Позовна заява про поділ спільного сумісного майна
Розірвання шлюбу стало повсякденням в судовій практиці українських судів. Статистика розірвання шлюбу в умовах воєнного стану теж зазнала змін, і якщо укладання шлюбу виросло в декілька десятків разів, то і розлучення стало доволі популярною послугою.
Зокрема питання поділу спільного сумісного майна стоїть доволі актуально, навіть в умовах війни. Як відомо, під час укладання шлюбу, або в період перебування у шлюбі, питання поділу спільного майна може бути закріплено договором про поділ спільного сумісного майна, частково також регламентується шлюбним договором.
Проте доволі часто трапляються ситуації, в яких пара не підписувала ані шлюбний договір, ані договір про поділ спільного сумісного майна. В таких моментах необхідно звертатись до суду з відповідною позовною заявою. Наші фахівці вже підготували відповіді на поширені запитання!
За потреби складання індивідуальної позовної заяви на поділ спільного майна подружжя, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Коли необхідно складати позов про поділ спільного майна подружжя?
Якщо пара вже розірвала шлюб, та попередньо не домовилася про поділ майна, для вирішення цього питання необхідно звернутись до суду з позовною заявою про поділ спільного сумісного майна подружжя.
Для того щоб подати таку заяву, з моменту розірвання шлюбу у кожного з розлучених є три роки для подання такого позову. При цьому позиватись необхідно за місцем реєстрації відповідача. Виключення щодо територіальної юрисдикції може бути у разі, якщо стоїть питання поділу нерухомого майна розлучених. В такому разі необхідно позиватись до суду за територіальною приналежністю нерухомого майна.
Перед складанням такого позову, фахівці рекомендують попередньо отримати фахову консультації спеціаліста з питань сімейних спорів для пошуку найкращого рішення. Проте якщо рішення прийнято - уважно поставтесь до складання позовної заяви, адже процесуальні документи вимагають особливої уваги.
Наші фахівці звертають увагу і вказаній вами фактичні даті припинення шлюбних відносин. Ця дата може суттєво вплинути на процес по розподілу спільного сумісного майна.
На що звернути увагу під час складання позовної заяви на поділ спільного сумісного майна?
Під час поділу спільного сумісного майна, важливо чітко сформулювати предмет позову, тобто саме майно пари, яке необхідно поділити. В момент поділу майна необхідно враховувати такі категорії об’єктів:
Речі, які належать подружжю на праві спільної сумісної власності;
Кредиторські вимоги подружжя.
Боргові зобов'язання подружжя.
Розподіл майна пари провадиться враховуючи вартість речей, що належать подружжю на праві спільної власності і розміру їх боргових зобов’язань та кредиторських вимог.
Порядок поділу спільного майна подружжя можна розділити на два етапи:
Суд визначає розмір часток чоловіка та жінки в праві на майно;
Суд здійснює поділ майна відповідно до встановлених часток.
Також, окрім інших додатків та копій до позовної заяви, необхідно додати матеріали, що підтверджують наявність та вартість спільного майна такого подружжя. Це можуть бути копії квитанцій, чеків тощо.
Якщо необхідно провести аналіз позовної заяви про поділ спільного сумісного майна подружжя, або розробки індивідуального документу, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон позовної заяви на поділ спільного майна подружжя
Кращі юристи у сфері сімейного права вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати зразок позовної заяви на поділ спільного майна подружжя стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.