Сімейне право
Recently, our team was asked a question: “Як саме має розділятися майно при розлученні? З ким має залишитись дитина?”
We wanna share the answer from our specialists:
28.07.2023 15:21:19 Розділ майна при розлученні залежить від законодавства країни, в якій проживають подружжя. У багатьох країнах існують два основних підходи до розподілу майна: спільне власність або розподіл за принципом справедливості. У випадку, коли подружжя має спільне майно, його можуть поділити порівну або з урахуванням факторів, таких як доходи та внески кожного з партнерів у придбання майна. Щодо опіки над дитиною, це також залежить від законодавства конкретної країни. Зазвичай суд бере до уваги добробут дитини та можливость обох батьків забезпечити їй належне виховання. Вирок може бути спільною опекою (з обома батьками) або однобоким призначенням опекунства одному з батьків. В будь-якому разі, рекомендується звернутися до юриста або спеціаліста з сімейного права для отримання конкретної інформації та порад щодо розділу майна та опіки над дитиною у вашому конкретному випадку.
28.07.2023 15:26:21 Згідно законодавства дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.
28.07.2023 15:26:32 Відповідно до Сімейного кодексу України, майно набуте під час шлюбу розподіляється між подружжям в рівних частках. З цього правила є винятки які потрібно з'ясовувати виходячи з конкретної ситуації. Щодо дитини, то батьки мають рівні права на участь у вихованні дитини і суд, у випадку спору, визначає місце мешкання дитини виходячи з її інтересів. Думка дитини віком до 10 років не враховується
28.07.2023 15:30:25 Доброго дня! Можно укласти договір про визначення місця проживання з одним із подружжя (це коли згоди з ким залишається дитина дійшли). Якщо ні, то той хто подає позов про розірвання шлюбу вказує що дитина залишається з ним і тоді вже в судовому порядку буде вирішуватися дане питання. Якщо дитина такого возрасту, що може висловлювати думку, то на суді її думку також буде заслуховано. Щодо майна: 1. Якщо було придбано під час за спільні кошти подружжя - по 1/2 на кожного із подружжя. 2. Якщо було придбано під час шлюбу, але за кошти одного із подружжя і факт своїх коштів можливо довести - майно не ділиться, оскільки є приватної власністю одного із подружжя. 3. Якщо майно під час шлюбу було подаровано одному із подружжя - не ділиться, оскільки є приватною власністю того із подружжя кому його подарили.
28.07.2023 22:14:12 Між подружжям навпіл, є нюанси Звертайтесь все розкажу індивідуально 0 9 7 2 4 5 8 2 3 5
29.07.2023 14:54:34 Доброго дня. У разі розподілу майна, частки подружжя у спільно набутому майні ідеалоно рівні. Дитина, зазвичай залишається з матірю, якщо відсутній спір про місце проживання дитини.Якщо дитина неповнолітня, то при вирішенні спору щодо місця проживання дитини, враховується і думка дитини, щодо її бажання проживати з кимось із батьків.
29.07.2023 19:12:23 Доброго дня. Наведені Вами спірні питання 1) розірвання шлюбу, 2) поділ майна, 3) визначення місця проживання дитини є окремими предметами судового розгляду і будуть вирішуватись судом тільки в тому разі, якщо хоча б один з подружжя заявить відповідні позовні вимоги. Якщо ж у позові ставиться питання тільки про розірвання шлюбу (розлучення), суд не вирішує питання про поділ майна та визначення місця проживання дитини. Для вирішення цих питань слід звертатися до суду з окремими позовами. Крім того, за загальним правилом, визначеним Сімейним кодексом України, все майно, набуте подружжям під час шлюбу є спільною сумісною власністю і в разі його поділу має бути розділене між ними в рівних частках. Натомість, за домовленістю між подружжям або за рішенням суду їх частки у спільному сумісному майні можуть бути змінені (збільшені або зменшені). Для ретельного правового аналізу саме Вашої ситуації рекомендуємо звернутися за відповідною послугою до адвоката.
29.07.2023 20:00:49 Добрий день. По-перше майно розподіляється порівну, або якщо доведете, що куплене тільки на ваші гроші, тобто з продажу наприклад квартири яку вам подарували батьки, то вам. тут потрібно вивчати документи і ваше майно. Що стосується дитини, то з тим хто забажає з нею залишитися. Але судова практика говорить, що дітей залишають з матірʼю.
30.07.2023 19:14:23 Статтею 69 Сімейного кодексу України закріплено право чоловіка та дружини на поділ майна, яке належить їм на праві спільної сумісної власності, і такий поділ можливо здійснити без розірвання шлюбу. Поділ може здійснюватись за взаємною згодою шляхом укладення договору про поділ майна подружжя або в судовому порядку. Щодо розподілення конкретного майна потрібно обговорювати детально Дитина в залежності від віку, якщо вона досягла 14-ти річного віку - обирає сама з ким хоче залишитись, якщо ж їй менше 14 років, то за рішенням суду (в більшості випадків - це мати). Проте якщо суд буде бачити підстави винести рішення іншим чином (є докази, що перешкоджають інтересам дитини) то рішення може бути іншим
30.07.2023 19:31:03 Зазвичай дитина залишається із матірʼю, однак є практика коли залишають за батьком. Майно яке було нажите в шлюбі ділиться порівну між подружжям.
31.07.2023 17:25:49 Як правило, все ділиться порівну.При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
02.08.2023 13:39:12 Доброго дня. Якщо подружжю не вдалося домовитися самостійно в яких частинах та кому що відійде після розлучення, то майно буде ділитися в судовому порядку за позовом одного з подруужжя. Якщо є порозуміння, тоді укладається нотаріального договір про поділ майна, де ви зазначаєте кому що відійде. Що стосується дитини, процедура та ж сама, якщо спору нема, то залишається з тим з ким захоче. Якщо ж спір є то необхідно звертатися до суду з позовом про визначення місця проживання дитини. Із практики, найчастіше діти проживають з матірю.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470