
Декрет
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Під час декретної відпустки помер роботодавець ФОП. Тепер не можу звільнитись, пенсійний фонд не знає що робити. Кула краще звернутись, щоб вирішити це питання?”
We wanna share the answer from our specialists:
12.06.2023 02:21:57 Краще звернутись до юриста або консультанта з питань праці, який допоможе вам зрозуміти ваші права та обов'язки у цій ситуації. Також можна звернутись до органів соціального захисту населення або до відповідних інстанцій, якщо потрібно отримати додаткову інформацію та поради.
12.06.2023 08:03:12 Для звільнення треба звернутись до Центру зайнятості населення з такими документами: 1.письмовою заявою про припинення трудового договору з ФОП; 2.копією свідоцтва про смерть роботодавця; 3.копіями Вашого паспорта та ідентифікаційного номера; 4.інформацією про роботодавця: його прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний номер (або індивідуальний податковий номер); 5.копію трудового договору або наказу про прийняття на роботу (або витяг з Державного реєстру застрахованих осіб з відомостями про періоди роботи); 6.копію трудової книжки (якщо є). В день подання заяви про звільнення Центр зайнятості направить інформацію в Пенсійний фонд та податкову про Ваше звільнення. Запис про звільнення в трудову книжку теж вносить Центр зайнятості, але лише за Вашої вимогою, тому обов'язково скажете, що Вам потрібен запис в трудовій. Запис вноситься протягом 3-х днів після подання заяви про звільнення. Після цього звільнення є завершеним.
12.06.2023 09:48:51 У разі смерті роботодавця ФОП під час вашої декретної відпустки, є кілька кроків, які вам слід підприємати для вирішення цього питання: Зверніться до місцевого відділення Пенсійного фонду України. Вони надають консультації та інформацію щодо процедури у таких випадках. Подайте заяву та надайте всю необхідну документацію, таку як копія договору про працевлаштування, свідоцтво про народження дитини, ваш паспорт тощо. Зверніться до місцевого органу соціального захисту населення (департаменту соціального захисту) для отримання допомоги та консультацій. Вони можуть надати інформацію про ваші права та допомогти з процедурою вирішення ситуації. Відстежуйте стан справи та підтримуйте зв'язок з відділенням Пенсійного фонду та органом соціального захисту населення, щоб переконатися, що ваша ситуація вирішується належним чином. При необхідності консультуйтеся з адвокатом
12.06.2023 10:03:01 Доброго дня, Для припинення трудового договору працівник має подати до будь-якого центру зайнятості в електронній чи паперовій формі: заяву про припинення трудового договору, де зазначає інформацію про смерть роботодавця — фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою; копію свідоцтва про смерть чи копію рішення суду, що набрало законної сили, якщо є; копії паспорта та довідки з РНОКПП; інформацію про роботодавця: ПІБ, РНОКПП або індивідуальний податковий номер (для фізичної особи — підприємця); копію примірника трудового договору чи копію наказу про прийняття на роботу, якщо їх немає — електронну трудову книжку; копію трудової книжки — за наявності. У день подачі заяви працівником центр зайнятості повідомляє ПФУ та ДПС про припинення трудового договору та скеровує їм відомості про працівника та роботодавця. Датою припинення трудового договору є день, коли працівник подав заяву.
12.06.2023 11:03:32 Потрібно у судовому порядку встановлювати факт припинення трудових відносин
12.06.2023 15:38:50 Працівник, якому стало відомо про обставини смерті роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою, повинен звернутися до будь-якого районного, міськрайонного, міського центру зайнятості, філії регіонального центру зайнятості із заявою про припинення трудового договору, у якій необхідно викласти відповідну інформацію та за наявності надати копії документів, що підтверджують смерть роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою (наприклад, копія свідоцтва про смерть, копія рішення суду тощо)».
13.06.2023 13:51:50 Добрий день. Спробуйте звернутись до центру зайнятості, де був зареєстрований трудовий договір з ФОП. Вони мають зареєструвати факт розірвання трудового договору та внести відповідний запис до трудової книжки.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470