Юрист, закінчила Національний університет «Одеська юридична академія» з відзнакою. З 2017 року спеціалізуюсь на юридично-освітніх та загальноправових питаннях. Є досвід в нормотворчості локальних актів місцевої влади. Є автором юридичних статей, наукових публікацій та статей в освітньому середовищі. Ментор юридичної клініки «Veritas”. Власник юридичного блогу «Educational_law_ua» в інстаграм
В сучасних умовах правового регулювання відносин сфери підприємницької діяльності доцільно звернути увагу на деякі особливі питання, які можуть виникати з боку обох контрагентів.
Одним з доволі популярних виникає таке, яке стосується розуміння відмінностей таких договорів цивільно-правового характеру, як договір підряду та договір про надання послуг.
Наша письмова консультація буде присвячена саме такому питанню та визначенню його основних важливих аспектів.
Так, звертаємо увагу на те, що в процесі своєї підприємницької діяльності багато контрагентів потребують додаткової допомоги для реалізації своєї підприємницької діяльності.
- Таким чином з іншими особами, які до прикладу мають також статус підприємця та реалізовують свою діяльність через ФОП доволі доцільно укладати угоди, через які такі ФОП мають змогу надавати послуги основному підприємцю та отримувати також від цього свій прибуток.
- Тож яку саме угоду обрати? Договір підряду чи договір про надання послуг? Розберемо ці нюанси більш детальніше.
Правовий аналіз ситуації дозволяє зрозуміти, що під договором підряду варто розуміти відносини, коли одна сторона, яка виступає в якості підрядника, приймає зобов’язання виконувати певного роду роботу на свій ризик, за тим завданням, яке було надано іншою стороною – замовником.
- В свою чергу до обов’язку замовника належить те, що він зобов’язується прийняти і оплатити виконану роботу.
- До прикладу договори підряду укладаються в сфері будівельних робіт, або таких робіт, які пов’язані з обробкою, виготовленням, переробкою чи ремонтом речей.
- Результат таких робіт має бути переданим замовнику та оплаченим.
Натомість аналіз документів чинного законодавства говорить про те, що за договором про надання послуг одна сторона, яка виступає в якості виконавця приймає на себе зобов’язання на підставі завдання другої сторони – замовника надавати послугу (послуги), які повинні споживатися в процесі здійснення певних дій чи здійснення відповідної діяльності.
- В свою чергу замовник бере на себе зобов’язання з оплачувати виконавцю визначену в договорі послугу (послуги).
- Слід сказати про те, що юридичний зміст зазначених вище договорів встановлені в Цивільному Кодексі України.
- Таким чином можна зробити юридичний висновок про те, що доволі важливою ознакою підрядної угоди вважається сама передача замовнику результатів виконаної роботи підрядника.
- Варто зауважити, що тут принциповою ознакою є саме направлення угоди на матеріальний результат.
- Крім того, аналізуючи юридичні особливості договору про надання послуг тут можна звернути увагу на те, що мета договору полягає у споживанні послуги під час процесу здійснення певних дій.
- Таким чином слід сказати, що такі послуги не матеріалізуються.
- Саме такі відмінності і являються найважливішими в різниці таких угод.
Таким чином під час здійснення своєї діяльності в сфері бізнесу слід заздалегідь з контрагентом обумовлювати всі особливості та нюанси угоди, а також розуміти, який з даних видів договорів буде зручно використовувати в Вашому випадку.