
Повернення батьківських прав
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Раніше батько моїх дітей досить багато пив і вів розгульний спосіб життя. Його позбавили батьківських прав. Зараз він реабілітувався, хоче повернути батьківські права. Як ця процедура проходить та які документи потрібні?”
We wanna share the answer from our specialists:
06.03.2023 13:24:17 Поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Відповідно до положень ч.1 ст.169 СКУ право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. Справи про поновлення батьківських прав розглядаються в порядку цивільного судочинства в загальному позовному порядку, з обов’язковою участю органу опіки та піклування. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття або була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом.
06.03.2023 13:24:42 Доброго дня. Повернення батьківських прав, як і позбавлення проходить через суд.Так, відповідно до положень ч.1 ст.169 Сімейного кодексу України (далі - СК України): право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто.За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про судовий збір" (у 2022 році - 992,4 грн.).До матеріалів справи долучаються: рішення суду про позбавлення батьківських прав; акти обстеження умов проживання батьків; характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання; довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо; інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав; висновок органу опіки та піклування.
06.03.2023 14:01:01 Батьківські права поновлюються лише через суд. Не обов'язково звертатися до того ж самого суду, який виносив рішення про позбавлення батьківських прав. Ви можете звернутися до іншого суду. Поновлення батьківських прав неможливе: Перший – це якщо на час розгляду справи судом дитина вже досягла повноліття, тобто 18 років. Другий – якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. Документи: рішення суду про позбавлення батьківських прав;акти обстеження умов проживання батьків;характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання;довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо;інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав;висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.
06.03.2023 14:12:51 Батьківські права поновлюються лише через суд. Не обов’язково звертатися до того ж самого суду, який виносив рішення про позбавлення батьківських прав. Ви можете звернутися до іншого суду. Законодавство не встановлює строку, протягом якого особа має право звернутися за поновленням батьківських прав, ви можете зробити це будь-коли. Однак врахуйте, що згідно Сімейного кодексу України заяву має право подавати лише особа, позбавлена батьківських прав, – мати чи батько. Суд зобов’язаний перевірити, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення. Головне – довести у суді, що особа дійсно змінилася: позбулася алкогольної чи наркотичної залежності, якщо такі проблеми були, пройшла відповідне лікування та реабілітацію. Обов’язково знадобляться докази того, що особа здатна забезпечувати дитину матеріально – офіційне працевлаштування, підтвердженні прибутків.
06.03.2023 15:00:19 Доброго дня! Поновлення батьківських права відбувається через суд. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення. Якщо дитині виповнилося 18 років, або вона була усиновлена - тоді відновлення батьківських права неможливе. Тому раджу звертатися до адвоката, який допоможе вам в даному питанні.
06.03.2023 16:01:05 Вітаю. Стаття 169. Поновлення батьківських прав 1. Мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав. 2. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. 3. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття. 4. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини. 5. При вирішенні справи про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина. 6. Рішення суду про поновлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЬ ДО СУДУ.
06.03.2023 16:16:03 Спочатку йому необхідно звернутися до оргу опіки та піклування, після чого звернутися до суду з відповідним позовом.
06.03.2023 17:15:12 Добрый день что бы восстановить права мужа и отца вам нужно нанять адвоката по семейным делам. Который поможет составить документы по возвращению прав отцовства.
06.03.2023 17:35:54 Відповідно до частини 3 статті 170 СКУ якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини.Позивачем у справах про повернення дитини виступає особа, у якої була відібрана дитина. Відповідачем виступає той суб'єкт, який був позивачем у справі про відібрання дитини. Це можуть бути родичі дитини, орган опіки та піклування, прокуратура. Якщо дитина проживає в сім'ї опікуна (піклувальника), прийомній сім'ї, то співвідповідачами будуть органи опіки та піклування і особи, що заміняють батьків. При розгляді судом справи обов'язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи. При цьому, такий висновок не є обов'язковим для суду і він може не погодитися з ним, якщо вважатиме, що він є недостатньо обґрунтованим чи суперечить інтересам дитини. Під час ухвалення рішення про повернені дитини суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального суп
06.03.2023 17:47:20 Оскільки позбавити батьківських прав може лише суд, тому поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Так, відповідно до положень частини першої статті 169 Сімейного кодексу України (далі - СК України): право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про судовий збір"
06.03.2023 18:12:02 Необхідно звернутися до суду з позовною заявою про поновлення батьківських прав і довести, що на даний час відпали обставини, які слугували для позбавлення батьківських прав
06.03.2023 19:15:14 Доброго дня! Для поновлення батьківських прав батько дітей повинен звернутися до суду із заявою. Такий позов подається за місцем реєстрації відповідача. У даному випадку відповідач у справі - Ви, третя особа орган опіки. Суд розглядає таку заяву протягом 90 днів з дати відкриття провадження у справі (в залежності від складності справи і процесуальних моментів строк розгляду може бути менший). У даній справі необхідно довести, що підстави у зв'язку з якими було батька позбавлено батьківських прав наразі відпали. Тобто, якщо батько пиячив, то додати до позовної заяви довідку з лікарні щодо відсутності алкогольної залежності, його характеристики з місця роботи та проживання, акти обстеження його місця проживання, висновок органів опіки та піклування. Також до даної заяви додаєте рішення суду щодо позбавлення батьківський прав і сплачуєте судовий збір. Збір становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1073.60 грн.)
06.03.2023 20:12:33 Для цього необхідно звернутися з позовною заявою до суду. Можу допомогти. За необхідності звертайтесь особисто.
06.03.2023 21:00:18 Доброго дня! Скільки років для дітей? Чоловіку потрібно звернутися з позовною заявою до суду про поновлення батьківських прав. Необхідно сплати судовий збір, додати докази, які підтверджують факти та дають підстави для поновлення у батьківських правах, рішення про позбавлення батьківських прав. Ваша думка також буде врахована при розгляді справи , що може позитивно вплинути на задоволення позовних вимог.
06.03.2023 21:37:51 Процедура проходить через суд,потрібно подавати позовну заяву про поновлення батьківських прав.Також потрібно зібрати докази ,що він змінився,що має постійне місце праці,характеристики з роботи та за місцем проживання .Крім того потрібно йому написати заяву в орган опіки та піклування,вони беруть участь в судовому процесі і дають висновок протдрцвльність поновлення в правах.
07.03.2023 12:16:40 Чинним законодавством визначена можливість поновлення батьківських прав. Оскільки позбавити батьківських прав може лише суд, тому поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Так, відповідно до положень частини першої статті 169 Сімейного кодексу України (далі - СК України): право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. Однак, такого права не надано органам опіки та піклування, представникам батьків, діду, бабі, закладам охорони здоров'я, дитячим закладам, оскільки при поданні таких заяв цих осіб суд відмовляє у прийнятті заяви (стаття 185 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України). За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про судовий збір".
07.03.2023 12:39:06 Поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Так, відповідно до положень частини першої статті 169 Сімейного кодексу України (далі - СК України): право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. До матеріалів справи долучаються: • рішення суду про позбавлення батьківських прав; • акти обстеження умов проживання батьків; • характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання; • довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо; • інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав; • висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.
07.03.2023 16:57:30 Доброго дня! Чоловік повинен звернутсь до сдуу із позовною зачвою про поновлення батьківських прав.Документи: рішення суду про позбавлення батьківських прав;акти обстеження умов проживання батьків;характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання;довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо;інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав;висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про судовий збір".
07.03.2023 21:07:50 Доброго дня! Така процедура відбувається через орган опіки та піклування за місцем Вашої реєстрації або проживання. Вам потрібно туди звернутися, після чого такий орган дасть список документів, які потрібно надати, а також будуть проведені спеціальні перевірки, як Вашого чоловіка так і умов проживання, після чого орган опіки та піклування направить позовну заяву до суду для встановлення опіки над дітьми. За рішенням суду буде встановлена опіка або буде відмова у встановлені опіки.
09.03.2023 12:05:06 Батьківські права поновлюються тільки через суд, згідно із статтею 168 Сімейного кодексу України, мати або батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду із заявою про надання їм права на побачення х дитиною, це буде доказом того, що ви дійсно зацікавлені у спілкуванні з дитиною, головне довести також і те, що ви дійсно позбулися алкогольної залежності, пройшли відповідне лікування та реабілітацію ( це має підтверджуватися відповідними медичними висновками та довідками ), докази про те, що ви здатні забезпечувати дитину матеріально (довідка про офіційне працевлаштування та підтверджені прибутки (наприклад перекази від родичів з-за кордону теж враховуються), докази наявності житла у власності або в оренді ( документи, що підтверджують право власності або договір про оренду). Крім того, суд перевірятиме і факти притягнення вас до адміністративної чи чи кримінальної відповідальності. Потрібно подавати позовну заяву до суду та надавати до неї вищевказані докази.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470