Договір купівлі-продажу автотранспортного засобу
З початков воєнних дій на території України, чимало власників авто почали свої транспортні засоби продавати. Така тенденція викликана масовою міграцією українців за кордон та складною ситуацією в економіці країни.
Проте питання продажу автомобілів викликає не менше запитань попри популярність такого правочину. І тому пропонуємо розглянути окремі аспекти складання договір купівлі-продажу автотранспортних засобів.
Одразу хочемо звернути вашу увагу на те, що закон не вимагає обов’язкового нотаріального засвідчення такого договору, проте у разі укладання договору у довільній формі, його буде визнано недійсним. Саме тому, рекомендуємо за результатом складання договору провести процедуру нотаріального посвідчення договору у нотаріуса, або безпосередньо у сервісному центрі МВС під час перереєстрації ТЗ.
За потреби складання індивідуального договору купівлі-продажу автомобіля, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу саме під ваш запит.
Зміст та структура договору купівлі-продажу автомобільного транспортного засобу
В першу чергу важливо виокремити те, що предметом договору є саме автомобіль, тому більша частина договору побудована саме довкола предмету: право сторін на транспортний засіб, місце перебування автомобіля на момент укладання угоди, порядок передачі права власності, порядок передачі самого автомобіля тощо.
Зокрема такий договір визначає строки та порядок оплати за автотранспортний засіб. Договір купівлі-продажу найчастіше передбачає внесення єдиноразового платежу на рахунок продавця. За встановленим фактом сплати грошової суми на рахунок продавця, у покупця виникає право на отримання такого автотранспортного засобу, оскільки він виконав умови, передбачені договором.
У свою чергу, договір має передбачати також дію, яка засвідчуватиме факт передачі правва власності на авто. Для цього, окрім візиту до територіального сервісу МВС з метою перереєстрації транспортного засобу, необхідно також укласти акт прийому-передачі автотранспортного засобу. Останній документ так само має бути засвідчений підписами обох сторін.
Проте часто у договорах можна помітити пункт, який говорить, що остаточним фактом передачі власності від продавця до покупця є передача ключів від автомобіля. Разом із тим варто врахувати, що без акту приймання-передачі автотранспортного засобу, договір не буде вважатись дійсним.
Зважаючи на кількість вкрай різних ситуацій та обставин, що виникають в момент купівлі-продажу автомобіля, особливості кожного договору визначаються окремо, тож рекомендуємо скористатись зручним сервісом юридичних послуг “Консультант” для того щоб мінімізувати ризики під час підписання угоди щодо оренди квартири.
На що звернути увагу під час укладання договору купівлі-продажу транспортного засобу