Заява на одноразову грошову допомогу у зв’язку зі зміною стану здоров’я звільненого військовослужбовця
У разі, якщо військовослужбовці після звільнення зі служби або під час її проходження отримали статус особи з інвалідністю внаслідок війни або отримали висновок про відсоток втрати працездатності - такі особи отримують одноразову грошову допомогу від держави.
Проте у разі, якщо у встановлений законом строк, така особа отримала вищу категорію інвалідності або було встановлено вищий відсоток втрати працездатності, вона може претендувати на виплату різниці суми від першої одноразової грошової допомоги.
Якщо у вас виникла необхідність у написанні заяви для отримання додаткових коштів з різниця призначеної одноразової грошової допомоги рекомендуємо спробувати скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант”.
На що посилатись під час складання заяви на виплату різниці одноразової грошової допомоги
До 6 квітня 2022 року існувала норма, що була закріплена у Законі України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. Якщо коротко, то у разі, коли протягом двох років військовослужбовець, військовозобов’язаний або резервіст після первинного встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності було проведено повторний огляд та встановлено вищу групу інвалідності або збільшено відсоток втрати працездатності, то таким особам не виплачувалась одноразова грошова допомога, а-ні збільшеного розміру, а-ні різниці об’єму виплат.
Проте на момент 6 квітня, Другим Сенатом Конституційного суду України було винесено рішення про визнання такої норми неконституційною.
Враховуючи це, чимало потенційних звернень громадян стали розблокованими, при цьому велика кількість громадян вже почали користуватись таким рішенням.
Отож під час складання заяви необхідно зробити посилання на пункт 4 статті 16-3 Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.
Якщо ви потребуєте допомоги в написанні скарги на перевізника, що відмовив у пільговому проїзді, спробуйте скористатися зручним сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші юристи зв’яжуться з вами якомога швидше та допоможуть вам у розробці листа.
На що звернути увагу під час написання заяви?
Наразі, найвірогідніше, буде недостатньо просто посилатися на вказану норму. Наші фахівці рекомендують саме описати те, що ця норма була визнана неконституційною, та вказати відповідне Рішення Конституційного суду України.
При цьому, до заяви необхідно додати два висновки медико-соціальної експертизи:
Копію висновку МСЕК після первинного огляду та призначення інвалідності або відсотка втрати працездатності;
Копія висновку МСЕК після наступного огляду протягом двох років з підвищеною групою інвалідності або збільшеним відсотком втрати працездатності.
Шаблон заяви на перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги
Зразок заяви або вже готовий документ з персоналізованою інформацію можете придбати у нашому сервісі юридичних послуг “Консультант”. Наші юристи мають чимало досвіду в роботі з такими повідомленнями, та зможуть оперативно вирішити ваше питання.
Придбати шаблон заяви можна в декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.