
Оскарження заповіту
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Чи є можливість оскарження заповіту? Є взагалі судова практика ? Рідна людина склала заповіт не на родича, який доглядав та дбав за нею, а взагалі невідомо на кого”
We wanna share the answer from our specialists:
15.05.2023 14:11:09 Доброго дня! Так, можливо оскаржити в судовому порядку.
15.05.2023 14:20:55 Доброго дня Заповіт оспорюється і може бути визнаний недійсним за позовом заінтересованої особи. Законодавець прямо не встановлює, хто відноситься до цієї категорії, проте як свідчить судова практика, заінтересованою особою може бути виключно особа, чиї спадкові права порушені у зв'язку із укладанням заповіту.
15.05.2023 15:04:55 За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.
15.05.2023 19:09:00 Заповіт оспорюється і може бути визнаний недійсним за позовом заінтересованої особи. Законодавець прямо не встановлює, хто відноситься до цієї категорії, проте як свідчить судова практика, заінтересованою особою може бути виключно особа, чиї спадкові права порушені у зв’язку із укладанням заповіту. Це можуть бути спадкоємець за законом (діти померлої особи, її чоловік чи дружина, батьки, інші родичі, передбачені цивільним законодавством), спадкоємець за іншим заповітом (будь-яка особа, яка була визначена спадкоємцем в інших заповітах), відказоодержувач (особа, на користь якої здійснено заповідальний відказ). Недійсний заповіт не має юридичної сили і не призводить до настання юридичних наслідків. У випадку визнання заповіту недійсним, спадкування відбувається за законом на загальних підставах. Проте якщо заповітів було декілька, у разі оскарження останнього, юридичну силу набуває попередньо складений заповіт.
16.05.2023 08:20:14 Доброго ранку. Так, заповіт можна оскаржити через суд. Зверніться до адвоката. Дякую.
16.05.2023 12:54:23 Теоретично, в Україні, можна оскаржити будь який документ. Судова практика оскарження заповітів є, але має багато ньюансів, бо майже кожен випадок унікальний. Заповіт, як правовий документ укладається в письмовій формі, підписується заповідачем і посвідчується нотаріусом, або, у передбачених законом випадках, заповіт може бути посвідчений іншими службовими особами. Заповідач може в заповіті позбавити права спадкоємства ту або іншу особу, крім тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також може в будь-який час змінити або скасувати зроблений ним заповіт, скласти новий. Порядок посвідчення заповіту та спадкування за заповітом встановлено Цивільним кодексом України. Заповідач може на свій розсуд розпорядитися своїм правом і у будь-який час скасувати, змінити або скласти новий заповіт, не зазначаючи причин прийнятого ним такого рішення. Отже заповідач може призначити спадкоємцем будь яку фізичну, юридичну особу, або навіть державу.
16.05.2023 18:09:10 В тому й сенс заповіту - право особи розпорядитись власним майном незалежно від думки інших. Оскаржити можна тільки за умови якщо заповідач не усвідомлював значення власних дій, не міг керувати ними або був введений в оману і цьому є належні докази
17.05.2023 08:57:07 Доброго дня. Оскарження заповіту є можливим, проте це є складною юридичною процедурою, яка вимагає достатньо чітких та переконливих доказів порушення закону або недійсності заповіту. Я спеціалізуюсь на спадковому праві. Буду вдячний за Вашу довіру та звернення до мене як до досвідченого адвоката. Ваше завдання вимагає професійного підходу та досвіду, який моя команда та я можемо надати. Завдяки нашому багатому досвіду у сфері права та специфічному знанню законодавства, ми зможемо надати Вам якісну та професійну допомогу. Для оскарження заповіту потрібно буде витребувати другий його примірник у нотаруса (через суд). Та призначити різноманітні експертизи, а також з'ясувати через інші судові експертизи можливість спадкодавця усвідомлювати значення своїх дій на день складання заповіту. Якщо вам сподобалась моя відповідь - прошу обрати її як найкращу.
17.05.2023 19:25:15 Право на оскарження заповіту є. Судова практика з цього питання різна. Для цього необхідно надати докази, що спадкодавець написав заповіт під примусом, обманом, або стан його здоров'я ставить під сумнів добровільність при написанні заповіту або розуміння його значення та наслідків.
18.05.2023 19:05:14 Якщо, вам потрібна юридична консультація з цього питання звертайтеся
19.05.2023 22:19:59 Доброго вечора. Практика є звичайно судова, але для того що б визнати заповіт не дійсним, потрібно довести факт примусового складання заповіту, або хвороби спадкодавця, при якій складаючи заповіт, особа не усвідомлювала вчинення дій ( була фізично або розумово не дієздатною)
21.05.2023 11:16:43 Заповіт може бути оскаржений в судовому порядку. Подати позов може особа, чиї права порушено. Деталі позову залежать від конкретних осбавин.
21.05.2023 20:43:39 Відповідно до статті 1257 Цивільного кодексу України заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі. Тобто, в першому випадку (якщо заповіт складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення) він не потребує судового оскарження та не тягне за собою юридичних наслідків. У другому випадку (якщо волевиявлення заповідача не відповідало його волі) необхідно оскаржувати заповіт в суді за наявності до того правових підстав та підтверджувати свою позицію належними доказами. Для детального вивчення обставин справи та підготовки правового висновку Вам слід укласти договір про надання правової допомоги з адвокатом.
21.05.2023 21:20:57 Добрий день, необхідно ознайомитись с документом, та дізнатись деталі!

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470