Дипломована юристка зі стажем більше 7 років з Досвідом у сфері державних закупівель, цивільного, адміністративного права та складання документів, експертка в комунікації та вирішенні спорів, авторка юридичного блогу й соціальних медіа.
Настав складний час для нашої держави. Більшість чоловіків боронить нашу безпеку на передовій, віддаючи на це всі сили, терпіння та здоров'я. Поранення на війні має низку юридичних особливостей, важливих для військовослужбовців.
В першу чергу, військовослужбовець має право на одноразову грошову допомогу, яка залежить від ступеня тяжкості поранення. Інвалідність, отримана на війні, також передбачає спеціальні компенсації та соціальні гарантії.
Юридичні аспекти включають правильне документування поранення, встановлення його зв'язку з військовими діями, а також подання відповідних заяв до державних органів.
Строки подачі докуентів
Важливо враховувати строки подачі документів і вимоги до їх оформлення, щоб забезпечити належне отримання компенсацій та пільг.
Військовослужбовці (крім строкової служби)
Якщо інвалідність виникла через поранення, травму чи каліцтво ( травма на війні на жаль непоодиноке яище), отримані під час виконання обов’язків військової служби, або через захворювання, пов'язане з виконанням цих обов'язків, а також якщо інвалідність встановлено після звільнення з військової служби з цих причин, виплати становитимуть:
- 400-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів І групи.
- 300-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів ІІ групи.
- 250-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів ІІІ групи.
Військовослужбовці (крім строкової служби), інвалідність яких настала під час служби
Якщо інвалідність виникла під час служби або через захворювання, пов'язане зі службою, або якщо інвалідність встановлено не пізніше ніж через три місяці після звільнення, або через захворювання чи нещасний випадок під час служби, виплати становитимуть:
- 120-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів І групи.
- 90-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів ІІ групи.
- 70-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів ІІІ групи.
Військовослужбовці строкової служби, військовозобов’язані та резервісти
Якщо інвалідність виникла через поранення, травму чи каліцтво, отримані під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення, зборів чи служби у резерві, виплати становитимуть:
- 120-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів І групи.
- 90-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів ІІ групи.
- 70-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року – для інвалідів ІІІ групи.
Цей перелік може мінятися в часовому проміжку.
Підстави для призначення та розмір допомоги без встановлення інвалідності
Часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності - виплачується одноразова грошова допомога залежно від ступеня втрати працездатності, встановленого медико-соціальними експертними комісіями, у відсотках від: 70-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня року – військовослужбовцю, який отримав поранення під час виконання обов'язків; 50-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня року – військовослужбовцю строкової служби, який отримав поранення під час служби; 50-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня року – військовозобов'язаному або резервісту, який отримав поранення під час служби.
Питання
Куди звертатися?
Відповідь
До структурних підрозділів державних органів, відповідальних за підготовку документів для призначення пенсії.
Питання
Які необхідні документи?
Відповідь
Для отримання одноразової грошової допомоги у разі інвалідності чи втрати працездатності необхідно подати заяву про виплату одноразової допомоги та авірену копію довідки про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності. Для отримання одноразової грошової допомоги у разі інвалідності чи втрати працездатності необхідно подати заяву про виплату одноразової допомоги, завірену копію довідки про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності.
Питання
Які копії документів необхідні при подачі заяви?
Відповідь
До заяви додаються копії постанови військово-лікарської комісії про причинний зв'язок поранення, травми чи захворювання, документа про причини та обставини поранення, документа, що посвідчує особу, документа про реєстрацію в Державному реєстрі платників податків.
Зміна розміру допомоги:
Якщо протягом двох років після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності буде встановлено вищу групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, виплата провадиться з урахуванням раніше виплаченої суми. Якщо зміна групи інвалідності або ступеня втрати працездатності відбувається після дворічного строку, виплата не здійснюється.
Важливо розрізняти первинне встановлення інвалідності та встановлення відсотка втрати працездатності. Якщо відсоток втрати працездатності встановлено більше ніж через два роки після первинного встановлення інвалідності, військовослужбовець має право на одноразову грошову допомогу, враховуючи раніше виплачену суму.
Запрошуємо вас на консультацію до нашого спеціаліста-юриста з питання як отримується одноразова грошова допомога при пораненні.
Якщо ви або ваші близькі стикнулися з пораненням на війні, наш юрист допоможе з питанням компенсації за поранення на війні. Інвалідність військовослужбовця вимагає особливого підходу, і наш юрист допоможе вам з оформленням документів. Якщо інвалідність отримана на війні, ми надамо всю необхідну юридичну підтримку для отримання належних виплат. Отримання травм на війні може бути складним процесом, і наш юрист готовий надати консультацію з усіх питань. Питання отримання травм військовослужбовцем на війні на війні потребує ретельного юридичного аналізу, і ми готові вам допомогти!
Отримана компенсація за поранення на війні є важливим кроком, і наш спеціаліст допоможе вам пройти цей процес. Наш юрист проконсультує вас щодо отримання коштів за поранення на війні та допоможе оформити всі необхідні документи. При виникненні питань щодо отримання компенсації за поранення на війні, ми запрошуємо вас на індивідуальну консультацію до нашого спеціаліста. Отримання травм військовослужбовцем на війні може бути компенсоване, і наш спеціаліст надасть всю необхідну інформацію.