image

Відновлення трудової книжки

image
image
BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 209

Юрист з десятирічним стажем роботи. Займаюсь складанням договорів, написанням претензій та позовів, супроводжую виконавчі провадження, складаю установчі документи для юридичних осіб, займаюсь державною реєстрацією юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Також надаю послуги адвоката у сферах цивільного та господарського права.

Відновлення трудової книжки

Трудова книжка — документ, призначений для фіксації трудового стажу працівника. Без неї неможливо працевлаштуватись на іншу роботу, довести досвід та кваліфікацію роботодавцю, оформити пенсію, виконати інші дії, які потребують підтвердження тривалості трудового стажу.

Працівник має надійно зберігати свою трудову книжку та не допустити її втрати. Однак трапляються ситуації, при яких зберегти цей документ не вдається.

З цієї статті ви дізнаєтесь про способи та порядок відновлення трудової книжки.

Коли необхідно відновити трудову книжку

Необхідність відновити трудову книжку виникає при її втраті:

 • працівником;
 • роботодавцем.

Порядок дій на такі випадки передбачений Розділом 5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.

Тепер розберемось, як здійснити відновлення трудової книжки.

Відновлення трудової книжки, втраченої працівником

Про втрату трудової книжки працівник має повідомити роботодавця. Строк повідомлення Інструкція не встановлює, але вказує, що зробити це слід негайно. Найкраще повідомляти роботодавця у той же день, коли сталась втрата. Якщо такої можливості немає (наприклад, втрата сталась у неробочий чи вихідний день), слід повідомити роботодавця в найближчій робочий день.

Форма повідомлення Інструкцією не встановлена. Працівник має вирішити сам, як повідомити роботодавця: письмово, або усно. Переважною є письмова форма, адже тоді у працівника залишиться доказ звернення до роботодавця.

Після отримання від працівника повідомлення, роботодавець матиме п'ятнадцять днів на видачу дубліката трудової книжки. За наявності обставин, що перешкоджатимуть дотриманню цього строку, він матиме право видати дублікат в інші строки. Які саме це строки, Інструкція не уточнює. Тому роботодавець може на власний розсуд визначити, коли зможе видати працівнику дублікат.

Оформлення дубліката може потребувати отримання інформації про стаж роботи працівника на попередніх місцях роботи. У такому випадку роботодавець зобов'язаний сприяти працівнику в одержанні необхідних документів (наприклад, допомогти скласти та відправити запити до колишніх роботодавців).

Видача дубліката є платною — на суму вартості бланка трудової книжки. Утримання вартості використаного бланка здійснюється роботодавцем з заробітної плати працівника.

Відновлення трудової книжки, втраченої роботодавцем

Інструкція передбачає: непридатна (обгоріла, розірвана, забруднена) трудова книжка замінюється роботодавцем на дублікат. Строк заміни не змінюється: п'ятнадцять днів у звичайних умовах; довше п'ятнадцяти днів — якщо роботодавцю перешкоджають певні обставини.

Видача дубліката у цьому випадку не потребує повідомлення від працівника.

Видача дубліката може потребувати отримання інформації про стаж працівника з попередніх місць роботи. У цьому випадку роботодавець також зобов'язаний допомагати працівнику в отриманні потрібної інформації.

Дублікат трудової книжки видається працівнику безоплатно.

Відновлення трудової книжки новим роботодавцем

Працівнику не завжди доступна можливість відновити трудову книжку з допомогою останнього роботодавця. На такий випадок Інструкцією передбачена можливість отримати її дублікат за новим місцем роботи.

Для того, щоб працівник міг отримати дублікат трудової книжки від нового роботодавця, повинна існувати одна з таких умов:

 • до оригіналу трудової книжки відсутній доступ внаслідок надзвичайної ситуації;
 • на території, де працював працівник, проводиться антитерористична операція.

Війна належить до надзвичайних ситуацій. Якщо працівник виїхав з області чи міста, у яких йшли/йдуть воєнні дії, та втратив при цьому трудову книжку, він може отримати її дублікат за новим місцем роботи.

Для отримання дубліката працівник має вчинити наступні дії:

 • отримати довідку про виникнення надзвичайної ситуації від штабу з ліквідації надзвичайної ситуації або довідку про проведення антитерористичної операції (видається Антитерористичним центром при Службі безпеки України);
 • подати новому роботодавцю письмову заяву про видачу дубліката (до заяви додати довідку про виникнення надзвичайної ситуації/проведення антитерористичної операції).

Після подання цих документів працівник отримає від нового роботодавця дублікат трудової книжки.

Висновок

Порядок відновлення трудової книжки чітко розписаний в спеціальній Інструкції. І все ж перед тим, як починати займатись цим, варто звернутись за консультацією до юриста та отримати всебічний правовий аналіз ситуації. Пам'ятайте, що у цій статті описані найпростіші шляхи відновлення трудової книжки, які не враховують можливих складнощів. Щоб ефективно допомогти вам — потрібен попередній аналіз та оцінка всіх обставин.

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу