Опікунство
Recently, our team was asked a question: “Добрий день
Дайте порядок оформлення опікунства над батьком інвалідом війни 1 групи. З чого треба починати та алгоритм дій, бажано по пунктам
Дякую”
We wanna share the answer from our specialists:
06.07.2023 14:40:07 Добрий день! Оформлення опікунства над батьком інвалідом війни 1 групи передбачає наступні кроки: 1. Звернення до органу соціального захисту населення. Потрібно звернутися у відділ соціального захисту населення місцевої ради або до центру соціальних служб для отримання необхідної інформації та консультації. 2. Збирання необхідних документів. Для оформлення опікунства потрібно мати такі документи: - паспорт опекуна; - паспорт особи, яка потребує опіки (батька); - свидоцтво про інвалідність (1 група); - розмежувальний листок; - довiдку про склад сiм'ї; - копiю реєстрацiйного номера облiкового запису платника податкiв; - фотографiю 3x4 см; - заява про призначення опекуном. 3. Подача заяви. Заява про призначення опекуном подається до органу соціального захисту населення разом з усіма необхідними документами. 4. Розгляд заяви. Орган соціального захисту населення розглядає заяву та прикріплені документи і приймає рішення про призначення опекуном. 5. Оформлення опекунства. У разі позитивного рішення, вам буде видалий свідоцтво опекуна, яке підтверджує ваш статус та повноваження. 6. Виконання обов'язків опекуна. При отриманні свідоцтва опекуна вам будуть надані конкретні інструкції та обов'язки, яким потрібно виконувати покладене на вас опекунство. Важливо зазначити, що цей алгоритм може трохи варіюватися залежно від места проживання та законодавства вашої країни. Тому рекомендую також звернутися до місцевих органів соціального захисту населення для отримання точної інформації та консультації. Бажаю успішного оформлення опікунства та надання необхідної підтримки вашому батькові!
06.07.2023 14:54:15 Опіка може бути встановлена лише над недієздатною особою. Особа визнається недієздатною виключно за рішенням суду. Процедуру встановлення опікунства умовно можна розділити на два паралельні етапи: звернення до суду для визнання особи недієздатною; отримання від органу опіки та піклування подання про можливість призначення вас опікуном. Можу запропонувати Вам скласти правовий висновок з цього питання.
06.07.2023 15:00:51 Доброго дня. Все залежить від психічного та фізичного стану інваліда, та в зв'язку з чим потрібна ця опіка Опіка може бути встановлена над особою визнаною судом недієздатною внаслідок психічної хвороби, яка унеможливлює можливість особи надавати адекватну оцінку своєї поведінки та керувати нею. Опіку в цьому випадку призначається судом при винесенні рішення про недієздатність. Якщо ж особа не може самообслуговуватись, то відносно неї може бути встановлено постійний догляд. В цьому випадку потрібно розпочинати зі звернення до сімейного лікаря, який направить інваліда для проходження ЛКК, яка дає висновок про потребу в постійному сторонньому догляді. На жаль формат короткої консультації не надає можливість надати повний алгоритм дій, так як має кілька варіантів, які не можуть бути наведені в повному обсязі через обмеження в об'ємі тексту
06.07.2023 15:01:56 Доброго дня! 1. Cпочатку необхідно зібрати документи, які підтверджують недієздатність батька. 2. Потім після цього необхідно звертатися до суду із заявою про визнання особи недієздтаною та призначення опікуна. Після подання заяви до суду, поки справа слухається, необхідно звернутися до органів опіки та піклування та подати заяву з переліком необхідних додатків про те, що хочете бути опікуном. Після подання даної заяви, органи опіки та піклування роблять подання та подають його до суду. 3. Після цього всього, приймається рішення суду. Звертайтесь, допоможу Вам, наявний опит у даному питанні.
06.07.2023 16:21:18 Спочатку потрібно прийти в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає. В лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна. Подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна; Заява від опікуна про те, що ти береш на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки). Документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю. Також необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї.
07.07.2023 10:11:06 Доброго дня) Перш за все буде потрібно документи що підтверджують потребу в догляді - висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку затвердженою МОЗ. Звернутись батькові (або від його імені) до органів соц захисту з заявою про призначення особи, яка буде здійснювати такий догляд. Крім зазначених вище документів, подається в паперовій чи електронній формі:паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу ;заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;заява про згоду отримувати соціальні послуги;;декларації про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.У декларації також зазначаєтьсяінформація про склад сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги. Якщо одного із зазначених документів бракує, уповноважений орган відмовляє заявнику у встановлений законодавством строк.
07.07.2023 19:06:40 Спочатку потрібно прийти в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає. В лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна. Подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна; Заява від опікуна про те, що ти береш на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки). Документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю. Також тобі необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї.
10.07.2023 16:58:55 Доброго дня. Ви саме бажаєте оформити опікунство над батьком чи постійний догляд, оскільки це різні поняття. Щоб оформити саме опікунство, спочатку потрібно визнати через суд особу недієздатною. Підставою визнання особи недієздатною є наявність хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого вона не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, тобто він повинен мати не просто групу інвалідності, а саме певний психічний розлад. У разі якщо ви хочете оформити саме опікунство, то вам необхідно звернутися до суду за місцем вашої реєстрації із заявою про визнання батька недієздатним та призначення вас його опікуном. В свою чергу суд прийнявши вашу заяву призначає судово-психіатричну експертизу і за результатами експертизи та документів, які надали ви та подання, яке повинно надати орган опіки та піклування, приймає рішення про визнання особи недієздатною та призначає їй опікуна. Термін дії такого рішення 2 роки.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470