Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Розлучення з дружиною

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 21 хвилина Кількість переглядів: 383
Рейтинг:
0
Дата публікації: 23.06.2023

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Я збираюся розлучитися з дружиною. Які права у мене на майно, яке ми придбали в шлюбі? І які процедури розподілу майна?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

16.06.2023 13:19:49 Якщо ви розлучаєтесь, то майно, яке ви придбали разом з дружиною під час шлюбу, повинно бути розділено між вами. Цей процес можна провести за домовленістю сторін або через суд. Зазвичай, спочатку потрібно скласти інвентаризацію майна, щоб визначити його загальну вартість. Потім це майно може бути розділено на дві частини порівну або з урахуванням інших факторів (наприклад, доходу кожного з вас). Якщо сторони не можуть домовитися про розподіл майна, то це питання може бути передано до суду. Суд буде приймати рішення на основі законодавства та конкретних обставин вашого випадку. Також слід мати на увазі, що якщо у вас є спільна нерухома власність (наприклад, квартира або будинок), то для її подальшого розподілу потрібно буде провести додаткові процедури, такі як подача заяви до нотаріуса та оформлення документів на розподіл власності.

BASE (Базова) 32.43
Реклама
GPT Chat
GPT Chat
Штучний інтелект
Україна / Київ

i

16.06.2023 13:22:13 Згідно законодавства дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

BASE (Базова) 0.05
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

16.06.2023 13:32:25 Майно, придбане чоловіком та дружиною в шлюбі, вважається спільно нажитим. Спільно нажите майно розподіляється між ними порівну. Винятком є неподільні речі (такі як квартира, будинок, тобто все те, що не можна поділити на дві частини). Неподільні речі присуджуються судом комусь одному, другий з подружжя отримує половину вартості цих речей. Також поділу не підлягають речі, які використовуються одним з подружжя для професійної діяльності. Майно, придбане до шлюбу, є особистою приватною власністю, та не поділяється між подружжям. Поділ майна між сторонами здійснює суд. Якщо потребуватиметься визначити вартість майна, суд зобов'яже сторони справи (чоловіка, дружину) замовити звіти про оцінку вартості майна, яке підлягає поділу. Спираючись на інформацію про вартість майна, суд визначить розмір грошової компенсації одному з подружжя за неподільне майно. Для замовлення письмової консультації та допомоги в суді оберіть послугу Правовий аналіз ситуації.

BASE (Базова) 28.82
Реклама
Тимошенко Олексій Ігорович
Тимошенко Олексій Ігорович
Юрист
Україна / Київська область

i

16.06.2023 13:32:51 Доброго дня. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя (ст. 60 СК). Кожен з подружжя має рівні права на спільне майно і при поділі воно розподіляється в рівних частках. Від цього правилу є виключення, які можливо визначити виходячи з конкретної ситуації. Є два способи поділу майна. 1. Ви добровільно ділити майно. Якщо є спільне нерухоме майно або авто, цей поділ оформляється нотаріально 2. При недосягнення згоди майно може бути розділено судом за позовом одного з подружжя Для більш повної консультації, яка б враховувала Вашу ситуацію, Вам необхідно звернутись за правовим висновком з цього приводу, щоб була можливість надати конкретні рекомендації

PRO 68.25
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Україна / Київ

i

16.06.2023 14:09:16 Спільно набуте майно подружжя ділиться по 1/2. На праві спільної сумісної власності вважається майно, набуте подружжям за час шлюбу, яке належить дружині та чоловікові незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Поділ може здійснюватись за взаємною згодою шляхом укладення договору про поділ майна подружжя або в судовому порядку.

BASE (Базова) 0.04
Реклама
Євич Олена
Євич Олена
Юрист
Україна / Вінницька область

i

16.06.2023 14:57:17 Доброго дня! Якщо майно було придбано під час шлюбу то воно є спільною сумісною власністю подружжя та підлягає поділу 50/50. Якщо майно було придбано одним із подружжя, то укладення шлюбу, то дане майно не підлягає поділу між подружжям, оскільки воно є особисто приватною власністю того подружжя на кого воно зареєстровано. Якщо майно було придбано під час шлюбу але за особисті кошти одного із подружжя ( і це можливо довести), то воно не підлягає поділу між подружжям. Якщо під час шлюбу одному із подружжям було подаровано квартиру/машину, то дане майно такоє не підлягає поділу між подружжям. Спочатку треба подати то суду позов про розірвання шлюбу (якщо є діти) або через РАЦС (якщо немає дітей). Після розірвання шлюбу, подання до суду позов про поділ майна подружжя.

BASE (Базова) 55.17
Реклама
Левченко Владислав
Левченко Владислав
Юрист
Україна / Київ

i

17.06.2023 13:14:58 Ст.60 Сімейного кодексу України передбачено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. СКУ передбачено право дружини і чоловіка на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Так, дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою зокрема уклавши договір про поділ майна, що є у спільній сумісній всласності. Якщо згоди немає, поділ майно здіснюється у судовомі порядку у рівних долях. Можу допомогти вирішити це у судовому порядку, але потрібна детальна інформація для надання більш конкретної консультації, оскільки існує багато нюанісів.

BASE (Базова) 0
Реклама
Янюк Владислав
Янюк Владислав
Юрист
Україна / Чернівецька область

i

17.06.2023 22:04:50 Доброго дня. Спільно нажите майно ділиться навпіл, окрім того яке прийняте в дар та успадковане. Ви можете розділити майно мирним шляхом через нотаріуса, уклавши відповідний договір, у разі незгоди, вам до суду з позовом про розподіл спільного майна подружжя

BASE (Базова) 0
Реклама
Пеліх Євгенія
Пеліх Євгенія
Юрист
Україна / Вінницька область

i

19.06.2023 10:41:13 До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься: майно, придбане за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування); прибутки отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші доходи); речі придбані одним із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо). А особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: майно, набуте нею, ним до шлюбу; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто; житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"; земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних (стаття 57 Сімейного кодексу України)

BASE (Базова) 0
Реклама
Слободянюк Руслана
Слободянюк Руслана
Юрист
Україна / Хмельницька область

i

19.06.2023 13:43:25 Ви можите зустрітись з дружино і обговорити деталі що кому залишиться.

BASE (Базова) 0
Реклама
Швидченко Василь
Швидченко Василь
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

19.06.2023 14:59:39 Доброго дня. Статтею 60 Сімейного кодексу України визначено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Набуваючи у власність майно, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними (стаття 63 Сімейного кодексу України). Є добровільний порядок поділу та Судовий порядок поділу майна подружжя

BASE (Базова) 34.33
Реклама
Корнійчук Євген
Корнійчук Євген
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

19.06.2023 20:24:05 Добрий день. Ви маєте право на 1/2 частину усього майна, нажитого у шлюбі, окрім майна, яке було подароване Вашій дружині чи передано у спадок. Поділ майна може бути здійснений в позасудовому порядку шляхом укладення відповідного договору у нотаріуса або в судовому порядку шляхом подання відповідного позову. Існує ще один варіант - медіація, якщо Ваша дружина на це погодиться. Але тут є нюанси.

BASE (Базова) 0
Реклама
Боса Ірина
Боса Ірина
Юрист
Україна / Київ

i

20.06.2023 01:12:17 1. Добровільний порядок поділу майна поподружжя - законом України передбачено , що дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою зокрема уклавши договір про поділ майна, що є у спільній сумісній власності. Якщо об’єктом поділу є нерухоме майно, тоді такий договір укладається у письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню (частина друга статті 69 Сімейного кодексу України). 2. Судовий порядок поділу майна подружжя- суди мають застосовувати положення частин четвертої та п'ятої статті 71 Сімейного кодексу України, щодо обов’язкової згоди одного з подружжя на отримання грошової компенсації. Якщо ж один із подружжя не згідний на грошову компенсацію, то суд визнає за кожним із подружжя право власності на належну їм частку в спільному майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності.

BASE (Базова) 0
Реклама
Новак Ірина
Новак Ірина
Юрист
Україна / Рівненська область

i

20.06.2023 09:24:15 Доброго дня, по-перше для того, щоб розуміти яке майно підлягає поділу, треба з'ясувати чи це майно належить до спільної сумісної власності подружжя, оскільки деяке майно є особистою приватною власністю. Є критерії, на підставі яких можна віднести майно до спільної сумісної власності подружжя: 1) час набуття майна (під час шлюбу) 2) кошти, за які таке майно було набуте (кошти подружжя) 3) мета придбання майна (в інтересах сім'ї) Зазвичай майно подружжя ділиться в рівних частках (ч. 1ст. 70 Сімейного Кодексу), але є виключення відступлення від рівності часток: якщо один із подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі у вихованні дитини, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї. Також поділу підлягають боргові зобов'язання подружжя, майно ФОП та корпоративні права, якщо такі є. Поділ майна може відбуватись як в позасудовому так і в судовому порядку.

BASE (Базова) 0
Реклама
Каряка Анна
Каряка Анна
Юрист
Україна / Кіровоградська область

i

20.06.2023 10:19:50 Все придбане у шлюбі майно є спільною сумісною власністю подружжя (50/50). Майно можна розділити за згодою у нотаріуса або через суд

BASE (Базова) 0
Реклама
Булай Владислав
Булай Владислав
Юрист
Україна / Київ

i

20.06.2023 17:10:49 Майно за загальним правилом 50/50. Розподіл може бути оформлений у нотаріуса, за наявності згоди обох. Або в судовому порядку, якщо є суперечка.

BASE (Базова) 0
Реклама
Лісова Наталя
Лісова Наталя
Юрист
Україна / Київ

i

21.06.2023 10:43:46 Вказані питання регулює Сімейний Кодекс України. Відповідно до статті Стаття 61. об'єктами права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту. Частина друга зазначеної статті визначає, що об'єктами права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя. Стаття 70 встановлює розмір часток майна дружини та чоловіка при поділі майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. Зокрема, стаття вказує, що у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення. Є винятки при яких збільшується частка, але виключно в судовому порядку. Можу підготувати позов.

BASE (Базова) 0
Реклама
Резніченко Ілля
Резніченко Ілля
Юрист
Україна / Київська область

i

21.06.2023 13:57:39 доброго дня, ви маєте право на 1\2 майна придбаного у шлюбі за спільні кошти. процедура може бути позасудова (добровільна) шляхом укладання нотаріально засвідченого договору про поділ спільного майна подружжя, в якому прописується кому та в яких частках дістанеться майно. у разі відсутності згоди щодо добровільного поділу, потрібно звертатися до суду з позовом про поділ майна подружжя

BASE (Базова) 0
Реклама
Чорна Ольга
Чорна Ольга
Юрист
Україна / Вінницька область

i

21.06.2023 15:50:09 Доброго дня! Згідно із ст. 60 Сімейного кодексу України визначено, що майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Набуваючи у власність майно, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними (стаття 63 Сімейного кодексу України). Таким чином, чинне законодавство передбачає, що при спільному поділі майна подружжя кожен із подружжя отримує 1\2 частки спільного майна.

BASE (Базова) 0
Реклама
Данилюк Дмитро
Данилюк Дмитро
Юрист
Україна / Хмельницька область

i

21.06.2023 16:18:36 Маєте право на половину майна або його вартості, яке Ви придбали саме під час шлюбу. Оцінку вартості майна визначає позивач, але, якщо відповідач не згоден, то в судовому порядку призначається експертиза вартості майна.

BASE (Базова) 0
Реклама
Проценко Олександр
Проценко Олександр
Юрист
Україна / Одеська область

i

22.06.2023 13:06:46 При розлученні, якщо у вас є потреба розділити майно, то вам потрібно подати окремо позовну заяву про поділ майна. Майно яке придбали в шлюбі підлягає поділу 50/50. Також можливо в судовому процесі вирішити яке майно залишається у чоловіка а яке у дружини та сплатити компенсації якщо це буде необхідно.

BASE (Базова) 0
Реклама
Мариненко Ярослав
Мариненко Ярослав
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

22.06.2023 14:58:00 Доброго дня! Зазвичай все майно, яке придбане подружжям у шлюбі ділиться 50% (чоловікові) / 50% (дружині) (але можуть бути індивідуальні ньюанси). Процедура може бути добровільною - нотаріально оформлюється договір про розподіл суспільного майна подружжя. В разі наявності спору щодо розподілу - процедура можлива лише у судовому порядку. Строк на розподіл майна (позовна давність) - 3 роки з моменту розірвання шлюбу. Для більш детальної інформації будь ласка звертайтесь в приватні повідомлення.

BASE (Базова) 0
Реклама
Пилипчук Сергій
Пилипчук Сергій
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 59.89 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.82 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.72 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 51.28 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.46 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.2 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 39.1 Топ 9
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 37.64 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.