Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Розлучення з дружиною

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 21 minutes Total views: 382
Rate:
0
Publication date: 23.06.2023

Recently, our team was asked a question: “Я збираюся розлучитися з дружиною. Які права у мене на майно, яке ми придбали в шлюбі? І які процедури розподілу майна?”

We wanna share the answer from our specialists:

16.06.2023 13:19:49 Якщо ви розлучаєтесь, то майно, яке ви придбали разом з дружиною під час шлюбу, повинно бути розділено між вами. Цей процес можна провести за домовленістю сторін або через суд. Зазвичай, спочатку потрібно скласти інвентаризацію майна, щоб визначити його загальну вартість. Потім це майно може бути розділено на дві частини порівну або з урахуванням інших факторів (наприклад, доходу кожного з вас). Якщо сторони не можуть домовитися про розподіл майна, то це питання може бути передано до суду. Суд буде приймати рішення на основі законодавства та конкретних обставин вашого випадку. Також слід мати на увазі, що якщо у вас є спільна нерухома власність (наприклад, квартира або будинок), то для її подальшого розподілу потрібно буде провести додаткові процедури, такі як подача заяви до нотаріуса та оформлення документів на розподіл власності.

BASE (basic) 32.43
advertisement
GPT Chat
GPT Chat
Artificial intelligence
Ukraine / Kyiv

i

16.06.2023 13:22:13 Згідно законодавства дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

BASE (basic) 0.05
advertisement
Богун Сергій
Богун Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnepropetrovsk region

i

16.06.2023 13:32:25 Майно, придбане чоловіком та дружиною в шлюбі, вважається спільно нажитим. Спільно нажите майно розподіляється між ними порівну. Винятком є неподільні речі (такі як квартира, будинок, тобто все те, що не можна поділити на дві частини). Неподільні речі присуджуються судом комусь одному, другий з подружжя отримує половину вартості цих речей. Також поділу не підлягають речі, які використовуються одним з подружжя для професійної діяльності. Майно, придбане до шлюбу, є особистою приватною власністю, та не поділяється між подружжям. Поділ майна між сторонами здійснює суд. Якщо потребуватиметься визначити вартість майна, суд зобов'яже сторони справи (чоловіка, дружину) замовити звіти про оцінку вартості майна, яке підлягає поділу. Спираючись на інформацію про вартість майна, суд визначить розмір грошової компенсації одному з подружжя за неподільне майно. Для замовлення письмової консультації та допомоги в суді оберіть послугу Правовий аналіз ситуації.

BASE (basic) 28.82
advertisement

i

16.06.2023 13:32:51 Доброго дня. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя (ст. 60 СК). Кожен з подружжя має рівні права на спільне майно і при поділі воно розподіляється в рівних частках. Від цього правилу є виключення, які можливо визначити виходячи з конкретної ситуації. Є два способи поділу майна. 1. Ви добровільно ділити майно. Якщо є спільне нерухоме майно або авто, цей поділ оформляється нотаріально 2. При недосягнення згоди майно може бути розділено судом за позовом одного з подружжя Для більш повної консультації, яка б враховувала Вашу ситуацію, Вам необхідно звернутись за правовим висновком з цього приводу, щоб була можливість надати конкретні рекомендації

PRO 68.25
advertisement

i

16.06.2023 14:09:16 Спільно набуте майно подружжя ділиться по 1/2. На праві спільної сумісної власності вважається майно, набуте подружжям за час шлюбу, яке належить дружині та чоловікові незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Поділ може здійснюватись за взаємною згодою шляхом укладення договору про поділ майна подружжя або в судовому порядку.

BASE (basic) 0.04
advertisement
Євич Олена
Євич Олена
Lawyer
Ukraine / Vinnytsia region

i

16.06.2023 14:57:17 Доброго дня! Якщо майно було придбано під час шлюбу то воно є спільною сумісною власністю подружжя та підлягає поділу 50/50. Якщо майно було придбано одним із подружжя, то укладення шлюбу, то дане майно не підлягає поділу між подружжям, оскільки воно є особисто приватною власністю того подружжя на кого воно зареєстровано. Якщо майно було придбано під час шлюбу але за особисті кошти одного із подружжя ( і це можливо довести), то воно не підлягає поділу між подружжям. Якщо під час шлюбу одному із подружжям було подаровано квартиру/машину, то дане майно такоє не підлягає поділу між подружжям. Спочатку треба подати то суду позов про розірвання шлюбу (якщо є діти) або через РАЦС (якщо немає дітей). Після розірвання шлюбу, подання до суду позов про поділ майна подружжя.

BASE (basic) 55.17
advertisement
Левченко Владислав
Левченко Владислав
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

17.06.2023 13:14:58 Ст.60 Сімейного кодексу України передбачено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. СКУ передбачено право дружини і чоловіка на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Так, дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою зокрема уклавши договір про поділ майна, що є у спільній сумісній всласності. Якщо згоди немає, поділ майно здіснюється у судовомі порядку у рівних долях. Можу допомогти вирішити це у судовому порядку, але потрібна детальна інформація для надання більш конкретної консультації, оскільки існує багато нюанісів.

BASE (basic) 0
advertisement
Янюк Владислав
Янюк Владислав
Lawyer
Ukraine / Chernivtsi region

i

17.06.2023 22:04:50 Доброго дня. Спільно нажите майно ділиться навпіл, окрім того яке прийняте в дар та успадковане. Ви можете розділити майно мирним шляхом через нотаріуса, уклавши відповідний договір, у разі незгоди, вам до суду з позовом про розподіл спільного майна подружжя

BASE (basic) 0
advertisement
Пеліх Євгенія
Пеліх Євгенія
Lawyer
Ukraine / Vinnytsia region

i

19.06.2023 10:41:13 До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься: майно, придбане за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування); прибутки отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші доходи); речі придбані одним із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо). А особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: майно, набуте нею, ним до шлюбу; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто; житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"; земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних (стаття 57 Сімейного кодексу України)

BASE (basic) 0
advertisement
Слободянюк Руслана
Слободянюк Руслана
Lawyer
Ukraine / Khmelnitsky region

i

19.06.2023 13:43:25 Ви можите зустрітись з дружино і обговорити деталі що кому залишиться.

BASE (basic) 0
advertisement
Швидченко Василь
Швидченко Василь
Lawyer
Ukraine / Dnepropetrovsk region

i

19.06.2023 14:59:39 Доброго дня. Статтею 60 Сімейного кодексу України визначено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Набуваючи у власність майно, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними (стаття 63 Сімейного кодексу України). Є добровільний порядок поділу та Судовий порядок поділу майна подружжя

BASE (basic) 34.33
advertisement
Корнійчук Євген
Корнійчук Євген
Lawyer
Ukraine / Dnepropetrovsk region

i

19.06.2023 20:24:05 Добрий день. Ви маєте право на 1/2 частину усього майна, нажитого у шлюбі, окрім майна, яке було подароване Вашій дружині чи передано у спадок. Поділ майна може бути здійснений в позасудовому порядку шляхом укладення відповідного договору у нотаріуса або в судовому порядку шляхом подання відповідного позову. Існує ще один варіант - медіація, якщо Ваша дружина на це погодиться. Але тут є нюанси.

BASE (basic) 0
advertisement
Боса Ірина
Боса Ірина
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

20.06.2023 01:12:17 1. Добровільний порядок поділу майна поподружжя - законом України передбачено , що дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою зокрема уклавши договір про поділ майна, що є у спільній сумісній власності. Якщо об’єктом поділу є нерухоме майно, тоді такий договір укладається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню (частина друга статті 69 Сімейного кодексу України). 2. Судовий порядок поділу майна подружжя- суди мають застосовувати положення частин четвертої та п'ятої статті 71 Сімейного кодексу України, щодо обов’язкової згоди одного з подружжя на отримання грошової компенсації. Якщо ж один із подружжя не згідний на грошову компенсацію, то суд визнає за кожним із подружжя право власності на належну їм частку в спільному майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності.

BASE (basic) 0
advertisement
Новак Ірина
Новак Ірина
Lawyer
Ukraine / Rovenskaya region

i

20.06.2023 09:24:15 Доброго дня, по-перше для того, щоб розуміти яке майно підлягає поділу, треба з'ясувати чи це майно належить до спільної сумісної власності подружжя, оскільки деяке майно є особистою приватною власністю. Є критерії, на підставі яких можна віднести майно до спільної сумісної власності подружжя: 1) час набуття майна (під час шлюбу) 2) кошти, за які таке майно було набуте (кошти подружжя) 3) мета придбання майна (в інтересах сім'ї) Зазвичай майно подружжя ділиться в рівних частках (ч. 1ст. 70 Сімейного Кодексу), але є виключення відступлення від рівності часток: якщо один із подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі у вихованні дитини, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї. Також поділу підлягають боргові зобов'язання подружжя, майно ФОП та корпоративні права, якщо такі є. Поділ майна може відбуватись як в позасудовому так і в судовому порядку.

BASE (basic) 0
advertisement
Каряка Анна
Каряка Анна
Lawyer
Ukraine / Kirovograd region

i

20.06.2023 10:19:50 Все придбане у шлюбі майно є спільною сумісною власністю подружжя (50/50). Майно можна розділити за згодою у нотаріуса або через суд

BASE (basic) 0
advertisement
Булай Владислав
Булай Владислав
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

20.06.2023 17:10:49 Майно за загальним правилом 50/50. Розподіл може бути оформлений у нотаріуса, за наявності згоди обох. Або в судовому порядку, якщо є суперечка.

BASE (basic) 0
advertisement
Лісова Наталя
Лісова Наталя
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

21.06.2023 10:43:46 Вказані питання регулює Сімейний Кодекс України. Відповідно до статті Стаття 61. об'єктами права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту. Частина друга зазначеної статті визначає, що об'єктами права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя. Стаття 70 встановлює розмір часток майна дружини та чоловіка при поділі майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Зокрема, стаття вказує, що у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення. Є винятки при яких збільшується частка, але виключно в судовому порядку. Можу підготувати позов.

BASE (basic) 0
advertisement
Резніченко Ілля
Резніченко Ілля
Lawyer
Ukraine / Kiev region

i

21.06.2023 13:57:39 доброго дня, ви маєте право на 1\2 майна придбаного у шлюбі за спільні кошти. процедура може бути позасудова (добровільна) шляхом укладання нотаріально засвідченого договору про поділ спільного майна подружжя, в якому прописується кому та в яких частках дістанеться майно. у разі відсутності згоди щодо добровільного поділу, потрібно звертатися до суду з позовом про поділ майна подружжя

BASE (basic) 0
advertisement
Чорна Ольга
Чорна Ольга
Lawyer
Ukraine / Vinnytsia region

i

21.06.2023 15:50:09 Доброго дня! Згідно із ст. 60 Сімейного кодексу України визначено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Набуваючи у власність майно, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними (стаття 63 Сімейного кодексу України). Таким чином, чинне законодавство передбачає, що при спільному поділі майна подружжя кожен із подружжя отримує 1\2 частки спільного майна.

BASE (basic) 0
advertisement
Данилюк Дмитро
Данилюк Дмитро
Lawyer
Ukraine / Khmelnitsky region

i

21.06.2023 16:18:36 Маєте право на половину майна або його вартості, яке Ви придбали саме під час шлюбу. Оцінку вартості майна визначає позивач, але, якщо відповідач не згоден, то в судовому порядку призначається експертиза вартості майна.

BASE (basic) 0
advertisement
Проценко Олександр
Проценко Олександр
Lawyer
Ukraine / Odessa region

i

22.06.2023 13:06:46 При розлученні, якщо у вас є потреба розділити майно, то вам потрібно подати окремо позовну заяву про поділ майна. Майно яке придбали в шлюбі підлягає поділу 50/50. Також можливо в судовому процесі вирішити яке майно залишається у чоловіка а яке у дружини та сплатити компенсації якщо це буде необхідно.

BASE (basic) 0
advertisement
Мариненко Ярослав
Мариненко Ярослав
Lawyer
Ukraine / Dnepropetrovsk region

i

22.06.2023 14:58:00 Доброго дня! Зазвичай все майно, яке придбане подружжям у шлюбі ділиться 50% (чоловікові) / 50% (дружині) (але можуть бути індивідуальні ньюанси). Процедура може бути добровільною - нотаріально оформлюється договір про розподіл суспільного майна подружжя. В разі наявності спору щодо розподілу - процедура можлива лише у судовому порядку. Строк на розподіл майна (позовна давність) - 3 роки з моменту розірвання шлюбу. Для більш детальної інформації будь ласка звертайтесь в приватні повідомлення.

BASE (basic) 0
advertisement
Пилипчук Сергій
Пилипчук Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnepropetrovsk region

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

image
Reviews

From Real Users

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
Top 10

PRO consultants

All consultants

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Studentsov Alexander Oleksandrovich

Lawyer Ukraine / Kyiv
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Grytsai Mykola Igorovich

Lawyer Ukraine / Kyiv
і
PREMIUM 59.89 Топ 3
image

Borevych Mariia

Lawyer Ukraine / Kyiv
і
PREMIUM 55.82 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Lawyer Ukraine / Kyiv
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Baladyha Serhiy

Lawyer Ukraine / Kyiv
і
PREMIUM 51.28 Топ 6
image

Makeev Dmitry Vyacheslavovich

Lawyer Ukraine / Kremenchuk
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Khyzhavska Olesia Yaroslavivna

Lawyer Ukraine / Khmelnitsky region
і
PREMIUM 39.2 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Lawyer Ukraine / Kyiv
і
PREMIUM 39.1 Топ 9
image

Molchanov Oleg Viktorovich

Attorney Ukraine / Kyiv
і
PREMIUM 37.64 Топ 10
image

Yulia Palagina Volodymyrivna

Lawyer Ukraine / Kharkov region
і

We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.

The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys - you can confidently trust our specialists!

image
bonuses

Contact us for a free consultation

Take the questionnaire and get ₴500.00 for a consultation

Answer the questions below and we will instantly transfer the ₴500.00 to your first consultation in the CONSULTANT mobile application. This means that the consultation will be will be absolutely free, and the lawyer will receive payment from our service. This ensures a quick and high-quality answer from several specialists at once. Examples of such of such consultations can be found below. Bonus accruals are limited in time, so do not do not delay - take immediate action!

  • 0 days
  • 0 hours
  • 0 minutes
  • 0 seconds
  • ukraine Ukraine +380
  • poland Poland +48
  • england United Kingdom +44
  • usa United States +1
  • other Other +
image

Thanks for registration!

Submit your questions via the mobile app

  • Do you need a military lawyer or attorney?
  • Have you previously sought legal assistance?
  • Is your question related to documents or contracts?
  • Do you plan to go to court in the near future?
  • Do you need legal support for a transaction (purchase, rent, etc.)?
  • Do you have official documents related to your issue?

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.