Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Що робити у разі незаконного проникнення іншими особами у Ваше жило ?

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 0
Реклама
Паламарчук Галина
Паламарчук Галина
Юрист
Україна / Одеська область

i

Час прочитання: 13 хвилин Кількість переглядів: 1635
Рейтинг:
0
Дата публікації: 30.08.2023

Старший викладач кафедри кримінального та адміністративного права Одеського національного морського університету

 Першочерговими та необхідними речами, які потрібні людині для життя є одяг та їжа та житло. В усі часи людина це намагається усіма силами отримати та зберегти.

  • Положення міжнародного та національного законодавства гарантують недоторканість житла. Саме ст. 30 Конституції України вказує, що кожному гарантується недоторканність житла.
  • Гарантовані конституційні права особливо охороняються законом, тому не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи. Ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначає, що кожна особа має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
  • Якщо Ви зіштовхнулися із ситуацією незаконного проникнення у Ваше житло, обов’язково звертайтеся за захистом своїх порушених прав до адвоката.
  • У цьому Вам допоможе консультація юриста чи  консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як Вам зручно.

Житлом на законодавчому рівні визнається певне приміщення, яким особа або постійно, або тимчасовому користується, володіє, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому, а також всі складові частини такого приміщення.

  •  Віктимними ознаками жертв таких правопорушень є, перш за все, довірливість.
  • Інколи люди комунікують не з тими особами, які втираються в довіру, а потім, наприклад, видивляються, що і як «лежить» в дома у такої людини, відслідковують її дії, і у відсутність господаря житла проникають до нього та здійснюють крадіжку того, що приглянулося.
  • Тому, обачливість та пильність у спілкуванні з іншими людьми, особливо не знайомими, повинна бути присутньою завжди.
  • На практиці факт проникнення у житло достатньо часто буває складно довести.
  • Через те, що людина сама може не бажаючи того, не усвідомлюючи всеціло надати доступ до свого житла, а злочинці цим можуть скористатися.
  • Часто на практиці слідчі при кваліфікації злочину інкримінують правопорушнику лиш крадіжку, розбій, грабіж, але без незаконного проникнення у житло.
  • Це є помилково, частіше за все. Адже, якщо грабіжник вчинив крадіжку, то це вкрай рідко буває, коли його господар впустив сам, частіше за все це відбувається із незаконним проникненням у житло.

 На забезпечені безпеки та охорони Вашого житла стоїть ст. 162 КК України, яка передбачає, що проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян, караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Хто може проникнути до Вас у житло:

  • злодій, грабіжник;
  • державний/приватний виконавець – для необхідності забезпечення примусового виконання злісним боржником судового рішення, для проведення опису й арешту його майна, а саме перешкоджання виконавцю у вчиненні таких дій, яке у свою чергу має бути обґрунтованим та бути виправданим. Якщо боржник не виконував свої кредитні зобов’язання, злісно ухилявся від вирішення боргового конфлікту, невиконання прийнятого судового рішення тощо.. І суду для прийняття рішення проникнення до житла боржника без його згоди, надавалися усі необхідні докази, на основі який і було мотивоване таке рішення, тільки у таких випадках допускається проникнення у житло боржника державним/приватним виконавцем. При чому, перед цим державний/приватний виконавець повинен повідомити боржника про необхідність вчинення дій стосовно арешту його майна, надавши боржнику законним шляхом усіх необхідних процесуальних документів виконавчого провадження. Після чого, якщо боржник ухиляється від взаємодії з державним/приватним виконавцем та перешкоджає йому у вчинені виконавчих дій, державний/приватний виконавець направляє справу боржника до суду для  отримання дозволу на примусовий доступ до житла боржника;
  • представники правоохоронних органів. КПК встановлює законний механізм проникнення до приміщення представниками правоохоронних органів без тримання на це дозволу суду та господаря житла. Слідчий, прокурор мають повне право до винесення ухвали слідчим суддею увійти до житла особи і тільки у невідкладних випадках, які передбачають вчинення дій із врятування життя людей, майна, переслідування інших переслідуваних чи підозрюваних інших осіб, якщо останні переховуються у такому житлі. Після вчинення таких дій  відразу слідчий за погодженням із прокурором зобов'язаний звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді для винесення відповідної постанови ним з метою забезпечення законності дій слідчого та прокурора. Слідчий суддя повинен бути впевнений у обґрунтованості підстав для проникнення до житла чи іншого володіння особи без його ухвали;
  • постачальником комунальних послуг, управителем будинку, тощо. У разі, якщо господар не сплачує комунальні платежі довгий час і є рішення суду, яке не виконується, у разі, якщо є загроза іншим сусіднім жителям, яка витікає з квартири тієї особи, куди здійснюється проникнення тощо.  Після вчинення таких дій потрібно отримання обов’язково рішення суду на їх вчинення та надання для цього постачальником комунальних послуг, управителем будинку, тощо вмотивованих доказів.

У яких випадках до Вашого житла можуть проникнути без Вашої згоди?

  • у разі необхідності врятувати комусь життя, майно, загасити полум'я пожару тощо;
  • здійсненням переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення або злочину;
  • у інших випадках, виправданих та на обґрунтованих законом.

Але у будь-якому разі, хто би не проникав до Вашого житла і з якими намірами, обов’язково зверніться до адвоката за тим, щоб чітко розуміти чи були законні ті тих осіб, які проникли до Вашого житла. У цьому Вам допоможе консультація юриста чи  консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як Вам зручно.

Які ж треба вчинити дії у разі незаконного проникнення інших осіб у Ваше житло?

Проникнення у Ваше житло злодія, грабіжника, крадія

  1. Якщо спіймали на гарячому правопорушника, то намагайтеся його затримати, але розраховуйте свою фізичну силу, якщо викине  боротьба між Вами та правопорушником, щоб не було факту перевищення меж самооборони або ж, навпаки, щоб не постраждали від його дій, переш за все фізично, якщо правопорушник озброєний, наприклад;
  2. Намагайтеся відразу зателефонувати до колл-центру поліції і повідомити про факт незаконного проникнення у ваше житло інших осіб;
  3. Поліція прибуде на місце події, затримає зловмисника, складе протокол про таку подію. Відкриє провадження за ст. 162 КК України. Фактом вчиненого кримінального правопорушення. Розпочне досудове розслідування за Занесе інформацію до ЄРДР про вчинення правопорушення. 
  4. З самого початку усіє події намагайтеся зберігати усі наявні докази: записи відео із наявних камер спостереження, Ваші власні відео, якщо вдалося зазняти, фото, покази свідків тощо. Усі наявні докази обов’язково надавайте слідчому, робіть їх копії для збереження запасного варіанту.
  5. Залучайте адвоката. На судовому засіданні він більш вмотивовано буде Вас захищати.
  6. У разі незадоволення рішенням, подавайте апеляцію.

Проникнення у Ваше житло державного/приватного виконавця, представників правоохоронних органів

  1. Зберігайте спокій, не панікуйте, ведіть себе ввічливо, без хамуватого відношення до таких осіб.
  2. Питайте на яких підставах зазначені посадові особи намагаються проникнути до Вас у житло.
  3. Вимагайте рішення суду на проведення відповідних дій такими посадовими особами.
  4. Відразу викликайте адвоката. Без нього не намагайтеся щось довести таким особам, можете висловленнями нашкодити, надати ту інформацію, що не потрібно і може виступати проти Вас.
  5. Намагайтеся зробити записи відео із події.
  6. Залучайте свідків, якщо вони є.
  7. Подавайте позов до суду, якщо є на те підстави.
  8. А краще, якщо у Вас є власний адвокат, який не допустить такої ситуації, коли зазначені особи «завітають» до Вашого житла.

У будь-якому разі, хто би не проникав до Вашого житла і з якими намірами, обов’язково зверніться до адвоката за тим, щоб чітко розуміти чи були законні ті тих осіб, які проникли до Вашого житла. У цьому Вам допоможе консультація юриста чи  консультація адвоката, які зроблять правовий аналіз ситуації, якщо потрібна письмова консультація також нададуть, хоч безпосередньо, хоч допомога адвоката онлайн, як Вам зручно.

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.94 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.59 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.76 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.34 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.51 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.19 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.62 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.79 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.