Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

ОСНОВИ РОЗУМІННЯ ПРО ДОГОВІР ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
BASE (Базова) 6.84
Реклама
Марчук Тетяна
Марчук Тетяна
Юрист
Україна / Миколаївська область

i

Час прочитання: 5 хвилин Кількість переглядів: 398
Рейтинг:
0
Дата публікації: 19.12.2023

Юрист, закінчила Національний університет «Одеська юридична академія» з відзнакою. З 2017 року спеціалізуюсь на юридично-освітніх та загальноправових питаннях. Є досвід в нормотворчості локальних актів місцевої влади. Є автором юридичних статей, наукових публікацій та статей в освітньому середовищі. Ментор юридичної клініки «Veritas”. Власник юридичного блогу «Educational_law_ua» в інстаграм

Сьогодні поговоримо про договір довічного утримання. Правові особливості укладання такого договору визначається цивільним законодавством України.

  • Варто сказати про те, що в певному розумінні такий вид угод варто розуміти як альтернативу до договору купівлі-продажу майна.
  • Так само, як і за зазначеним договором, особа також передає своє майно у власність іншій особі, однак тут є важливий нюанс.
  • Такий договір довічного утримання визначає сам намір особи відчужувати своє майно на користь іншої особи не отримуючи за це кошти, як в договорі купівлі-продажу.
  • Але про всі особливості допоможе розібратися наша письмова консультація, а у разі виникнення питань, звертайтеся до юридичного маркетплейсу «Консультант».

Так, укладення такого договору передбачає що відчужувач (одна сторона), передає набувачеві (іншій стороні) певне нерухоме майно у власність.

  • Це може бути квартира, житловий будинок або іншого роду майно (як нерухоме так і рухоме), а після такої передачі майна, до обов’язків набувача буде входити утримання і (або) догляд за відчужувачем протягом всього життя такого відчужувача.
  • Правовий аналіз ситуації дає підставу зробити юридичний висновок про те, що основною метою відчужувача у випадку укладання договору довічного утримання буде саме гарантія отримання догляду з боку набувача.
  • Такий обов’язок з утримання особи, яка передала своє майно у власність набувача, може полягати і у матеріальному забезпеченні особи або у догляді чи наданні певних послуг.
  • Чинним законодавством не визначений чіткий перелік таких зобов’язань, адже сторони самі мають право в договорі визначити повний перелік даних зобов’язань або їх періодичність за власною ініціативою.

Аналіз документів чинного законодавства дає підстави зрозуміти, що такий договір обов’язково повинен бути укладений в письмовій формі і завірений у нотаріуса.

  • Крім того, у разі, якщо мова йде про нерухоме майно, то у такому разі договір повинен підлягати і державній реєстрації.
  • Особа набуває право власності на майно відчужувача після державної реєстрації договору або після нотаріального засвідчення.
  • Слід сказати і про те, що у разі укладання такого договору не повинні бути застосованими норми цивільного законодавства з приводу переважного права на купівлю певної частки власника в розумінні права спільної часткової власності.

Крім того, у разі, якщо особа, яка відчужує майно є співвласником такого майна, ми говоримо саме про право спільної сумісної власності, то у такому разі договір може бути укладений за умови визначення його частки в натурі або у разі визначення певного порядку користування майном між самими співвласниками.

Варто наголосити і на тому, що до обов’язку набувача входить і заборона дарування, продажі чи іншого способу відчуження набутого майна за життя відчужувача, а у разі, якщо такий набувач не виконує своїх зобов’язань по утриманню відчужувача згідно всіх пунктів договору, останній може бути розірваний через невиконання його умов. У такому разі майно буде повернуте до відчужувача після розірвання такого договору.

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
PREMIUM 78.03 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.27 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 60.06 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.29 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.54 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 51.69 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.25 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.34 Топ 8
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 39.09 Топ 9
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 37.16 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Розрахуйте

Вартість послуг

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
  • Чи є обов’язковою участь адвоката під час обшуку?
  • Чи входить до переліку обов’язкових документів для оформлення довіреності свідоцтво про народження дитини?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.