Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Не выплатили зарплату при увольнении

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 13 minutes Total views: 421
Rate:
0
Publication date: 05.05.2023

Recently, our team was asked a question: “Работал на официальной работе, недавно уволился, начальник выплатил не все деньги, которые должен был. Попросил дать ему немного времени, по сколько финансовые проблемы. Прошло уже 3 месяца, денег так и не получил. Как на него можно надавить? Может обратиться куда-то по этому поводу?”

We wanna share the answer from our specialists:

28.04.2023 11:02:10 Можна звернутися в Держпраці, вони проведуть перевірку. Можна стягнути зарплату через суд. Спочатку варто "налякати" його такими перспективами.

BASE (basic) 0
advertisement
Кирилюк Сергій
Кирилюк Сергій
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

28.04.2023 11:02:28 Доброго дня. Зверніться до суду з позовом про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати. Судовий збір за це не сплачується. Дякую.

BASE (basic) 34.02
advertisement

i

28.04.2023 11:06:57 Можна написати заяву роботодавцю з проханням виплатити не тільки невипалений дохід, я а й відповідно до ЗУ "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" індекс інфляції в період невиплати доходу. Також вказати, що ви маєте намір звернутися до суду з позовними вимогами стягнення коштів, інфляційних втрат з покладанням на відповідача витрат на судовий збір та послуг адвоката.

BASE (basic) 34.11
advertisement
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Attorney
Ukraine / Rivne Oblast

i

28.04.2023 11:09:39 В Вашому випадку Вам необхідно звернутися з позовом до суду. Із заявою про вирішення трудового спору у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні.

BASE (basic) 0.11
advertisement
Богун Сергій
Богун Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

28.04.2023 11:17:39 Доброго дня. Зверніться зі скаргою в інспекцію з питань праці, аттакож готуйте позов до суду про стягнення заробітної плати не виплаченої при звільненні

BASE (basic) 0
advertisement
Зізда Світлана
Зізда Світлана
Lawyer
Ukraine / Zakarpattia Oblast

i

28.04.2023 11:28:13 1)Рекомендую з цього питання звернутись до Головного управління Держраці в області Вашого проживання з заявою про здійснення інспекційного відвідування. В разі виявлення порушення щодо Вас з боку роботодавця на останньому буде складений припис про усунення порушень та протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41 КУпАП - Порушення термінів виплати заробітної плати". Такий протокол про адміністративне правопорушення, в разі виявлення недотримання роботодавцем вимог трудового законодавства, інспектор праці направляє в суд для притягнення такої особи до відповідальності. 2)Також Ви можете звернутись через суду до юридичної особи (колишнього роботодавця) з позовом про стягнення невиплаченої заробітної плати. 3) Подати адвокатський запит з вимогою у встановлений Вами строк виплатити заробітну плату, вказавши й такому документі негативні наслідки, що будуть застосовані до особи, в разі продовження порушення ним Ваших прав.

BASE (basic) 0
advertisement
Циган Петро
Циган Петро
Lawyer
Ukraine / Lviv Oblast

i

28.04.2023 11:48:27 Доброго дня. Потрібно звернутись зі скаргою до Держпраці, яка повинна провести перевірку та надати роботодавцю вимогу по сплаті заробітної плати. Або Ви маєте право звернутись безпосередньо до суду з позовом про стягнення заробітної плати

PRO 68.19
advertisement

i

28.04.2023 14:27:49 Доброго дня! Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує за виконану роботу. Оплата праці здійснюється в першочерговому порядку. Роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок. Відповідь: необхідно написати лист- вимогу про розрахунок на ім'я директора підприємства в якій просити письмово повідомити про нараховані та виплачені суми при звільненні, а також вимагати провести повний розрахунок який не було здійснено при звільненні ( стаття 116 Кодексу законів про працю України. Цю вимогу надіслати заказним листом з повідомленням про вручення. Ця вимога буде стимулювати працедавця до проведення розрахунку, а також буде доказом в суді в разі подання позову про стягнення заробітної плати.

BASE (basic) 0
advertisement

i

28.04.2023 21:48:48 Офіційно заернутися к керівнику про виплату грошових коштів. Якщо керівник відмовить то в подальшому звернутися до суду.

BASE (basic) 0
advertisement
Масленніков Сергій
Масленніков Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

28.04.2023 23:15:37 Вітаю. Я раджу Вам спочатку подати претензію на роботодавця про термінове погашення заборнованості, а якщо не допоможе вже тоді звертатись до суду про примусове стягнення всієї суми коштів. Такий алгоритм точно спрацює.

BASE (basic) 0.01
advertisement
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Lawyer
Ukraine / Chernihiv Oblast

i

28.04.2023 23:17:50 Доброго дня! Можна через суд, а можна через кримінальне провадження. Останній варіант більш дієвий.

BASE (basic) 0
advertisement
Крючков Іван
Крючков Іван
Lawyer
Ukraine / Poltava Oblast

i

30.04.2023 19:43:15 Доброго дня. Звертайтесь до суду з позовом про стягнення невиплаченої заробітної плати.

BASE (basic) 0
advertisement
Пеліх Євгенія
Пеліх Євгенія
Lawyer
Ukraine / Vinnytsia Oblast

i

01.05.2023 10:27:04 Відповідно до ст. 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні) роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати. У разі порушення роботодавцем своїх обов'язків щодо своєчасного розрахунку при звільненні Вам слід невідкладно звернутися за професійною правовою допомогою до адвоката для складання та подання до суду відповідної позовної заяви.

BASE (basic) 0
advertisement
Буцулаєв Євген
Буцулаєв Євген
Lawyer
Ukraine / Khmelnytskyi Oblast

i

01.05.2023 18:50:19 Доброго дня. Це грубе порушення трудового законодавства. У результаті неможливості досудового врегулювання Спору, необхідно вирішувати у судовому порядку.

BASE (basic) 0
advertisement
Лукашенко Алла
Лукашенко Алла
Lawyer
Ukraine / Poltava Oblast

i

02.05.2023 23:26:43 Доброго вечора. Є декілька етапів оскарження дій Роботодавця: 1. Скарга в Профспілку та КТС; 2. Скарга в Держпраці (приїдуть з перевіркою, якщо виявлять порушення, то будуть застосовуватись до Роботодавця штрафні санкції); 3. Скарга в Прокуратуру; Це досудове врегулювання спору. Звертатись в суд (судовий збір оплачувати не потрібно, якщо мова про стягнення зарплати з Роботодавця + можете клопотати до суду про призначення безкоштовного захисника).

BASE (basic) 0
advertisement
Вороніна Роксолана
Вороніна Роксолана
Lawyer
Ukraine / Ternopil Oblast

i

02.05.2023 23:48:05 Я рекомендую обратиться в местную инспекцию труда или в суд по трудовым спорам для защиты своих прав. Согласно трудовому законодательству Украины, работодатель обязан выплатить все зарплатные и иные вознаграждения в полном объеме в течение 7 дней со дня окончания рабочего дня или срока, установленного трудовым договором. Вы можете написать претензионное письмо вашему бывшему начальнику с просьбой выплатить оставшиеся деньги, а также указать, что вы обратитесь в инспекцию труда или суд, если он не выполнит свои обязательства. Если начальник не ответит на ваше письмо или не выплатит вам деньги, вы можете обратиться за помощью в инспекцию труда или суд по трудовым спорам. Суд по трудовым спорам может вынести решение, обязывающее работодателя выплатить задолженность, а также возместить вам убытки, которые вы понесли в связи с невыплатой зарплаты. в том числе и услуги правовой помощи. Могу помочь составить вам претензию работадателю или иск в суд.

img
PREMIUM 78.03
advertisement
Studentsov Alexander Oleksandrovich
Lawyer
Ukraine / Kyiv
Studentsov Alexander Oleksandrovich

i

03.05.2023 17:22:17 Ст. 47 КЗоТ - Работодатель обязан в день увольнения выдать работнику копию приказа (распоряжения) об увольнении, письменное уведомление о начисленных и выплаченных ему суммах при увольнении (ст.116) и произвести с ним расчет в сроки, определенные ст.116 настоящего Кодекса, а также по требованию работника внести надлежащие записи об увольнении в трудовую книжку, хранящуюся у работника. Поэтому можете направить Работодателю письменное требование о выплате остатка долга+подать жалобу в управление Гос.службы по вопросам труда+подать иск в суд. Кроме того согласно ст.117 КЗоТ в случае невыплаты по вине работодателя причитающихся уволенному работнику сумм в сроки, определенные ст.116, при отсутствии спора об их размере предприятие, учреждение, организация должны выплатить работнику его средний заработок за все время задержки по день фактического расчета, но не более чем за 6 месяцев. Для более детальной консультации обращайтесь (пишите мне), пожалуйста, в личку.

BASE (basic) 0
advertisement
Пилипчук Сергій
Пилипчук Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.