Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.
Досить важливим етапом будівництва, який забов’язані проходити всі без виключення є стадія підготовчих робіт юридичного характеру, що пов’язана з отриманням дозвільної, проектної та іншої документації.
- Оскільки в житловому праві існує досить велика кількість обмежень та тонкощів щодо будівництва, а тому послуги юриста з нерухомості є вкрай необхідними.
- Загалом варто зазначити, що почати будівництво будь-якої споруди, можна виключно на тій ділянці, яка має відповідне цільове призначення та кадастровий номер, а також якщо у забудовника є право власності на неї.
- Процедура оформлення дозвільної документації напряму залежитиме від рівня наслідків будинку, його площі.
Отримання дозволу для будівництво будинку рівня наслідків СС1 :
- Першим кроком є проведення топографічних робіт. Для цього варто укласти договір на проведення робіт з геодезії із землевпорядною організацією. Даний етап необхідний для встановлення особливостей рел’єфу місцевості та вимірювання точних координатів об’кутів. Результатом проведення топографічної зйомки є розробка плану місцевості, що буде включати всю необхідну інформацію про земельну ділянку на якій будуватиметься об’єкту нерухомості.
- Альтернативним етапом є викопіювання з генерального плану, шляхом подачі відповідної заяви до найближчого ЦНАПу. До заяви варто додати документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, а також паспорт та ідентифікаційних номер заявника. Вже протягом десяти днів з моменту подачі заяви, копія генерального прану повинна бути готова.
- Вкрай важливим кроком для отримання дозволу є розробка ескізів намірів забудови, що являє собою проведення робіт зі встановлення меж розташування об’єктів нерухомості на місцевості, відстані до сусідніх земельних ділянок, а також підготовку планів поверхів будівлі та ескізу його зовнішнього вигляду. Для проведення даних робіт варто подати до відповідної організації документ, що підтвердять прав власності на земельну ділянку а також результати проведення топографічної зйомки.
- Наступним кроком є отримання будівельного паспорту. Для його оформлення необхідно подати відповідну заяву та всі необхідні документи до ЦНАП або ж за допомогою онлайн-порталу "Дія". Серед необхідних документів обов’язково потрібно мати правовстановлюючі документи на земельну ділянку ескіз та проект самого будівництва. Вже протягом десяти днів з моменту подачі пакету документів, уповноважений орган їх розглядає та приймає рішення про видачу будівельного паспорта.
- Якщо ж всі вищезазначені етапи пройдені, необхідно подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт до ЦНАП. Дане повідомлення являє собою ключовий аспект завдяки якому, забудовник зможе правомірно здійснити підготовчі роботи та будівництво об’єкту нерухомості рівня наслідків СС1. Результатом є внесення відомостей про здійснення будівництва до ЄДР.
Отримання дозволу на будівництво об’єкту нерухомості рівня наслідків СС2 та СС3:
- Як і в першому випадку обов’язковим є проведення робіт з геодезії, а саме топографічної зйомки.
- Далі варто провести містобудівний розрахунок звернувшись до відповідної організації. Даний розрахунок проводиться з метою встановлення можливості будівництва об’єкту нерухомості, виходячи з його розмірів, системи інженерних комунікацій, особливостей транспортного забезпечення. Обов’язково такий розрахунок повинен мати опис характеристик та параметрів будівництва та технічні показники.
- Наступним кроком є отримання містобудівних умов та обмежень, що являє собою документ, який встановлює комплекс вимог різного характеру до проектування та безпосереднього будівництва об’єкту нерухомості. Для його отримання необхідно скласти заяву та зібрати всі необідні документи. Подати зібраний пакет документів варто до місцевого відділу містобудування та архітектури. Результатом даного кроку є отримання примірника містобудівних умов та обмежень, що повинно обов’язково бути підписаним керівником органу до якого подавалася заява.
- Отримавши необхідні умови та обмеження, можна перейти до стадії розробки проекту будинку. Важливо щоб даний проект відповідав всім необхідним параметрам та вимогам виходячи з топографічних, містобудівних та інших особливостей місцевості. До розробленого проекту варто додати авторський нагляд, що видає архітектор, а також технічний нагляд
- Заключним кроком є отримання дозволу на будівництво, шляхом подачі заяви та необхідного пакету документів через електронний кабінет, або ж у паперовій формі звернувшись до ЦНАПу. Протягом п’яти днів уповноважений орган розглядає подані документи та приймає рішення про видачу дозволу на проведення будівництва.
Допомога юриста з нерухомості в отриманні дозволу на будівництво:
Отримання дозвільних документів - це досить складна процедура, що потребує юридичної допомоги. Юрист з нерухомості визначатиме необхідний перелік документів, укладатиме договори з землевпорядними та іншими організаціями для проведення необхідних робіт та забезпечить отримання дозволу на будівництво у максимально коротких строк. Досить важливим є контроль за тим, щоб проектна та інша документація на підставі якої будуватиметься об’єкт нерухомості відповідала всім нормам законодавства, а тому консультація юриста з нерухомості є вкрай необхідною.