
Розлучення
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Розлучився з жінкою і зараз вона хоче лишити мене батьківських прав, бо знайшла собі іншого. Хоча я виплачую аліменти стабільно й навіть більше ніж треба. Вона налаштовую дитину проти мене і не дає з нею бачитися, зо робити?”
We wanna share the answer from our specialists:
24.04.2023 20:08:49 позбавити батьківських прав це складний процес. якщо ви сплачуєте аліменти обов'язково зберігайте квитанції про перерахунок. та у призначенні платежу обов'язково вказуйте що це аліменти на дитину за відповідний місяць. якщо дружина вам не дає бачитися з дитиною ви можете звернутися до органу опіки та піклування за встановленням графіку зустрічей з дитиною або з відповідним позовом до суду
24.04.2023 20:26:15 Згідно ст. 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Наразі законодавство чітко визначає підстави позбавлення батьківських (ст. 164 СК України). Зокрема такою підставою є ухилення від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти тощо. Тобто одного бажання позбавити Вас батьківських прав недостатньо. Я Вам раджу у разі звернення Вашої бувшої дружини до суду - негайно знайти собі юриста/адвоката для ведення Вашої справи в суді. Також законодавством передбачена і Ваше право на захист своїх прав в суді.
24.04.2023 20:36:13 Доброго дня! Якщо вона подасть позов про позбавлення батьківських прав, то необхідно приймати учать у судовому засіданні та писати всі процесуальні документи по справі. Лишити батьківських прав дуже важко, необхідно дуже мати багато підстав для цього. Наразі Ви можете подати до суду позов про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення місця та часу на спілкування.
24.04.2023 20:57:50 Вітаю. Якщо жінка не дає шансів бачитись з дитиною, зверніться до служби у справах дітей із заявою про визначення Вам часу для спілкування з дитиною. Якщо і це проігнорується, тоді потрібно звертатись до суду. Підстав для позбавлення Вас батьківських прав не вбачаю.
24.04.2023 21:57:26 Можна встановити періоди для проведення часу з дитиною, звернувшись до служби у справах дітей або до суду
24.04.2023 21:58:05 Щоб не бути позбавленим батьківських прав потрібно продовжувати сплачувати аліменти, цікавитися життям дитини (в неї особисто, в дружини, а школі чи дитячому садочку, цікавитися здоровям дитини в лікарні), спілкуватися з дитиною. Дружина не має права перешкоджати спілкуванню (якщо дитина сама проти цього не заперечує). Можна подати судовий позов про усунення перешкод (дій друужини) у спілкуванні з дитиною, де визначити час для особистого і безперешкодного спілкування.
24.04.2023 22:33:09 Ви можете спробувати укласти договір з Вашою дружиною щодо здійснення Вами батьківських прав та виконання обов'язків щодо виховання дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Якщо мирним шляхом не вдасться залагодити ситуацію, Ви можете звернутись із заявою до органу опіки та піклування.Після з’ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, служба у справах дітей маэ скласти висновок. Участь у вихованні дитини та у разі потреби порядок побачення з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї, встановлюються рішенням ОМС з урахуванням висновку органу опыки і піклування. Також Ви можете звернутись до суду з позовом про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною. У цій ситуації в рішенні суду буде відображено обов’язковий до виконання порядок спілкування із зазначенням днів і території, на якій Ви як батько дитини зможете бачитися з нею.
25.04.2023 00:10:38 Неважливо, чи буде Ваша колишня дружина ініціювати процес позбавлення Вас батьківських прав - Вам вже необхідно збирати документальні підтвердження участі/утриманні дитини, виплати аліментів на Вашу дитину. Так само потрібна індивідуальна детальна консультація.
25.04.2023 08:10:18 Доброго ранку. Якщо Ви сплачуєте аліменти та приймаєте активну участь в житті дитини, хвилюватись не потрібно. Позбавити Вас батьківських прав жінка може лише через суд. Але, суду потрібно довести, що Ви є поганим батьком. Бажано Вам зібрати докази, що Ви виховуєте дитину та сплачуєте аліменти, можете звернутись до адвоката з сімейних питаннь, так буде простіше захищатись в суді. Дякую.
25.04.2023 09:46:47 Для позбавлення батьківських прав повинні бути вагомі підстави. Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони:не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини);ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини
25.04.2023 10:12:29 Налагодьте стосунки з дитиною визначте порядок зустрічі з дитиною в інтересах дитини, якщо це не зможете зробити добровільно зверніться до органів опіки та піклування або суду. Батьківських прав Вас не позбавлять, це складна процедура та потребує доказів та виключних підстав. Позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку, іншого порядку не передбачено. Відповідно до статті 164 СКУ мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини); ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо); є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними
25.04.2023 10:38:36 У судовому порядку Ви маєте право визначити місце проживання дитини або можливий порядок коли Ви маєте законне право проводити з дитиною час. Якщо Ви належним чином виконуєте батьківські обов'язки - позбавити Вас батьківських прав не так вже і просто.
25.04.2023 10:51:46 Позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку. У статті 164 Сімейного кодексу України, міститься вичерпний перелік підстав, зокрема, мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти. Аналіх судової практики вказує на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, який необхідно розглядати як виключний і надзвичайний спосіб впливу на недобросовісних батьків. Доведення обставин свідомого, умисного ухилення відповідача від виконання батьківських обов'язків, які можуть бути підставою позбавлення останнього батьківських прав, покладено на позивача. Факт сплати Вами аліментів, свідчить про інтерес до дитини з боку батька, тому позбавлення батьківських прав у даному випадку не вбачається за можливе. У Вашому випадку доцільно укласти договір між батьками щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини
25.04.2023 12:10:13 Зверніться в орган опіки та піклування. Без їх висновку ніхто звертатися в суд про позбавлення батьківських прав не буде. Питання спілкування з дитиною одним із батьків також в їхній компетенції
25.04.2023 13:51:11 Щодо позбавлення батьківських прав то Ви не переживайте, оскільки це дуже складний процес для особи, яка його ініціює. Для позбавлення батьківських прав Вашій колишній дружині треба: 1) довести факт відсутності будь якої участі Вашої у вихованні та утриманні дитини; 2) отримати висновок органу опіки та піклування про доцільність позбавлення Вас батьківських прав; 3) подати позов до суду про позбавлення батьківських прав. У питанні коли дружина перешкоджає Вам бачитись з дитиною Ви маєте право звернутись до органу опіки та піклування (служби в справах дітей) аби такий орган на підставі Ваших рекомендацій визначив способи Вашої участі у вихованні дитини, шляхом встановлення режиму побачень. Звертаю увагу, що рішення органу опіки є рекомендаційним і не може зобов'язати дружину до певних дій.Найкращим заходом відновлення Вашого права є звернення з позовом до суду про визначення участі батька у вихованні дитини. Рішення суду є обов'язковим для виконання, а відтак такий захід є дієвим!

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470