Заява про повернення тимчасово вилученого майна
Час від часу, в період проведення досудового розслідування можуть проходити обшуки як у фізичних осіб так і у юридичних осіб. Наслідки таких обшуків можуть бути різними, зокрема його проведення може бути здійснене з допущенням серйозних порушень.
Одними із наслідків таких обшуків можуть бути безпідставне вилучення майна і накладання на нього арешту. Це зумовлює потребу у поверненні такого майна, для чого необхідно вчинити кілька дій.
Пропонуємо ознайомитись з відповідями наших юристів на поширені запитання щодо повернення тимчасово вилученого майна в рамках досудового розслідування.
За потреби складання індивідуальної заяви про повернення тимчасово вилученого майна, рекомендуємо скористатись сервісом юридичних послуг “Консультант” для замовлення документу “під ключ”.
В яких випадках подається заява щодо повернення майна
Говорячи про повернення тимчасово вилученого майна, варто розуміти в першу чергу таке майно, на вилучення якого дозвіл не надавався. При цьому в кращому випадку, якщо у правоохоронців немає підстав для утримання такого майна, вони мають самостійного ініціювати його повернення, проте досвід юристів майже не містить таких випадків.
Отже перед тим як розпочати процес щодо повернення майна, необхідно встановити, чи було воно вилучено безпідставно. Для цього необхідно ознайомитись із ухвалою про дозвіл на проведення обшуку. Там зазначається повний перелік майна, яке необхідно вилучити в рамках обшуку. І якщо таке майно не конкретизоване за певними ознаками, можливо довести, що його немає в в такому переліку.
Протягом 48 годин з моменту проведення обшуку та вилучення майна, має бути наявне клопотання щодо його арешту. Звернувшись до відповідного суду з адвокатським запитом, можна дізнатись чи подавалось таке клопотання. У разі якщо строки подання були порушені, або такого клопотання немає, необхідно подати скаргу про бездіяльність щодо неповернення тимчасово вилученого майна.
Опісля подання такої скарги, за наявних підстав, цілком реально повернути таке майно від слідчого, прокурора або детектива.
Ця процедура фактично єдина, яка може забезпечити повернення такого майна, що було вилучено безпідставно.
На що звернути увагу під час написання заяви на повернення тимчасово вилученого майна?
У скарзі необхідно вказати таку інформацію:
Номер кримінального провадження, в рамках якого триває досудове розслідування;
Описати процедуру щодо обшуку, і як результат - вилучення майна;
Вказати на підстави, за якими таке майно має бути повернуто;
Згадати, чи накладено на нього арешт;
Вказати, що уповноважена особа (прокурор, слідчий, детектив) не повернули таке майно внаслідок своєї бездіяльності;
Викласти в прохальній частині негайного повернення майна, у зв’язку з відсутністю підстав щодо його утримання.
Рекомендуємо також попередньо отримати юридичну консультацію щодо вчинення таких дій, та звернутись до адвоката з метою направлення необхідних адвокатських запитів.
Якщо необхідно провести аналіз скарги щодо повернення тимчасово вилученого майна, або розробки індивідуального документу, пропонуємо скористатись нашим сервісом юридичних послуг “Консультант”. Наші фахівці зможуть кращим чином надати допомогу в оформленні документу, а за потреби - створити цілком новий у відповідності до вашої ситуації.
Шаблон заяви про повернення тимчасово вилученого майна
Кращі юристи у сфері кримінального процесу вже готові надати відповідну консультацію! Ми пропонуємо послугу високої якості з комфортним сервісом.
Придбати зразок скарги про бездіяльність щодо неповернення вилученого майна стало значно простіше! Завантажити документ можливо у декілька простих кроків:
Завантажуйте мобільний додаток “Консультант”;
Після короткої реєстрації Ви можете знайти необхідний документ у розділі “Документи”;
Натиснувши на кнопку “Купити шаблон”, ви одразу отримаєте посилання для завантаження документу.