Опікунство
Recently, our team was asked a question: “Доброго дня. Цікавить різниця між опікунством і постійним доглядом. Ситуація така. Мені 32 роки, неформально доглядаю за своєю рідною тіткою, їй 60 років( материною сестрою, вона інвалід 2 групи, довічно). Дітей, чоловіка в неї немає. Самий ближчий родич я. Проживаєм і приписані в одному будинку, по документам належить мені. Офіційно не працюю. Чи можу я бути її опікуном? І чи буде надана відстрочка від мобілізації? І чи буде іти мені стаж? І яка різниця між опікунством і постійним доглядом?”
We wanna share the answer from our specialists:
28.03.2023 22:08:22 Доброго дня. Опікуна призначають особі яка позбавлена, або обмежена в дієздатності. Ця процедура призначення опікуна проводиться через суд, з обовязковим проведенням судово психіатричної експертизи у переважній більшості випадків. Ви ж можете щформити догляд за своєю тіткою, якщо вона згшдно висновку ЛКК та МСЕК потребує такого догляду. В такому випадку Ваша тітка в дієздатності буде не обмежена, а відстрочка від мобілізації Вам надана буде.
28.03.2023 22:17:10 Якщо коротко опіка встановлюється над особою визнаною недієздатною судом, а постійний догляд за дієздатними літніми людьми на їх прохання в тому випадку, коли особа не може самостійно захищати свої права і виконувати свої обов'язки.
28.03.2023 22:23:03 Опіка, піклування і догляд над літньою людиною: в чому різниця В Україні передбачені два варіанти офіційного піклування: опіка — передбачена для недієздатних осіб. постійний догляд (піклування, патронаж) — його умови узгоджуються з патронованою особою і прописуються в договорі Тобто опікун призначається, якщо особа визнається повністю недієздатною. Піклувальник призначається, коли дієздатність літньої людини обмежена.Ви можете звернутись до Центру надання адміністративних послуг або до управління соціального захисту населення місцевої ради для консультацій
28.03.2023 23:13:39 Вітаю. Надаю короткий алгоритм дій щодо Вашого питання: 1. Щодо опіки. Опіка в даному випадку є малоймовірною, оскільки для неї потрібно, аби тітка мала психічні проблеми. Обов'язковою умовою є визнання її недієздатною, чому має передувати судово-психіатрична експертиза. Тому якщо у тітки є саме психічні проблеми, тоді шанси на визнання її недієздатною дійсно є. Для цього спочатку потрібно звернутись до органу опіки та піклування, а потім до суду. 2. Щодо постійного догляду. Для цього потрібно дотриматись наступних пунктів: - оформлення постійного догляду здійснюється через органи соціального захисту населення. - тітка повинна мати довідку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) про те, що вона потребує постійного стороннього догляду. - ви повинні бути непрацюючим та мати за останні півроку дохід нижче 2700 грн. - у Вас повинно бути спільне місце реєстрації. Приблизно так. І той, і інший варіант надає право на відстрочку від мобілізації.
28.03.2023 23:16:55 1. Ви можете стати її опікуном. 2. Відстрочка від мобілізації може бути надана, тільки якщо встановите над тіткою опіку, і не буде інших осіб які б могли доглядати за тіткою (це поняття оціночне, і ступінь рідства (ближчий чи дальший родич, чи взагалі не родич) тут значення не має). 3. Так, стаж буте нараховуватися, якщо отримуватимете соціальні виплати від пенсійного фонду (це потрібно оформити окремо). 4. Опікунство, на відміну від постійного догляду, повязане з позбавленням тітки дієздатності (вона сама не зможе вчинити жодних юридично значимих дій без вашої згоди), робиться через суд, для встановлення опікунства потрібно вчинити більше дій, і це займає більше часу (близько 6 місяців, коли встановлення постійного догляду - близько 2 місяців).
28.03.2023 23:55:18 Опіка - це для недієздатних. Вам не підходить. Постійний догляд більш реальний варіант. Підстава для звільнення від мобілізації звучить так: " особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд". Бажано оформити постійний догляд через органи соціального захисту населення. Якщо вам оформлять компенсацію за такий догляд, то буде іти стаж. Зверніться для початку в орган соціального захисту населення, щоб точно знати які документи готувати для них, тому що постійного догляду потребують не всі інваліди і про такі моменти написано в довідці до акту МСЕК про інвалідність вашої тітки. Якщо такого запису не має, то потрібна довідка ЛКК форми 080-о/2 або 4, де буде вказано, що особа потребує постійного догляду.
29.03.2023 02:37:35 Якщо просто то опікунство - складна процедура, необхідно оформляти через суд, та визнавати особу частково недієздатною. Постійний догляд - спрощена процедура , швидка шляхом звернення особи, що потребує догляду до органів соціальної опіки та надання пакету документів, що зазвичай займає 10 - 15 днів. І опікунство і постійний догляд надає підстави для відстрочки від мобілізації, ні опікунство ні постійний догляд не надають стажу. Оптимальний варіант щоб отримати відстрочку і стаж та мати незначні виплати - встановлення соціального догляду, або бути для тітки надавачем соціальних послуг. Перелік документів, які мають подавати надавачі сосціальних послуг до реєстратора для внесення інформації до Реєстру визначено в Порядку формування, ведення та доступу до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року № 99 . Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які надають соціальні послуги, обов’язково подають:
29.03.2023 11:19:41 Доброго ранку. Відтак, у ч. 1 ст. 58 Цивільного кодексу України закріплено, що опіка встановлюється над малолітніми особами (віком до 14 років, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування), та фізичними особами, які визнані недієздатними. Для оформлення опікунства над людиною похилого віку необхідно, зокрема, рішення суду про визнання такої особи недієздатною. Оформлення постійного догляду за літніми людьми, які за станом здоров'я самостійно не можуть захищати свої права і виконувати свої обов'язки, може відбуватися тільки на прохання цих осіб. Процедура щодо встановлення постійного догляду оформляється досить просто, адже немає необхідності визнавати людину обмежено дієздатною або недієздатною у судовому порядку. Для цього необхідна, зокрема, заява від пенсіонера, в якій є прохання про призначення йому піклувальника. Якщо потрібна відстрочка, Вам краще оформляти опікунство. Стаж буде йти в обох випадках. Дякую.
29.03.2023 13:48:04 Доброго дня. Можу вам надати консультацію з цього питання
29.03.2023 14:54:05 Доброго дня! Різниця в тому, що "Опікунство" оформлюється над фізичною особою без її згоди, та у разі, якщо судом визнано фізичну особу недієздатною. Разом з тим, якщо фізична особа дієздатна і не страждає психічними розладами, цілком може себе забезпечити, але у зв'язку з похилим віком та/або станом здоров'я потребує догляду, то за її згодою над нею встановлюється "Постійний догляд". Дана процедура не потребую відповідного рішення суду. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, зокрема, особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Щодо питання "Чи можу я бути її опікуном?", то для відповіді на нього треба детально вивчати вашу ситуацію, документи тощо. Незрозумілим є питання щодо стажу.
29.03.2023 15:22:59 Доброго дня! Різниця: - опіка — передбачена для недієздатних осіб. - постійний догляд (піклування, патронаж) — його умови узгоджуються з патронованою особою і прописуються в договорі. Оформлення постійного догляду можливе щодо осіб з інвалідністю, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування. Ви можете оформити постійний догляд. Відповідно до статті 23 Закону Україну "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову не підлягають особи, які є зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Час догляду зараховується до страхового стажу на загальних підставах, виключно за умови отримання відповідної допомоги або компенсації в органах соціального захисту.
29.03.2023 17:39:34 Доброго дня. Так можете оформити опікунство або догляд і матимеме відстрочку від мобілізації. Так буде іти стаж , тому що ви отримуватиме кошти для догляду. Опікунство оформлюється через суд, де суд повинен визнати тітку не дієздатною тому оформлення опікунства ще більш складна процедура. Простіше оформити догляд
29.03.2023 22:29:05 Для встановлення опіки над Вашою тіткою, необхідно в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає; в лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна; подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна; заява від опікуна про те, що ви берете на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки); документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю; також необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї опікуна. Важливим є ще той факт,що в умовах воєнного стану для осіб з інвалідністю та їх опікунів передбачений також безперешкодний виїзд за кордон. Аби виїхати за кордон особі з інвалідністю у супроводі опікуна необхідно мати додатковий документ
30.03.2023 17:06:40 Вітаю! Ви можете здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю або за особою яка потребую догляд за висновком ЛКК і на підставі цього отримати відсрочку від мобілізації, отримавши довідку з соцзахисту про призначення виплати допомоги за здійснення постійного догляду за особою, яка цього потребує.
30.03.2023 18:01:05 Доброго дня. 1. Відповідно до ЗУ"Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи.( ст.23 ЗУ). Відстрочка буде надана, якщо оформити догляд. 2. Єдина підстава для встановлення опікунства над дорослою особою – це визнана судом недієздатність такої особи. Судове рішення про визнання недієздатності – обов’язкова умова для встановлення опіки над людьми похилого віку або для встановлення опіки над інвалідами 1 групи, 2 групи чи будь-яких інших осіб. 3.Відповідно до ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу зараховують періоди догляду за: особою з інвалідністю І групи; за дитиною з інвалідністю; людиною, яка досягла пенсійного віку та потребує стороннього догляду.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470