
Оскарження заповіту
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи є можливість оскарження заповіту? Є взагалі судова практика ? Рідна людина склала заповіт не на родича, який доглядав та дбав за нею, а взагалі невідомо на кого”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
15.05.2023 14:11:09 Доброго дня! Так, можливо оскаржити в судовому порядку.
15.05.2023 14:20:55 Доброго дня Заповіт оспорюється і може бути визнаний недійсним за позовом заінтересованої особи. Законодавець прямо не встановлює, хто відноситься до цієї категорії, проте як свідчить судова практика, заінтересованою особою може бути виключно особа, чиї спадкові права порушені у зв'язку із укладанням заповіту.
15.05.2023 15:04:55 За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.
15.05.2023 19:09:00 Заповіт оспорюється і може бути визнаний недійсним за позовом заінтересованої особи. Законодавець прямо не встановлює, хто відноситься до цієї категорії, проте як свідчить судова практика, заінтересованою особою може бути виключно особа, чиї спадкові права порушені у зв’язку із укладанням заповіту. Це можуть бути спадкоємець за законом (діти померлої особи, її чоловік чи дружина, батьки, інші родичі, передбачені цивільним законодавством), спадкоємець за іншим заповітом (будь-яка особа, яка була визначена спадкоємцем в інших заповітах), відказоодержувач (особа, на користь якої здійснено заповідальний відказ). Недійсний заповіт не має юридичної сили і не призводить до настання юридичних наслідків. У випадку визнання заповіту недійсним, спадкування відбувається за законом на загальних підставах. Проте якщо заповітів було декілька, у разі оскарження останнього, юридичну силу набуває попередньо складений заповіт.
16.05.2023 08:20:14 Доброго ранку. Так, заповіт можна оскаржити через суд. Зверніться до адвоката. Дякую.
16.05.2023 12:54:23 Теоретично, в Україні, можна оскаржити будь який документ. Судова практика оскарження заповітів є, але має багато ньюансів, бо майже кожен випадок унікальний. Заповіт, як правовий документ укладається в письмовій формі, підписується заповідачем і посвідчується нотаріусом, або, у передбачених законом випадках, заповіт може бути посвідчений іншими службовими особами. Заповідач може в заповіті позбавити права спадкоємства ту або іншу особу, крім тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також може в будь-який час змінити або скасувати зроблений ним заповіт, скласти новий. Порядок посвідчення заповіту та спадкування за заповітом встановлено Цивільним кодексом України. Заповідач може на свій розсуд розпорядитися своїм правом і у будь-який час скасувати, змінити або скласти новий заповіт, не зазначаючи причин прийнятого ним такого рішення. Отже заповідач може призначити спадкоємцем будь яку фізичну, юридичну особу, або навіть державу.
16.05.2023 18:09:10 В тому й сенс заповіту - право особи розпорядитись власним майном незалежно від думки інших. Оскаржити можна тільки за умови якщо заповідач не усвідомлював значення власних дій, не міг керувати ними або був введений в оману і цьому є належні докази
17.05.2023 08:57:07 Доброго дня. Оскарження заповіту є можливим, проте це є складною юридичною процедурою, яка вимагає достатньо чітких та переконливих доказів порушення закону або недійсності заповіту. Я спеціалізуюсь на спадковому праві. Буду вдячний за Вашу довіру та звернення до мене як до досвідченого адвоката. Ваше завдання вимагає професійного підходу та досвіду, який моя команда та я можемо надати. Завдяки нашому багатому досвіду у сфері права та специфічному знанню законодавства, ми зможемо надати Вам якісну та професійну допомогу. Для оскарження заповіту потрібно буде витребувати другий його примірник у нотаруса (через суд). Та призначити різноманітні експертизи, а також з'ясувати через інші судові експертизи можливість спадкодавця усвідомлювати значення своїх дій на день складання заповіту. Якщо вам сподобалась моя відповідь - прошу обрати її як найкращу.
17.05.2023 19:25:15 Право на оскарження заповіту є. Судова практика з цього питання різна. Для цього необхідно надати докази, що спадкодавець написав заповіт під примусом, обманом, або стан його здоров'я ставить під сумнів добровільність при написанні заповіту або розуміння його значення та наслідків.
18.05.2023 19:05:14 Якщо, вам потрібна юридична консультація з цього питання звертайтеся
19.05.2023 22:19:59 Доброго вечора. Практика є звичайно судова, але для того що б визнати заповіт не дійсним, потрібно довести факт примусового складання заповіту, або хвороби спадкодавця, при якій складаючи заповіт, особа не усвідомлювала вчинення дій ( була фізично або розумово не дієздатною)
21.05.2023 11:16:43 Заповіт може бути оскаржений в судовому порядку. Подати позов може особа, чиї права порушено. Деталі позову залежать від конкретних осбавин.
21.05.2023 20:43:39 Відповідно до статті 1257 Цивільного кодексу України заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі. Тобто, в першому випадку (якщо заповіт складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення) він не потребує судового оскарження та не тягне за собою юридичних наслідків. У другому випадку (якщо волевиявлення заповідача не відповідало його волі) необхідно оскаржувати заповіт в суді за наявності до того правових підстав та підтверджувати свою позицію належними доказами. Для детального вивчення обставин справи та підготовки правового висновку Вам слід укласти договір про надання правової допомоги з адвокатом.
21.05.2023 21:20:57 Добрий день, необхідно ознайомитись с документом, та дізнатись деталі!

Схожі послуги та статті

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470