Заява про вчинення злочину: основна інформація
В умовах війни, ситуації в полі вчинення злочинів зазнала значних змін. Загальна картина покращилась, адже кількість кримінальних правопорушень за період з січня по червень 2022 року менше більш ніж на 30 тисяч, ніж за аналогічний період минулого року.
Це свідчить про загальне поліпшення ситуації в сфері рівня злочинності, тому в окремих областях та обласних центрах процедура подачі заяви про вчинення кримінального правопорушення могла покращитись, стати більш прозорою.
Наші фахівці отримали чимало запитань щодо порядку подачі заяви про вчинення злочину, та щодо процедури складання самої заяви. Ми пропонуємо ознайомитись з відповідями на основні питання щодо реєстрації кримінальних правопорушень.
За потреби складання індивідуальної заяви про вчинення кримінального правопорушення, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
Коли необхідно писати заяву про вчинення злочину?
Заява про вчинення кримінального правопорушення, злочину або проступку важливо подавати якомога швидше, після його вчинення. Це дозволить належним чином встановити обставини правопорушення, зібрати доказову базу тощо.
Заява про кримінальне правопорушення може бути складена безпосередньо у прокуратурі або ж можна надсилати заяву рекомендованим листом. Наші фахівці рекомендують скористатись саме першим варіантом, та особисто подати заяву.
У разі подання заяви особисто, рекомендуємо звернутися з двома примірниками заяви. Один з них залишається та реєструється у прокуратурі, коли на іншому необхідно проставити штамп, та дату прийняття заяви. Це дозволить в подальшому відслідковувати стан розгляду заяви.
У разі подання заяви рекомендованим листом, відправлення можна відслідкувати за допомогою трекінгу Укрпошти, і після доставки зателефонувати до прокуратури та дізнатися, чи надійшла заява, чи була вона зареєстрована, та дізнатись номер справи.
Наші фахівці рекомендують попередньо отримати фахову консультацію юристів у сфері кримінального процесу, аби сформулювати заяву про вчинення кримінального правопорушення кращим чином, аби досягти бажаного результату.
Основні нюанси при складання заяви про вчинення злочину
У заяві про вчинення кримінального правопорушення, необхідно вказати такі відомості:
Дата, час та місце вчинення кримінального правопорушення;
Стислий, проте чіткий виклад всіх обставин, за яких вчинено правопорушення;
Посилання на норми КПК, за якими закріплюється право подання заяви про вчинення злочину;
Частина прохання, в якій варто наголосити на необхідності у досудовому розслідуванні а також про необхідність письмово повідомити заявника про початок та завершення досудового розслідування.