Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Розлучитися і поділити майно

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 6 minutes Total views: 673
Rate:
0
Publication date: 28.04.2021

Recently, our team was asked a question: “Добрий день. Справа йде до розлучення. Ми в шлюбі 18 років. Як розлучитися так щоб спільне майно дісталось мені. У нас двоє дітей, по 12 і 17 років. Дуже дякую. Дружина сказала що забере в мене все бо я їй зрадив. Дякую ще раз”

We wanna share the answer from our specialists:

21.04.2021 19:09:37 Доброго дня! Відповідно до чинного законодавства, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). В такому разі, варто укласти шлюбний договір. Він укладається за бажанням сторін як до реєстрації шлюбу, так і в будь-який час після його реєстрації подружжям. У шлюбному договорі передбачаються майнові права та обов'язки подружжя, зокрема питання, пов'язані з правом власності на рухоме та нерухоме майно, яке придбано до шлюбу, так і під час шлюбу, на майно, отримане в дар чи успадковане одним із подружжя, питання, що пов'язані із утриманням подружжя, а також майнові права та обов'язки подружжя як батьків та інші. Подружжя окремо визначає правовий режим подружнього майна — яке майно придбане в шлюбі буде спільним, а яке роздільним. Дякую!

BASE (basic) 0
advertisement
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Lawyer
Ukraine / Kharkiv Oblast

i

21.04.2021 20:24:19 Доброго дня. В вашій ситуації мирно скласти письмову згоду, де описати кому що дістанеться мабуть не вийде, тому шлях іти до суду. Якщо твердо вирішили розлучатися, а дружина ще не спрямувала до суду позовну заяву про розірвання шлюбу, то треба це робити вам. Склавши позовну заяву можете також одночасно ставити питання про розподіл майна подружжя з урахуванням ваших побажань. За загальним правилом все нажите за час шлюбу є спільним майном. Проте існують вийнятком - якщо майно подаровано комусь, якщо воно індивідуально визначено, якщо дісталося у спадок і таке інше. Все залежить від вашої ситуації. Щоб збільшити частку майна собі треба довести що дружина не приймала участі у набутті майна, не вела господарство не працювала хоча могла і таке інше. Інтереси дітей враховуються судом при розділі майна подружжя. За рішенням суду частка майна дружини чоловіка також може бути збільшена, якщо з нею/ним проживають діти. Розділ боргів здійснюється за тими самими правилами, що і майно.

BASE (basic) 0
advertisement

i

22.04.2021 13:53:22 При розлученні спільно нажите майно підлягає поділу між подружжям. Спільно нажитим майном є те майно, яке було придбане, побудоване чоловіком та дружиною за спільний кошт (тобто, частину грошей вклали ви, частину грошей вклала дружина). Уникнути поділу спільно нажитого майна неможливо. Майно, яким ви володіли до шлюбу, та яке придбали у шлюбі за власні кошти (без участі дружини) поділу не підлягатиме. Неподільні речі (які неможливо поділити без їх знищення або часткової втрати ними цінності) присуджуються одному із подружжя (кому саме, вирішує суд). Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя. За згодою вашої дружини частка у спільному нерухомому майні може бути виплачена грошима, еквівалентні вартості частки майна. Щоб зберегти майно за собой, наймайте ядвоката, який знається на сімейному праві. Самі ви не впораєтесь з судовим процесом.

BASE (basic) 28.83
advertisement

i

25.04.2021 20:47:41 Зрада ні є підсьтавою для зміни правового статутсу майна, що набуте у шлюбі. Тому діє презумція рідності часток у майні подружжя, яке набуто під час шлюбних відносин. ВАм має дістатится половина даного майна. Є певні виключення з цього правила, однак для вирішення цього питання додаткове вивчення ситуації та документів на майно.

BASE (basic) 0
advertisement

i

image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.