Юрист, закінчила Національний університет «Одеська юридична академія» з відзнакою. З 2017 року спеціалізуюсь на юридично-освітніх та загальноправових питаннях. Є досвід в нормотворчості локальних актів місцевої влади. Є автором юридичних статей, наукових публікацій та статей в освітньому середовищі. Ментор юридичної клініки «Veritas”. Власник юридичного блогу «Educational_law_ua» в інстаграм
На сьогодні одним з досить актуальних питань серед молодих підприємців виникає питання врегулювання правових відносин між особами, які можуть поставити якийсь товар чи надати певну послугу.
- Правовий аналіз ситуації визначає, що цивільно-правовим законодавством передбачається можливість підписання договору, що являє собою саме цивільно-правовий характер, а саме – договір (угода) про надання послуг.
- Роблячи аналіз документів та чинного цивільного законодавства, варто зробити юридичний висновок про те, що така угода може бути укладена у вільній формі, адже законодавцем не передбачається дотримання якоїсь обов’язкової та типової форми такої угоди.
- Однак, тут слід сказати, що його варто укладати в письмовій формі, аби офіційно засвідчити виникнення певного роду цивільно-правових відносин між сторонами такої угоди.
- Також слід зауважити, що для суб’єктів, які займаються господарською діяльність, також треба укладати даний договір в письмовому вигляді. Зазначене правило визначаються в Цивільному кодексі України.
- Крім того, сторони не позбавляються права здійснювати нотаріальне засвідчення такої угоди, однак це не є обов’язком, а лише особистим волевиявленням сторін (за їх бажанням).
- У разі, якщо сама угода про надання послуг таки була засвідчена нотаріусом, всі майбутні додаткові угоди до договору також повинні бути засвідченими.
- Сторонами такої угоди повинні бути замовник, як такий, що замовляє отримання якогось товару або отримання послуги (послуг) та виконавець, який повинен виконати замовлення та отримати за це грошову винагороду.
Далі наша письмова консультація допоможе розібратися в основних істотних умовах договору.
За загальним правилом істотними умовами такої угоди є наступні:
- предмет договору;
- строк договору;
- ціна договору.
Поговоримо про кожну умову більш детальніше.
Отже, предмет договору, те, з приводу чого він і укладається.
- Слід сказати, що предметом договору надання послуг буде вважатися саме надання певної послуги.
- Вона може бути як одна чи декілька. У разі, якщо послуг декілька, варто їх всіх визначити в самій угоді та зазначити не загальним вираженням, а в більш детальному форматі, конкретизувати дану послугу, наприклад: «послуга щодо складання звітної документації» тощо.
- Таким чином предмет договору повинен мати чітко виражений характер. У разі, якщо таких послуг досить багато, їх можна визначити с доповненні до договору для зручності.
- Наступною істотною умовою договору є ціна. Тут варто визначати строки виконання послуги, їх порядок та особливості оплати.
- Крім того, слід також зазначати і про терміни виконання такої угоди.
- Не менш важливим аспектом є наявність такої умови, як строк дії угоди про надання послуг. Строки повинні бути узгоджені між сторонами та встановлюватися на підставі домовленостей як замовника так і виконавця.
Крім того, слід сказати, що у разі, якщо умови, які були визначені в угоді не були виконані або були порушені, можливо за це понести певні збитки. Але за умови, що такі нюанси були прописані в угоді та за наявності дійсної вини виконавця.