Опікунство
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий день
Дайте порядок оформлення опікунства над батьком інвалідом війни 1 групи. З чого треба починати та алгоритм дій, бажано по пунктам
Дякую”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
06.07.2023 14:40:07 Добрий день! Оформлення опікунства над батьком інвалідом війни 1 групи передбачає наступні кроки: 1. Звернення до органу соціального захисту населення. Потрібно звернутися у відділ соціального захисту населення місцевої ради або до центру соціальних служб для отримання необхідної інформації та консультації. 2. Збирання необхідних документів. Для оформлення опікунства потрібно мати такі документи: - паспорт опекуна; - паспорт особи, яка потребує опіки (батька); - свидоцтво про інвалідність (1 група); - розмежувальний листок; - довiдку про склад сiм'ї; - копiю реєстрацiйного номера облiкового запису платника податкiв; - фотографiю 3x4 см; - заява про призначення опекуном. 3. Подача заяви. Заява про призначення опекуном подається до органу соціального захисту населення разом з усіма необхідними документами. 4. Розгляд заяви. Орган соціального захисту населення розглядає заяву та прикріплені документи і приймає рішення про призначення опекуном. 5. Оформлення опекунства. У разі позитивного рішення, вам буде видалий свідоцтво опекуна, яке підтверджує ваш статус та повноваження. 6. Виконання обов'язків опекуна. При отриманні свідоцтва опекуна вам будуть надані конкретні інструкції та обов'язки, яким потрібно виконувати покладене на вас опекунство. Важливо зазначити, що цей алгоритм може трохи варіюватися залежно від места проживання та законодавства вашої країни. Тому рекомендую також звернутися до місцевих органів соціального захисту населення для отримання точної інформації та консультації. Бажаю успішного оформлення опікунства та надання необхідної підтримки вашому батькові!
06.07.2023 14:54:15 Опіка може бути встановлена лише над недієздатною особою. Особа визнається недієздатною виключно за рішенням суду. Процедуру встановлення опікунства умовно можна розділити на два паралельні етапи: звернення до суду для визнання особи недієздатною; отримання від органу опіки та піклування подання про можливість призначення вас опікуном. Можу запропонувати Вам скласти правовий висновок з цього питання.
06.07.2023 15:00:51 Доброго дня. Все залежить від психічного та фізичного стану інваліда, та в зв'язку з чим потрібна ця опіка Опіка може бути встановлена над особою визнаною судом недієздатною внаслідок психічної хвороби, яка унеможливлює можливість особи надавати адекватну оцінку своєї поведінки та керувати нею. Опіку в цьому випадку призначається судом при винесенні рішення про недієздатність. Якщо ж особа не може самообслуговуватись, то відносно неї може бути встановлено постійний догляд. В цьому випадку потрібно розпочинати зі звернення до сімейного лікаря, який направить інваліда для проходження ЛКК, яка дає висновок про потребу в постійному сторонньому догляді. На жаль формат короткої консультації не надає можливість надати повний алгоритм дій, так як має кілька варіантів, які не можуть бути наведені в повному обсязі через обмеження в об'ємі тексту
06.07.2023 15:01:56 Доброго дня! 1. Cпочатку необхідно зібрати документи, які підтверджують недієздатність батька. 2. Потім після цього необхідно звертатися до суду із заявою про визнання особи недієздтаною та призначення опікуна. Після подання заяви до суду, поки справа слухається, необхідно звернутися до органів опіки та піклування та подати заяву з переліком необхідних додатків про те, що хочете бути опікуном. Після подання даної заяви, органи опіки та піклування роблять подання та подають його до суду. 3. Після цього всього, приймається рішення суду. Звертайтесь, допоможу Вам, наявний опит у даному питанні.
06.07.2023 16:21:18 Спочатку потрібно прийти в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає. В лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна. Подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна; Заява від опікуна про те, що ти береш на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки). Документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю. Також необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї.
07.07.2023 10:11:06 Доброго дня) Перш за все буде потрібно документи що підтверджують потребу в догляді - висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку затвердженою МОЗ. Звернутись батькові (або від його імені) до органів соц захисту з заявою про призначення особи, яка буде здійснювати такий догляд. Крім зазначених вище документів, подається в паперовій чи електронній формі:паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу ;заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;заява про згоду отримувати соціальні послуги;;декларації про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.У декларації також зазначаєтьсяінформація про склад сім’ї фізичної особи, яка надає соціальні послуги. Якщо одного із зазначених документів бракує, уповноважений орган відмовляє заявнику у встановлений законодавством строк.
07.07.2023 19:06:40 Спочатку потрібно прийти в органи опіки й подати заяву, написану власноруч від людини з інвалідністю. Після цього потрібно звернутися в суд і взяти рішення суду про визнання особи обмежено дієздатною, якщо такої заяви досі немає. В лікарні взяти спеціальний медичний висновок про стан здоров’я особи, що потребує піклування, і медичний висновок про стан здоров’я опікуна. Подати довідку про місце проживання особи, що потребує піклування, і довідку про місце проживання опікуна; Заява від опікуна про те, що ти береш на себе обов’язки щодо піклування (теж написану від руки). Документи, що засвідчують особу – опікуна і людини з інвалідністю. Також тобі необхідно принести в органи довідку про матеріальне становище та склад сім’ї.
10.07.2023 16:58:55 Доброго дня. Ви саме бажаєте оформити опікунство над батьком чи постійний догляд, оскільки це різні поняття. Щоб оформити саме опікунство, спочатку потрібно визнати через суд особу недієздатною. Підставою визнання особи недієздатною є наявність хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого вона не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, тобто він повинен мати не просто групу інвалідності, а саме певний психічний розлад. У разі якщо ви хочете оформити саме опікунство, то вам необхідно звернутися до суду за місцем вашої реєстрації із заявою про визнання батька недієздатним та призначення вас його опікуном. В свою чергу суд прийнявши вашу заяву призначає судово-психіатричну експертизу і за результатами експертизи та документів, які надали ви та подання, яке повинно надати орган опіки та піклування, приймає рішення про визнання особи недієздатною та призначає їй опікуна. Термін дії такого рішення 2 роки.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
-
НовинаДВІ ТИСЯЧІ БЕЗКОШТОВНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ І МИ НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ!
-
НовинаПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА “ДОРОГОВКАЗ ПОРАНЕНОГО”
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717