Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Правові аспекти діяльності громадської спілки

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 7.78
Реклама
Ланткевич Кирило
Ланткевич Кирило
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 125
Рейтинг:
0
Дата публікації: 06.12.2023

Навчаюсь на третьому курсі Державного університету економіки і технологій. Спеціалізуюсь на договірному, господарському та корпоративнмоу праві, зокрема, надаю консультації та пишу фахові статті.

З метою захисту суспільних прав та інтересів, ведення спільної діяльності в різних напрямках суспільних відносин чинним законодавством передбачено створення такого виду об’єднання як громадська спілка.

  • Дана організаційно-правова форма являє собою об’єднання, засновником якого можуть бути виключно юридичні особи приватного права, а в якості учасників як фізичні, так і юридичні особи.
  • Свою діяльність спілка не обов’язково має провадити в напрямку підприємництва, адже допускається створення об’єднань, які можуть мати статус юридичної особи, або ж таких, що даним статусом не наділені.
  • Поряд з цим обов’язковим є дотримання всіх законодавчо-встановлений принципів та керівних засад, а також вимог щодо свободи об’єднання громадян (заборона примусу до вступу в об’єднання, свобода виходу з нього). 

Особливості громадської спілки: 

  • Ключове питання, яке потребує детального висвітлення є перелік осіб, які наділені правом заснування громадської спілки, адже стосовно цього законодавство передбачає певні обмеження.
  • Відповідно до ст. 7 ЗУ "Про громадські об’єднання" право заснування спілки мають виключно юридичні особи приватного права, тобто ті, що створюються на підставі установчих документів ( ТОВ, АТ, ТДВ, КТ, інші громадські об’єднання, що мають статус юридичної особи).
  • Щодо кількості засновників, то законодавство встановлює мінімальну межу у дві особи.
  • При цьому передбачається заборона на створення громадських спілок політичними  партіями, юридичним особами, що вже прийняли рішення про припинення, а також юридичними особами єдиним засновником яких є одна й та сама особа.
  • Перелік тих, хто може стати учасником спілки є дещо ширшим, адже передбачається можливість участі повнолітніх фізичних осіб з повною дієздатністю, а також юридичних осіб приватного права.

Визначившись з суб’єктним складом варто перейти до організаційних питань, а саме найменування громадської спілки, яке затверджується загальним зборами при її створенні.

  • Щодо основної вимоги, то найменування повинно включати в себе декілька частин: загальна назва (безпосередньо організаційно правова форма) та власна назва, тобто та, яку вважають за потрібне обрати самі засновники з урахуванням всіх вимог, встановлених законодавством.
  • Так як громадська спілка є статутним об’єднанням, тому при створенні варто сформувати і сам статут.
  • Даний установчий документ повинен містити обране найменування, мету діяльності спілки, визначати обсяг прав та обов’язків керівника, відомості про фінансування, порядок вступу до спілки нових членів та вибуття з неї та інші ключові питання організації діяльності.

Також законодавство передбачає певний обсяг прав та обов’язків, які виникають в момент заснування господарської спілки, а саме:

  1. вона наділяється правом звернення до державних органів,
  2. проведення зібрання мирного характеру,
  3. якщо спілка має статут юридичної особи, то можливим є ведення підприємництва,
  4. створення медіа,
  5. а також взаємодії з державними органами з приводу регуляторної політики.

Поряд з цим, якщо спілка має статус юридичної особи, на неї покладаються обов’язки з ведення обліків, звітностей, реєстрування в контролюючих органах. 

Загальна процедура створення громадської спілки: 

  1. Першим кроком в процесі створення є проведення загальних зборів з метою прийняття рішення заснування спілки. Поряд з цим складаються установчі документи та вирішуються всі важливі питання щодо подальшої діяльності об’єднання. Рішення оформлюється  у вигляді відповідного протоколу, що підлягає підписанню головою, а також секретарем зборів. 
  2. Протягом шістдесяти днів, з дня проведення зборів керівнику необхідно звернутися до державного реєстратора із зібраним пакетом документів, а саме: з відповідною заявою, одним із примірників складеного під час зборів протоколу, прийнятим статутом, інформацією про керівні органи, а також документами, що підтвердять структуру власності засновників спілки та ін. Документи можна подавати як в письмовій, так і в електронній формі.
  3. Реєструючий орган, отримавши вищезазначені документи, проводить детальний їх аналіз на предмет відповідності вимогам чинного законодавства. Вже протягом трьох днів державний реєстратор приймає рішення щодо здійснення державної реєстрації. Результатом даного етапу є внесення відомостей про здійснення реєстрації до відповідного ЕДР та отримання заявником витягу з нього.

Допомога юриста в реєстрації громадської спілки:

Послуги юриста допоможуть у визначені пакету необхідних документів, складенні реєтраційної заяви та подачі зібраного державному реєстратору. Юрист забезпечить якомога швидкий процес державної реєстрації, а якщо спілка матиме статус юридичної особи, то і реєстрації в контролюючих органах. Попередня консультація юриста – це надійний інструмент, використавши який можна зберегти кошти та час.

 

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 59.88 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.82 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 49.75 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.17 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 39.08 Топ 9
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 37.64 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.