В яких ситуаціях укладається шлюбний договір?
Готуючись до шлюбу, чимало молодят свідомо обирають додатковий варіант врегулювання їхніх майнових відносин. Шлюбний договір дозволяє краще визначити обов’язки та права сторін на випадок різних ситуацій.
Шлюбний договір може бути типовим, але й може бути індивідуально складений під запит шлюбної пари. Він врегульовує ситуації на випадки:
розлучення пари;
утримання другого з пари на випадок погіршення стану здоров’я або матеріального становища;
визначення спільного сумісного та окремого майна подружжя;
визначення майнових прав дітей подружжя тощо.
За потреби складання індивідуального шлюбного договору, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу враховуючи ваші побажання!
Шлюбний договір: що варто зафіксувати?
У більшості випадків, наречені або подружжя фіксують правовий режим майна. Для прикладу, можна зафіксувати:
В чиїй власності лишається спільно придбана квартира, або інше нерухоме чи рухоме майно?
Яке майно після розлучення не буде розподілятись між нареченими, а належатиме виключно одній зі сторін?
Під час розлучення окремий перелік майна належатиме одній особі, якій доведеться сплатити 50% вартості такого майна іншому зі шлюбу?
Також гостро постає питання щодо врегулювання прав дитини таким договором. Найважливіше, що необхідно запам’ятати - права дитини не можуть бути зменшені за шлюбним договором, аніж зафіксовані законодавством. Для прикладу можна прописати пункт, згідно з яким, по досягненню повноліття дитини, один з подружжя, чи обидвоє передадуть у власність дитини певне майно, матеріальні цінності абощо.
Шлюбний договір не може бути зміненим в односторонньому порядку, і будь які рішення щодо внесення змін або скасування такого договору приймаються спільно.
Порядок укладання шлюбного договору
Укладення шлюбного договору можливе за настання однієї з двох умов:
Подружжя подало заяву про реєстрацію шлюбу.
Після складання та підписання договору у місячний строк з моменту подачі заяви, шлюбний договір вступає у силу з моменту реєстрації шлюбу.
Наречені підписують шлюбний договір вже після реєстрації шлюбу.
Договір укладається у письмовій формі в трьох примірниках і нотаріально посвідчується. Перед посвідченням договору, нотаріус повинен роз’яснити сторонам угоди їх права і обов’язки, а також основні положення даного контракту.
Після підписання, нотаріального засвідчення та роз’яснення прав сторін, шлюбна пара отримує по одному примірнику такого договору, при чому ще один примірник залишається у нотаріуса.
За потреби аналізу шлюбного договору або створення індивідуального контракту, пропонуємо скористатись зручним сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші юристи мають переконливий досвід, та зможуть якісно виконати свою роботу. Разом із тим, ми пропонуємо скористатись послугами наших партнерів нотаріусів, з метою пришвидшення процесу укладання договору та його посвідчення.
Шаблон шлюбного договору для заповнення
Кращі фахівці у сфері сімейного права вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати зразок шлюбного контракту стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.