Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Повернення батьківських прав

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 21 минута Количество просмотров: 482
Рейтинг:
0
Дата публикации: 10.03.2023

Недавно нашей команде задали вопрос: “Раніше батько моїх дітей досить багато пив і вів розгульний спосіб життя. Його позбавили батьківських прав. Зараз він реабілітувався, хоче повернути батьківські права. Як ця процедура проходить та які документи потрібні?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

06.03.2023 13:24:17 Поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Відповідно до положень ч.1 ст.169 СКУ право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. Справи про поновлення батьківських прав розглядаються в порядку цивільного судочинства в загальному позовному порядку, з обов’язковою участю органу опіки та піклування. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття або була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом.

BASE (Базовая) 0.05
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

06.03.2023 13:24:42 Доброго дня. Повернення батьківських прав, як і позбавлення проходить через суд.Так, відповідно до положень ч.1 ст.169 Сімейного кодексу України (далі - СК України): право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто.За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про судовий збір" (у 2022 році - 992,4 грн.).До матеріалів справи долучаються: рішення суду про позбавлення батьківських прав; акти обстеження умов проживання батьків; характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання; довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо; інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав; висновок органу опіки та піклування.

BASE (Базовая) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Украина / Сумская область

i

06.03.2023 14:01:01 Батьківські права поновлюються лише через суд. Не обов'язково звертатися до того ж самого суду, який виносив рішення про позбавлення батьківських прав. Ви можете звернутися до іншого суду. Поновлення батьківських прав неможливе: Перший – це якщо на час розгляду справи судом дитина вже досягла повноліття, тобто 18 років. Другий – якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. Документи: рішення суду про позбавлення батьківських прав;акти обстеження умов проживання батьків;характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання;довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо;інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав;висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.

img
PREMIUM 59.89
Реклама
Боревич Мария
Юрист
Украина / Киев
Боревич Мария

i

06.03.2023 14:12:51 Батьківські права поновлюються лише через суд. Не обов’язково звертатися до того ж самого суду, який виносив рішення про позбавлення батьківських прав. Ви можете звернутися до іншого суду. Законодавство не встановлює строку, протягом якого особа має право звернутися за поновленням батьківських прав, ви можете зробити це будь-коли. Однак врахуйте, що згідно Сімейного кодексу України заяву має право подавати лише особа, позбавлена батьківських прав, – мати чи батько. Суд зобов’язаний перевірити, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення. Головне – довести у суді, що особа дійсно змінилася: позбулася алкогольної чи наркотичної залежності, якщо такі проблеми були, пройшла відповідне лікування та реабілітацію. Обов’язково знадобляться докази того, що особа здатна забезпечувати дитину матеріально – офіційне працевлаштування, підтвердженні прибутків.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Панас Віталій
Панас Віталій
Юрист
Украина / Киев

i

06.03.2023 15:00:19 Доброго дня! Поновлення батьківських права відбувається через суд. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення. Якщо дитині виповнилося 18 років, або вона була усиновлена - тоді відновлення батьківських права неможливе. Тому раджу звертатися до адвоката, який допоможе вам в даному питанні.

img
PREMIUM 52.72
Реклама
Баладыга Сергей
Юрист
Украина / Киев
Баладыга Сергей

i

06.03.2023 16:01:05 Вітаю. Стаття 169. Поновлення батьківських прав 1. Мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав. 2. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. 3. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття. 4. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини. 5. При вирішенні справи про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина. 6. Рішення суду про поновлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЬ ДО СУДУ.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Юрист
Украина / Черниговская область

i

06.03.2023 16:16:03 Спочатку йому необхідно звернутися до оргу опіки та піклування, після чого звернутися до суду з відповідним позовом.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Ширченко Леся
Ширченко Леся
Юрист
Украина / Киев

i

06.03.2023 17:15:12 Добрый день что бы восстановить права мужа и отца вам нужно нанять адвоката по семейным делам. Который поможет составить документы по возвращению прав отцовства.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Мельнікова - Сурма Тамара
Мельнікова - Сурма Тамара
Юрист
Украина / Киев

i

06.03.2023 17:35:54 Відповідно до частини 3 статті 170 СКУ якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини.Позивачем у справах про повернення дитини виступає особа, у якої була відібрана дитина. Відповідачем виступає той суб'єкт, який був позивачем у справі про відібрання дитини. Це можуть бути родичі дитини, орган опіки та піклування, прокуратура. Якщо дитина проживає в сім'ї опікуна (піклувальника), прийомній сім'ї, то співвідповідачами будуть органи опіки та піклування і особи, що заміняють батьків. При розгляді судом справи обов'язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи. При цьому, такий висновок не є обов'язковим для суду і він може не погодитися з ним, якщо вважатиме, що він є недостатньо обґрунтованим чи суперечить інтересам дитини. Під час ухвалення рішення про повернені дитини суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального суп

BASE (Базовая) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Украина / Ровенская область

i

06.03.2023 17:47:20 Оскільки позбавити батьківських прав може лише суд, тому поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Так, відповідно до положень частини першої статті 169 Сімейного кодексу України (далі - СК України): право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про судовий збір"

BASE (Базовая) 0
Реклама
Рудяк Сергій
Рудяк Сергій
Юрист
Украина / Николаевская область

i

06.03.2023 18:12:02 Необхідно звернутися до суду з позовною заявою про поновлення батьківських прав і довести, що на даний час відпали обставини, які слугували для позбавлення батьківських прав

BASE (Базовая) 0
Реклама
Давиденко Евгеній
Давиденко Евгеній
Юрист
Украина / Николаевская область

i

06.03.2023 19:15:14 Доброго дня! Для поновлення батьківських прав батько дітей повинен звернутися до суду із заявою. Такий позов подається за місцем реєстрації відповідача. У даному випадку відповідач у справі - Ви, третя особа орган опіки. Суд розглядає таку заяву протягом 90 днів з дати відкриття провадження у справі (в залежності від складності справи і процесуальних моментів строк розгляду може бути менший). У даній справі необхідно довести, що підстави у зв'язку з якими було батька позбавлено батьківських прав наразі відпали. Тобто, якщо батько пиячив, то додати до позовної заяви довідку з лікарні щодо відсутності алкогольної залежності, його характеристики з місця роботи та проживання, акти обстеження його місця проживання, висновок органів опіки та піклування. Також до даної заяви додаєте рішення суду щодо позбавлення батьківський прав і сплачуєте судовий збір. Збір становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1073.60 грн.)

BASE (Базовая) 0
Реклама
Дрозд Валерія
Дрозд Валерія
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

06.03.2023 20:12:33 Для цього необхідно звернутися з позовною заявою до суду. Можу допомогти. За необхідності звертайтесь особисто.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Юрчук Світлана
Юрчук Світлана
Юрист
Украина / Ивано-Франковская область

i

06.03.2023 21:00:18 Доброго дня! Скільки років для дітей? Чоловіку потрібно звернутися з позовною заявою до суду про поновлення батьківських прав. Необхідно сплати судовий збір, додати докази, які підтверджують факти та дають підстави для поновлення у батьківських правах, рішення про позбавлення батьківських прав. Ваша думка також буде врахована при розгляді справи , що може позитивно вплинути на задоволення позовних вимог.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Корнієнко Богдан
Корнієнко Богдан
Юрист
Украина / Хмельницкая область

i

06.03.2023 21:37:51 Процедура проходить через суд,потрібно подавати позовну заяву про поновлення батьківських прав.Також потрібно зібрати докази ,що він змінився,що має постійне місце праці,характеристики з роботи та за місцем проживання .Крім того потрібно йому написати заяву в орган опіки та піклування,вони беруть участь в судовому процесі і дають висновок протдрцвльність поновлення в правах.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Сапіга Олександра
Сапіга Олександра
Юрист
Украина / Львовская область

i

07.03.2023 12:16:40 Чинним законодавством визначена можливість поновлення батьківських прав. Оскільки позбавити батьківських прав може лише суд, тому поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Так, відповідно до положень частини першої статті 169 Сімейного кодексу України (далі - СК України): право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. Однак, такого права не надано органам опіки та піклування, представникам батьків, діду, бабі, закладам охорони здоров'я, дитячим закладам, оскільки при поданні таких заяв цих осіб суд відмовляє у прийнятті заяви (стаття 185 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України). За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про судовий збір".

BASE (Базовая) 34.02
Реклама
Неофіта ДМИТРО Богданович
Неофіта ДМИТРО Богданович
Юрист
Украина / Львовская область

i

07.03.2023 12:39:06 Поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку. Так, відповідно до положень частини першої статті 169 Сімейного кодексу України (далі - СК України): право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав мають мати, батько, що позбавлені батьківських прав особисто. До матеріалів справи долучаються: • рішення суду про позбавлення батьківських прав; • акти обстеження умов проживання батьків; • характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання; • довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо; • інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав; • висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Хромов Михайло
Хромов Михайло
Юрист
Украина / Киев

i

07.03.2023 16:57:30 Доброго дня! Чоловік повинен звернутсь до сдуу із позовною зачвою про поновлення батьківських прав.Документи: рішення суду про позбавлення батьківських прав;акти обстеження умов проживання батьків;характеристики як за місцем роботи, так і за місцем проживання;довідка лікаря, що позивач пройшов курс лікування від алкогольної залежності, психічно здоровий, тощо;інші докази, що засвідчують виправлення позивача чи інші умови, за яких було позбавлено батьківських прав;висновок органу опіки та піклування щодо можливості поновлення позивачів у батьківських правах.За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року відповідно до Закону України "Про судовий збір".

BASE (Базовая) 0
Реклама
Андрющенко Анна
Андрющенко Анна
Юрист
Украина / Киев

i

07.03.2023 21:07:50 Доброго дня! Така процедура відбувається через орган опіки та піклування за місцем Вашої реєстрації або проживання. Вам потрібно туди звернутися, після чого такий орган дасть список документів, які потрібно надати, а також будуть проведені спеціальні перевірки, як Вашого чоловіка так і умов проживання, після чого орган опіки та піклування направить позовну заяву до суду для встановлення опіки над дітьми. За рішенням суду буде встановлена опіка або буде відмова у встановлені опіки.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Гладчук Ігор
Гладчук Ігор
Юрист
Украина / Киев

i

09.03.2023 12:05:06 Батьківські права поновлюються тільки через суд, згідно із статтею 168 Сімейного кодексу України, мати або батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду із заявою про надання їм права на побачення х дитиною, це буде доказом того, що ви дійсно зацікавлені у спілкуванні з дитиною, головне довести також і те, що ви дійсно позбулися алкогольної залежності, пройшли відповідне лікування та реабілітацію ( це має підтверджуватися відповідними медичними висновками та довідками ), докази про те, що ви здатні забезпечувати дитину матеріально (довідка про офіційне працевлаштування та підтверджені прибутки (наприклад перекази від родичів з-за кордону теж враховуються), докази наявності житла у власності або в оренді ( документи, що підтверджують право власності або договір про оренду). Крім того, суд перевірятиме і факти притягнення вас до адміністративної чи чи кримінальної відповідальності. Потрібно подавати позовну заяву до суду та надавати до неї вищевказані докази.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Петровська Юлія
Петровська Юлія
Юрист
Украина / Житомирская область

i

image
image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Отзывы

От реальных пользователей

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантов

Все консультанты

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Александр Александрович

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Николай Игоревич

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 59.89 Топ 3
image

Боревич Мария

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 55.82 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Баладыга Сергей

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 49.75 Топ 6
image

Макеев Дмитрий Вячеславович

Юрист Украина / Кременчуг
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Хижавская Олеся Ярославовна

Юрист Украина / Хмельницкая область
і
PREMIUM 39.17 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 39.08 Топ 9
image

Молчанов Олег Викторович

Адвокат Украина / Киев
і
PREMIUM 37.64 Топ 10
image

Юлия Палагина Владимировна

Юрист Украина / Харьковская область
і

Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное время.

Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов – можете уверенно доверять нашим специалистам!

image
Бонус

Получите консультацию

Пройдите опрос и получите ₴500.00 на консультацию

Ответьте на указанные вопросы и мы мгновенно засчитаем ₴500.00 на первую консультацию в мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ. Это означает, что консультация для Вас будет абсолютно бесплатной, а юрист получит оплату от нашего сервиса. Это обеспечивает быстрый и качественный ответ сразу от нескольких специалистов. С примерами таких консультаций можно ознакомиться ниже. Начисление бонуса ограничено во времени, поэтому не медлите – действуйте!

  • 0 дни
  • 0 часы
  • 0 минуты
  • 0 секунд
  • ukraine Украина +380
  • poland Польша +48
  • england Великобритания +44
  • usa Соединенные Штаты +1
  • other Другое +
image

Спасибо за регистрацию!

Задайте Ваш вопрос через мобильное приложение

  • Вам нужен военный юрист или адвокат?
  • Вы уже обращались за юридической помощью ранее?
  • Ваш вопрос связан с документами или договорами?
  • Планируете ли вы обращаться в суд в ближайшее время?
  • Вам необходим юридический сопровождение сделки (покупка, аренда и т.д.)?
  • Есть ли у вас официальные документы, связанные с вашим вопросом?
image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.