
Не можу платити за кредит
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Маю кредит в мфо на суму 50000 грн, спочатку сплачував, все було добре. На разі немає такої можливості, телефонують з компанії та погрожують захмарними відсотками, що робити в такому випадку?”
We wanna share the answer from our specialists:
18.11.2022 12:58:41 Відсотки за користування кредитними коштами залишились, проте за прострочення не нараховуються штрафи та пені. Окрім того, у разі виходу за межі пільгового періоду розмір відсотків доцільно запитати у Вашого банку. Зміни у законодавстві не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами. Таке нарахування є правомірним з боку кредитора. Кредитні канікули — це відтермінування сплати боргу, а не його прощення. Також кредитні канікули — це право кредитора, а не його зобов’язання. (Джерело НБУ) Рекомендую звернутись до банку із заявою про реструктуризацію або прощення частини боргу і вирішувати це питання у переговорах. Є ризик отримання позову про стягнення заборгованості.
18.11.2022 19:19:51 Доброго дня, протягом воєнного стану та 30 днів після його завершення позичальник у разі прострочення звільняється від штрафу, а також нарахувань 3% річних та інфляційні втрати. Банки зобов’язані самостійно списати всі нараховані штрафні санкції для всіх позичальників, немає необхідності подавати відповідну заяву.Тобто під час воєнного стану обов’язок повертати кредит залишається, обов’язок сплачувати проценти за кредит також залишається. Але якщо позичальник не може вчасно погасити кредит за графіком чи проценти, то банк не може штрафувати. Це стосується як споживчих, так і бізнес-кредитів. Банки в індивідуальному порядку запроваджували додаткові заходи підтримки. Наприклад, відтермінували повернення кредиту, якщо строк його повернення припав на воєнний стан.Або ж пропонували списання частини заборгованості у разі погашення 80% і більше кредиту. Однак це все індивідуальні ініціативи окремих банків. Після закінчення воєнного стану банки почнуть нарахування штрафів та звернення до суду
19.11.2022 11:59:38 Звертатися до банку письмово змінювати способи оплати уклавши договір реструктиризації заборгованості. В любому випадку потрібно сплачувати мінімальний платіж.
20.11.2022 02:16:06 Пробуйте домовитися з компанією, напишіть їм листа через ел.пошту та на офіційну адресу про реструктуризацію заборгованості або часткове списання боргу, здебільшого йдуть на поступки. Також можете зателефонувати з цього приводу на їх гарячу лінію. Можливо також взяти кредит в банку для погашення мікропозики, проценти будуть набагато менші, а мінімальні платежі розтягнуть на великий період. Або позичте в друзів, знайомих, їм можете віддавати частинами та без процентів.
20.11.2022 08:08:44 Можна спробувати домовитись з МФО про відстрочку погашення кредиту. Але на практиці на такі поступки в цих компаніях не йдуть. Готуйтесь до того, що вас будуть "діставати" телефонними дзвінками, sms- повідомленнями. Погрожувати відкриттям кримінальної справи за шахрайство, арештом майна, грошей і так далі. Цими діями вас намагатимуться примусити платити. Коли це не вдасться — ваш кредит продадуть іншому МФО. Інше МФО піде до нотаріуса, отримає виконавчий напис про стягнення боргу за кредитом, та передасть напис на виконання приватному виконавцю. Тоді ви зможете оскаржити виконавчий напис в суді як незаконний (а незаконні вони всі). Періодично перевіряйте, чи не відкрили проти вас виконавче провадження: знаходьте в інтернеті Автоматизовану систему виконавчого провадження та вводьте для пошуку своє ім'я і фамілію.
22.11.2022 00:21:53 Кредит доведеться сплачувати, проте зверніть увагу. Що стосується кредитів під час війни, то особа звільняється виключно від пені та штрафів, які передбачені кредитними договорами. Тобто під час воєнного стану обов’язок повертати кредит та сплачувати проценти залишається. Але якщо позичальник не може вчасно погасити кредит за графіком чи проценти, то банк не може штрафувати. Тобто, у особи виникла заборгованість по кредиту і вона не може дійти згоди з банком, то фінансова установа може звернутись до суду щодо примусового стягнення суми заборгованості. У судових провадженнях рішення Торгово-промислової палати буде підтверджувати наявність форсмажорних обставин і неможливості сплачувати кредити. Тобто під час судових проваджень за позовом МФО можна буде визнати, що платежі були несплачені через форсмажорні обставини.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470