
Позбавлення батька батьківських прав неповнолітніх
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Доброго дня! Маю неповнолітніх дітей, знаходимось в Україні, батько зник з початку війни, раніше аліменти не виплачував. Чи є це підставою для позбавлення батьківських прав? Якщо так, чи можу я звертатись до суду? Дякую”
We wanna share the answer from our specialists:
21.11.2022 12:00:30 Для позбавлення батьківських прав необхідно вчинити наступні дії: - встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов'язки, злісно не виконує вимог та рекомендацій органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування (хронічні алкоголіки, наркомани, токсикомани) та зібрати всі необхідні підтверджуючі докази; - звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків; - звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав та отримати за результатами розгляду прийняте судом рішення. Тобто мають бути докази невиконання обов'язків щодо утримання дитини та висновок органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав.
21.11.2022 12:43:08 Доброго дня. Здебільшого суд позбавляє батьківських прав через ухилення від виконання батьками своїх обов’язків по вихованню дитини. Які саме обов’язки мають батьки перед своїми дітьми, визначає стаття 150 Сімейного кодексу України. Процедура позбавлення батьківських прав складна. Адже це вимагає обов’язкового залучення Служби у справах дітей. Служба складає власний висновок, в якому зазначено, чи дійсно батька або мати слід позбавити прав.Зверніться до органів опіки. Вони повинні пред’явити до суду письмовий висновок про можливість позбавлення батьківських прав. Складіть позовну заяву. Заява має містити детальну інформацію про конкретну ситуацію з батьком, а також причини, чому ви хочете позбавити його батьківських прав. Подайте позов до суду. Разом з усіма підготовленими доказами. Чекайте на рішення суду після судового розгляду позовної заяви. Дякую.
21.11.2022 12:45:20 Вітаю. Так, можливо. Підстави для позбавлення батьківських прав визначені ст 164 Сімейного кодексу України - де визначено, що мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками); вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Можливо звертатись до суду.
21.11.2022 12:56:43 Вітаю. Батька можна позбавити батьківських прав якщо він ухиляється від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини (не сплачує аліменти, не цікавиться дітиною, не спілкується з нею. Ваш випадок підпадає під цю категорію, однак потрібно буде отримати позитивний висновок від Служби захисту дітей. Тому, для позбавлення батьківських прав необхідно буде звернутись до суду з позовною заявою, за результатом розгляду якої суд може позбавити батька батківських прав.
21.11.2022 13:13:28 Доброго дня, якщо особа зникла в період дії війського стану та місцезнходження його невідоме, це не є підставою для позбавлення його. Це є підставою для визнання особи безвістно відсутнім.
21.11.2022 14:04:39 Законодавством не передбачено позбавлення батьківських прав батька відносно його дітей, виключно у зв’язку із несплатою ним аліментів на утримання дитини.При цьому, тлумачення п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України дозволяє зробити висновок, що ухилення від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини може бути підставою для позбавлення батьківських прав лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.Так, Законом визначено, що позбавлення батьківських прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні й остаточні правові наслідки (втрата прав, заснованих на спорідненості).Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки батька з урахуванням її характеру, особи батька, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дітей і поклавши на органи опіки та піклування контроль.
21.11.2022 15:05:01 Доброго дня. Невиконання батьківських обовязків щодо сплати аліментів- не є підставою для позбавлення прав. Невизначенність його місця перебування- ускладність ситуацію. Слід також отримати висновок органів опіки щодо доцільності позбавлення. Необхідно розуміти для чого це Вам, оскільки існує багато інших варінтів захисту прав дітей. Проте якщо Вас цікавить саме позбавлення - слід звертаттися до суду. Позбавлення прав батька - не звільняє його від сплати в подальшому аліментів.
21.11.2022 15:49:17 Добрий день, не сплата аліментів не є підставою для позбавлення батьківських прав! Як само він зник?
21.11.2022 19:12:19 Доброго вечора, вищенаведених обставин може бути недостатньо, оскільки Ви маєте довести, що батько тривалий час не виконує обов'язків по вихованню дітей свідомо та умисно, а саме не відвідує дитину, не спілкується, не цікавться її навчанням, не проводить спільно час. Доказами цього можуть бути показання свідків, характеристика з місця навчання, довідка з місуя проживання.Перед подачею позову до суду про позбавлення батьківських прав Вам ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно звернутись до органу опіки та піклування за Вашим місцем проживання для того аби отримати їх висновок про доцільність позбавлення батька батьківських прав. Отримання цього висновку є обов'язковим, адже орган опіки та піклування упоноважений брати участь в таких справах та надати документ про який йшла мова вище. Лише в разі отримання такого висновку Ви можете звернутись до суду з цим позовом, оскільки в протилежному випадку суд залишить заяву Вашу без руху або зупинить провадження у справі до моменту отримання висновку.
21.11.2022 23:27:05 Ні, Відповідно до статті 164 СКУ мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. До суду звертатись можете для оголошення померлим, або оформ. пенсію по втраті годувальника.
22.11.2022 10:45:43 Окремо - так, але це не повинен бути єдиний фактор.
22.11.2022 10:55:43 Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти. Таким чином, не сплата аліментів та відсутність іншій допомоги тривалий час є підставою для позбавлення батьківських прав і надає Вам право звернення до суду з відповідним позовом. Вам необхідно: звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків ; звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470