Коли укладається договір дарування?
У зв’язку з повномасштабним вторгненням росії, велика кількість правочинів стала неможливою, через тимчасові обмеження в реєстрах нотаріусів. Таким чином, їхньої роботи накопичилось за час до повторного підключення до реєстрів, доволі багато.
Разом із тим, договір дарування у всі часи на території України вважався одним з найпоширеніших правочинів серед населення. Це вмотивовано тим, що за статистикою все більше осіб похилого віку, вважають за необхідним передати своє майно тим, хто може цього потребувати, тобто молоді.
За договором дарування одна сторона (Дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (Обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. Договір, що встановлює обов'язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.
За потреби складання індивідуального договору дарування, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Договір дарування як форма передачі власності на рухоме та нерухоме майно
Договір може бути укладено в усній, письмовій простій або ж письмовій нотаріально посвідченій формі. Договір дарування нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Даний правочин може бути посвідчено за місцем знаходження об’єкту нерухомого майна або ж за місцем реєстрації однієї із сторін.
Наші фахівці рекомендують особливо ретельно підійти до процесу дарування певного майна. Це пов’язано з тим, що оскарження договору дарування на практиці не має постійно успішних результатів.
І хоча практичні кейси юристів дозволяють практично визначити реальність оскарження такого договору, через індивідуальність кожної ситуації, такі шанси завжди наближаються до нуля.
Договір за своєю структурою є доволі простим, проте має бути посвідченим нотаріусом. І хоч практика часто допускає участь адвоката при веденні угоди дарування, його роль переважно посередницька та супроводжуюча, аніж така, що може вчиняти певні дії.
Особливості договору дарування: на що звернути увагу?
У договорі дарування, наші фахівці завжди рекомендують звертати увагу на опис тих об’єктів що передаються. Проте варто також звернути увагу і на те, що у разі коли дарувальник має намір дарувати особі два об’єкти нерухомості, то в такі ситуації доведеться оформлювати два окремих договори дарування.
Безпосередньо об’єкт нерухомості що передається, або об’єкт рухомого майна, що перебуває у власності дарувальника до моменту укладення угоди, має бути детально описаний з точки зору як його технічних характеристик, так і з точки зору його місця розташування\перебування.
Тому в разі потреби аналізу договору дарування, або розробки індивідуального документу, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон договору дарування
Кращі фахівці у сфері передачі майнових та немайнових прав вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати шаблон договору дарування стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.