поколіннями, які й сформують в подальшому це суспільство.
- Тож, їх здорову соціалізацію та безпеку держава та нинішнє суспільство, повинно максимально забезпечити, зокрема, до їх становлення як більш зрілих членів суспільства.
- А захистом буь-яких прав неповнолітніх осіб звертайтеся до адвоката.
- У цих питаннях Вам допоможе консультація юриста чи консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як вам зручно.
- Маже усюди і науковці, і практики постійно наголошують на очевидному факті, що неповнолітні особи є представниками найвищого, максимально рівня віктимності – схильності стати жертвою злочину, особливо того, що має характер сексуальних різного роду.
- І вини дітей в такому рівні віктимності майже не має, адже він пов'язаний із їх природною ще фізичною незрілістю, малою обізнаністю через своє становлення та зростання тощо.
- Саме цими слабкими обставинами й користуються кривдники, саме ними вони маніпулюють, щоб схилити дитину до тих чи інших дій сексуального характеру.
- В КК України існує безліч статей, у положеннях яких законодавцем передбачено кримінальна відповідальність за вчинення тих чи інших злочинних дій сексуального характеру за участю неповнолітніх. Але, серед них суттєвий інтерес викликає ст. 155 КК України.
Ст. 155 КК України законодавець сформував наступним чином:
«вчинення повнолітньою особою дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, з використанням геніталій, іншого органу чи частини тіла або будь-якого предмета, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк».
Для правильного розуміння та застосування такої статті та інших положень КК України звертайтеся до адвоката. У цих питаннях Вам допоможе консультація юриста чи консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як вам зручно.
Суть положень цієї статті викликають неоднозначність до її положень.
- З одного боку, вона дійсно направлена на захист та відновлення порушених прав неповнолітніх, спричиненими вчиненням злочинних їй сексуального характеру.
- З іншого – її положення направлені на захист лише осіб, які не досягли 16 років.
- Так, це найбільш вразлива категорія малолітніх та неповнолітніх осіб.
- Але ж, не всі неповнолітні особи, які досягли 16 років є усвідомленими у своїх діях.
Багато неповнолітніх осіб 16 років є дуже не обізнаними з тими обставинами, які є у суспільстві, з тими вчинками, на які спроможні ті самі покидьки, які шукають собі «свіженьку» жертву серед неповнолітніх. Багато з 16-річних неповнолітніх навіть фізично є незрілими і виглядають просто як діти, що ще більше підбурює діяти насильників до таких дітей, намагатися схилити та зробити так, щоб дитина з ним сама вступила в сексуальний контакт і вже законом можна ж, бо 16 років.
- І хоч дитині 16 років, психіка все ще не доросла і говорити про те, що 16 років може бути цензором для вступу в сексуальний зв'язок може бути дещо хибним у випадку з багатьма неповнолітніми.
- Це дуже ризиково з боку законодавця передбачити, що певна категорія 16-річних неповнолітніх може підпадати під ризик пережити досвід, який відштовхне їх набагато назад і знову змусить соціалізуватися у такому ранньому віці це дуже вразливо ля психіки неповнолітньої особи.
- Тож, хоч і одна категорія 16-річних неповнолітніх може обгоняти у розвитку інших, законодавцю треба враховувати інтереси та захист прав кожної категорії.
- Скільки би не було Вашій дитині років, але, якщо вона потерпає від того чи іншого виду сексуальних дій, звертайтеся за захистом до адвоката.
- Вам допоможе консультація юриста чи консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як вам зручно.
Таким чином, з наведених аспектів, які містяться у ст.. 155 КК України, вбачається, що необхідним буде таки визначення «…особи, яка не досягла вісімнадцятирічного віку…».
Майже в усіх країнах цей вік визначається більш придатним до самовизначення у суспільстві та характерезується більшою обізнаністю у своїх вчинках.
Хоч, здається, що два роки не має суттєвого значення, але, коли неповнолітня особа зростає, вона набираться майже кожен день нового досвіду і від кожного дня стає все більш обізнаною та спроможною відповідати за свої вчинки, більш розбратися в людях, розуміти з ком взаємодіяти безпечно, а з ким ні.
Тож, небезпечність для неповнолітніх осіб положень ст. 155 КК України проявляється у тому, перш за все, що значна категорія таких осіб через власні вади підпадає під ризик бути незахищеним законом. Тому, законодавцю слід таки підняти вік, до якого слід захищати безпеку неповнолітньої особи.
З усіх питань захисту неповнолітніх звертайтеся за захистом до адвоката. Вам допоможе консультація юриста чи консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як вам зручно.